نکاتی در مورد خرید چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی در سفر می تواند به عنوان خانه و حریم خصوصی برای شما ایفای نقش کند . سفر ها ممکن است برای یک روز و یا بیشتر به طول بیانجامد ، اما گاها ما به مسافرت هایی میوریم که ممکن است چند روزی را در یک محل ها در چند نقطه دیگر ساکن شویم ، بنابراین وجود یک چادر مسافرتی با کیفیت ، ایمن و پرتابل ( قابلیت حمل آسان ) می تواند به مراتب سفر شما را راحتتر کند و حریم خصوصی امن و مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد . در سفر ها ممکن است اوضاع جوی هر منقطه با مناطق دیگر متفاوت باشد بنابراین می بایست چادر مسافرتی را خریداری کنیدکه قابل استفاده در بسیاری از شرایط آب و هوایی مانند شرایط هوای بادی ، بارانی ، سرد و ... عملکرد خوبی را داشته باشد . نکاتی در مورد خرید چادر مسافرتی مطرح است که بایستی به آن هاتوجه داشته باشید .

از آن جا که برخی از فروشندگان برای سود شخصی خود ، از چادر های مسافرتی فروشگاه خودشان تعریف و تمجید های فراوانی می کنند و آپشن های بیشتری را وصله محصولاتشان می کنند لازمدانسته ایم ، راهنمایی های درست و جامعی را در رابطه با خرید چادر مسافرتی داشته باشیم و با معرفی برند ها و مدل های برتر را معرفی کنیم و نکاتی را در مورد خرید چادر مسافرتی خوب واستاندارد را به شما عزیزان تاکید کنیم تا بتوانید بهترین های چادر مسافرتی را خریداری کنید تا با استفاده از آن ها در طول سفر به مراتب سفری لذت بخش را برای خود رقم بزنید .

سایز و ابعاد چادر مسافرتی

اولین نکته ای که در هنگام خرید چادر مسافرتی بایستی در نظر داشته باشید این است که در حالت کلی قرار است در سفر چند نفر از چادر مسافرتی استفاده کنند ؟ نکته قابل توجه در این بحث ایناست که شما باید تعداد نفراتی که قرار است به صورت خوابیده و دراز کش از چادر مسافرتی استفاده کنند را مشخص کنید . نکته بعدی این است که آیا ممکن است در سفر های بعدی نفرات بیشتریبه جمع شما اضافه شوند ؟ با توجه به موارد گفته شده می بایست این مسئله را ارزیابی کنید تا بدین ترتیب سایر و ابعاد چادر مسافرتی خود را تعیین کنید .

همانطور که در بخش اول نیز اشاره شد در هنگام خرید با اطلاعات خود اقدام نمایید و اگر فروشنده به شما اطمینان داد که به عنوان مثال چادر مسافرتی 6 نفره دقیقا برای استفاده 6 نفر کافیست ،حرف او را جدی نگیرید چرا که افراد برای استراحت بهتر نیاز به فضای بیشتری برای خواب دارند ، همچنین ممکن است بسیاری از شما قصد استفاده از کیسه خواب داشته باشید که لازمه آن فضایبیشتر و بهتر می باشد تا بتوانید آزادانه به استراحت کردن و خوابیدن بپردازید . علاوه بر آن ممکن است وسایل زیادی را به همراه داشته باشید و نیاز باشد تا آن را در داخل چادر و در کنار خود نگهدارید ، بنابراین اگر چادر مسافرتی 6 نفره ای به شما پیشنهاد شد بدانید که در بهترین حالت 5 نفر می توانند از چادر مسافرتی استفاده کنند . بهترین نوع انتخاب این است که اگر چادری برایاستفاده 6 نفر نیاز دارید چادر مسافرتی 8 نفره را خریداری کنید .

حجم بسته بندی و وزن چادر مسافرتی

از نکات دیگر در مورد خرید چادر مسافرتی که باید به آن توجه کنید می توان به حجم بسته بندی چادر مسافرتی و وزن بسته آن می باشد . از آن جا که چادر های مسافرتی محصولاتی سفری هستند نیاز است تا حجم بسته بندی بسیار کمتری را داشته باشند تا بتوانید به سهولت آن را به همراه خود به سفر ببرید ، همچنین وزن کم چادر مسافرتی در پرتابل بودن محصول موثر است چرا که هر چه چادر مسافرتی وزن کمتری داشته باشد راحت تر می توانید چادر مسافرتی را جابجا و حمل کنید . برخلاف مسافرت های خانوادگی که عمدتا سفر ها به مناطق معتدل خواهد بود ، برخی از مسافرین بهصورت انفرادی قصد سفر دارند و اغلب به جنگل نوردی ، بیابان گردی و کوهنوردی می پردازند نیاز است تا چادر های مسافرتی را خریداری کنند که بسیار سبک و کم حجم باشند . نوع سازه چادر مسافرتی در حجم بسته بندی و جنس آن در وزن محصول موثر است .

جنس و ضد آب بودن چادر مسافرتی

نکته بعدی که در هنگام خرید چادر مسافرتی باید به آن توجه داشته باشید جنس بدنه و پایه های چادر مسافرتی می باشد . ضد آب بودن چادر نیز بسته به جنس استفاده شده در ساحت محصول میباشد ، پس بسیار مهم است تا  چادر مسافرتی را خریداری کنید که در برابر نفوذ آب مقاوم باشد . از آن جا که ممکن است در طول سفر هنگامی که از چادر مسافرتی استفاده می کنید ، باران ببارد وشرایط جوی تغییر کند ، در این حالت اگر بدنه چادر مسافرتی ضد آب نباشد ، به طور حتم با مشکل مواجه خواهید شد ، از این رو لازمه استاندارد بودن هر چادر مسافرتی این است که بدنه ضد آبداشته باشد . در مقایسه بین انواع چادر های مسافرتی اورجینال و اصل می بینیم که بیشتر آن ها از بدنه های پلی استری ، پلی اورتانی ، برزنتی ، pvc و نایلونی ساخته شده اند چرا که تمامی اجناس نام برده از خاصیت ضد آب برخوردار هستند .

پارچه های شمعی چون پلی استر و پلی اورتان از محبوبیت بیشتری برای ساخت چادر مسافرتی برخوردار اند چرا که این اجناس لایه های نازک تر اما مقاوم تر و عایق تری دارند و استفاده از آن هاسبب می شود تا چادر مسافرتی وزن بسیار کمتری داشته باشد . طول عمر پارچه های پلی استری بسیار بالاست و می تواند عایق بسیار خوبی در برابر اشعه های مضر خورشیدی نیز باشد . برایساخت پایه های مسافرتی اورجینال نیز بیشتر از آلومینیوم یا فایبرگلاس استفاده می کنند ، زیرا این اجناس علاوه بر کیفیت و استقامت بسیار بالا وزن سبک تری دارند . فایبرگلاس ها انعطاف بیشتری دارند و کمتر آسیب می بینند .

نوع طراحی چادر مسافرتی

اما عمده تفاوتی که در میان چادر های مسافرتی مطرح است نوع طراحی بدنه و پایه های چادر می باشد که باعث تمایز در ظاهر و حتی سازه محصول شده است . چادر های مسافرتی عمدتا به صورت مستطیلی ، مربعی ، تونلی ، خیمه ای ، هرمی ، کله گاوی یا گنبدی طراحی می شوند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند . به عنوان مثال اغلب چادر های مسافرتی خانوادگی درهر نوع اشکال هندسی طراحی شده اند و برخی از آن ها با ساختار تونلی که دارند به صورت اتاق دار ساخته شده اند . چادر های هرمی نیز از نمونه چادر های مسافرتی هستند که ساختار بسیارخوب آن ها مانع از راکد ماندن آب بر روی چادر می شود بنابراین استفاده از آن بیشتر در مناطق بارانی رونق دارد . استفاده از طراحی گنبدی یا کله گاوی نیز بیشتر در چادر های مسافرتی حرفه ای امریکایی و کوهنوردی رونق دارد چرا که این نوع طراحی می تواند موجب تعادل بالای چادر مسافرتی در برابر باد های شدید باشد .