موضوع مقاله : نحوه راه اندازی وان بادی

وان بادی می تواند بهترین جایگزین برای سایر وان های سرامیکی و ... بازار باشد ، برای اینکه این وان ها دارای ویژگی ها و خصوصیات بسیاری هستند که تنها مختص به وان بادی بوده و برای همین است که به یکی از پر فروش ترین و پر کاربرد ترین وان در میان سایر وان ها می باشد . برای استفاده از وان سرامیکی حتما باید حمام شما فضای بزرگی را داشته باشد ولی برای استفاده از وان بادی نیازی به آن نبوده و تنها ابعادی که وان بادی در حالت راه اندازی شده خواهد داشت ، می تواند شرایط را برای راه اندازی و استفاده کردن از وان بادی را فراهم کند . برای همین است که بسیاری از مشتریان و دوست داران وان حمام ، به دنبال خرید وان بادی می باشند و این محصولات بادی را در اولویت خود قرار می دهند . همچنین نحوه راه اندازی وان بادی بسیار آسان و سریع بوده و برای همین است که شاید بسیاری از مردم ترغیب به خرید و استفاده از وان بادی شده اند . در این مقاله قصد داریم تا نحوه راه اندازی وان بادی و استفاده از آن را به شما عزیزان بگوییم و توصیه های مهم در این رابطه را خدمت شما مشتریان فروشگاه اینتکس ارائه دهیم . 

فروشگاه اینتکس با توجه با اینکه بزرگترین فروشگاه وان بادی و محصولات بادی در ایران می باشد ، خود را ملزم دانسته است تا روش و نحوه راه اندازی وان بادی و استفاده از آن را به مشتریان خود توضیح دهد تا شما بتوانید با تجربه کافی این محصولات را خریداری کرده و از آن ها استفاده کنید . این محصولات بادی برای اینکه قابلیت استفاده شدن را داشته باشند نیاز است تا آن ها را باد کنید . توجه داشته باشید که وان بادی در ابتدا به صورت وکیوم شده و پلمپ شده به دست شما خواهد رسید و باید آن را راه اندازی کنید . زمانی که وان بادی در حالت بسته بندی شده و جمع شده باشد ، حجم و فضای بسیار کمی را خواهد داشت ، برای همین جابجا کردن و نگهداری از آن بسیار آسان تر و راحت تر شده است . این ویژگی بسیار خوب موجب شده است تا شما بتوانید پس از هر بار استفاده کردن از وان بادی ، آن را به سادگی جمع کنید و در یک محل آن را نگهداری کنید . این ویژگی باعث می شود تا هیچگاه فضای داخل حمام شما اشغال نشود و تنها زمانی که قصد استفاده از وان را دارید آن را راه اندازی کنید .


بنابراین هر محصول بادی نیازمند راه اندازی است . شرکت های تولید کننده وان بادی برای اینکه شما بتوانید این محصولات را باد کنید ، در بدنه وان ها دریچه های بادی را قرار داده اند که می توانید از آن طریق محصولات را راه اندازی کنید . برای اغلب وان های بادی از دریچه هایی استفاده شده است که می تواند مانع از خروج باشد شود ، یعنی خروج باد به سختی امکان پذیر بوده و برای اینکه راحت تر باد وان بادی خود را تخلیه کنید باید کمی دریچه لاستیکی را بفشارید . این طراحی باعث می شود تا شما در هنگام راه اندازی وان بادی ، تخلیه بادی را نداشته باشید و راحت اندازی به خوبی و در سریع ترین زمان انجام شود . گاهی ممکن است وان های بادی با توجه به طراحی و ساختاری که دارند دارای تعداد زیادی دریچه باد باشند . به عنوان مثال بیشتر وان های بادی دارای طراحی سه لایه هستند ، این طراحی سه لایه و یا بیشتر برای این است که دیواره وان بادی به صورت چند طبقه ای بشود تا وان به خوبی بتواند وزن آب را نیز تحمل کند و در برابر ضربه ها و فشار های وارده مقاومت بیشتری را داشته باشد . 

برای همین برای هر لایه یک دریچه باد مجزا در نظر گرفته می شود که با این روش ها می توانید به سادگی وان بادی را راه اندازی کنید . برخی از وان ها ممکن است تکیه گاه یا صندلی بادی و یا بالش بادی سرخود در بدنه را داشته باشند که برخی از آن ها دریچه باد مجزا دارند ، برای همین باید تمامی بخش ها را راه اندازی و باد کنید . توجه داشته باشید که برای استفاده از وان بادی با دیواره چند لایه حتما بایستی تمامی لایه ها را باد کنید تا فشار از روی سایر لایه های وان بادی کاسته شود . برای راه اندازی ساده تر و سریع تر وان بادی می توانید از پمپ باد استفاده کنید . این وسیله کاربردی مخصوص برای راه اندازی محصولات بادی طراحی شده است و به شما نیز توصیه می شود که برای راه اندازی وان بادی از آن استفاده کنید . برای اینکه حجم وان بادی به خصوص وان بادی دو نفره بسیار بزرگ است و محفظه های باد شونده آن نیز بزرگ بوده و نیازمند پمپاژ باد زیادی است تا به طور کامل راه اندازی شود ، برای همین توصیه می شود که حتما از پمپ باد استفاده کنید تا راه اندازی بسیار سریع تری را داشته باشید . 

تنوع در پمپ های باد مخصوص وان بادی نیز بسیار زیاد است و شما می توانید هر یک از آن ها را با توجه به سلیقه ای که دارید راه اندازی نمایید . به عنوان پمپ های باد دستی به صورت دستی کار می کند و می تواند وان را راه اندازی کند . این پمپ باد بیشتر در سه سایز و مخزن ساخته شده است که مدل های بزرگ تر می تواند پمپاژ بیشتری را انجام دهد . برای همین راه اندازی سریع تر انجام خواهد شد . ولی پمپ های باد کوچک تر نیز ویژگی خاص خود را داشته و حمل و نگهداری آسان تری را دارند . پس از این پمپ باد می رسیم به پمپ های باد پدالی که با پدال زدن کار می کند ، قدرت این پمپ باد بیشتر از دستی بوده و نیازی به برق هم ندارد ، برای همین می تواند راه اندازی وان بادی را برای شما بسیار آسان تر و ساده تر کند . پس از آن می رسیم به یک پمپ باد قدرتمند یعنی پمپ باد برقی که با کمک برق کار کرده و می تواند در سریع ترین حالت ممکن وان بادی را راه اندازی کند . 

شما می توانید با توجه به ویژگی های هر سه پمپ باد از آن ها استفاده کنید . توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از وان بادی در فضاهای باز و خارج از حمام را دارید ، مانند حیاط و ... بهتر است که از زیرانداز استفاده کنید . همچنین بهتر است که میزان باد بدنه وان بادی را خیلی زیاد از حد و یا بسیار کم در نظر نگیرید . باد زیاد می تواند به بدنه وان بادی آسیب وارد کند . توصیه می شود که تا 90 درصد وان را با آب پر کنید و ظرفیتی که وان دارد را لحاظ کرده و بیشتر از آن داخل وان را پر نکنید . برای پر کردن وان بادی از آب جوش استفاده نکنید . زمانی که وان بادی پر شده است ، آن را اصلا جابجا نکنید و بر روی زمین نکشید . برخورد هر شئ نوک تیزی می تواند به بدنه بادی این محصولات آسیب وارد کند . با رعایت این نکات در نحوه راه اندازی وان بادی و مراقبت از آن می تواند باعث افزایش طول عمر وان بادی شود .