ب.ظ

استخر پیش ساخته یکی از بهترین استخر های ساخته شده و مناسب برای مصارف شخصی و استفاده به عنوان استخر ویلایی و خانگی می باشد که خصوصیات بسیار عالی آن سبب شده است تا بسیاری از دوست داران استخر های شخصی از استخر پیش ساخته استفاده کنند . استخر های پیش ساخته مزیت ها و معایبی را دارند که بهتر است نکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته را بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید . البته ویژگی ها و مزایای استخر پیش ساخته بسیار زیاد بوده و حتی باعث شده است که بسیاری از افراد از ساخت و احداث استخر های بتنی صرف نظر کنند . یکی از این ویژگی های بسیار عالی هزینه بسیار پایین خرید استخر پیش ساخته می باشد . این در حالی است که شما باید برای ساخت استخر های بتنی خانگی و ویلایی هزینه های زیادی را بپردازید که می تواند شامل مصالح ، عایق بندی ، هزینه کارگر و ... شود . این در حالی است که استخر های پیش ساخته ، استخر هایی آماده هستند که تنها نیاز است که پس از خرید آن ها را نصب کنید . شاید برخی از شما در رابطه با ابعاد استخر های پیش ساخته در خرید آن ها تردید داشته باشید ، ولی این استخر ها در سایز های مختلفی ساخته شده اند که می تواند انتظارات شما را برآورده کند .

با توجه به نام پیش ساخته و همچنین استخر های آماده در این محصولات ، ممکن است فکر کنید که ابعاد استخر های پیش ساخته کوچک است ، ولی این استخر ها از ابعاد 2 متری ساخته شده اند و مدل های بزرگ آن ها تا طول 10 متر نیز ساخته شده اند که می تواند به عنوان یک استخر بزرگ خانگی حتی برای شنا کردن و تمرینات شما نیز کاربرد داشته باشد . استخر های پیش ساخته برای استفاده جمعی و دوستانه بوده و می تواند ده ها نفر را در داخل خود جای دهد . همچنین عمق این استخر ها بالا بوده و شرایط و فضا را برای شنا کردن شما فراهم خواهد کرد . برای بررسی بیشتر ابعاد استخر های پیش ساخته می توانید به فروشگاه اینترنتی اینتکس مراجعه کنید که از بزرگترین فروشگاه های استخر پیش ساخته در ایران بوده و تنوع بسیار بالایی از این محصولات را دارد . استخر های پیش ساخته قابلیت راه اندازی بر روی زمین را دارند ، این نوع استخر ها با توجه به طراحی که دارند ، نیاز است تا آن را بر روی زمین راه اندازی کنید . ولی اگر قصد استفاده از استخر های پیش ساخته را در داخل زمین داشته باشید ، می توانید با حفاری کردن زمین ، استخر را در داخل زمین قرار داده و باز هم آن را بر سطح زمین حفاری شده راه اندازی کنید ، سپس می توانید اطراف استخر را آنطور که دلخواه شماست ، با استفاده از پارکت ها و یا سکو های چوپی پوشش دهید تا این استخر ها نیز به مانند استخر های بتنی ، توکار باشند و در داخل زمین قرار داده شوند . ولی در صورت راه اندازی این استخر ها بر روی زمین نیز دچار مشکل نخواهید شد ، زیرا این استخر ها عمدتا عمق های محدود تری را داشته و برای استفاده از آن ها نیز نردبان در نظر گرفته می شود ، بنابراین شما می توانید از نردبان مخصوص برای رفت و آمد به داخل استخر پیش ساخته استفاده کنید . نکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته این است که باید حتما سایز استخر را بر اساس فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید ، توجه داشته باشید که حتما فضایی که برای استخر پیش ساخته در نظر خواهید گرفت ، یک متر از هر طرف بزرگ تر از ابعاد استخر باشد ، تا اینچنین بتوانید از استخر به خوبی نگهداری کنید و حتی بتوانید به خوبی آن را راه اندازی و نصب کنید . از دیگرنکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته می توان به جنس این محصولات اشاره کرد که اگرچه مقاوم و با دوام می باشد ، ولی در مقایسه با استخر های بتنی ضعیف تر است . عمدتا استخر پیش ساخته اورجینال و اصل از بدنه برزنتی ساخته می شود . 

برزنت استفاده شده در تولید این استخر ها چند لایه بوده و لایه های آن عایق رطوبتی و حرارتی بوده و همچنین از الیاف های شمعی برای مقاوم شدن بیشتر استخر در برابر تحمل وزن آب استفاده می شود . استفاده از لایه های پی وی سی می تواند در کیفیت این استخر ها نقش بسزایی داشته باشد . بنابراین می توان گفت که کیفیت ساخت این استخر های پیش ساخته بسیار بالا بوده ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اجسام تیز و برنده و برخورد آن ها به بدنه استخر پیش ساخته می تواند موجب آسیب دیدن استخر های پیش ساخته شود . اما شما می توانید با نگهداری و استفاده صحیح از استخر پیش ساخته سال های سال از این محصولات بی نظیر و کاربردی استفاده کنید . طول عمر استخر های پیش ساخته بسیار بالاست ، به شرط اینکه به خوبی از آن ها استفاده و نگهداری شود . از دیگر نکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته می توان به امکان تعمیرات استخر پیش ساخته نیز اشاره کرد ، این محصولات اگرچه به ندرت آسیب می بینند ، ولی در صورت آسیب دیدن شما می توانید آن ها را تعمیر کرده و مجددا استفاده کنید . نمایندگی اینتکس در تهران ، بزرگ ترین فروشگاه استخر پیش ساخته در ایران است که خدمات پس از فروش استخر پیش ساخته را همچون تعمیرات عرضه می کند . استخر های پیش ساخته عمدتا به صورت فریمی طراحی شده اند و این فریم در واقع حکم پایه ها و ستون استخر را داشته و باعث شده است تا این استخر ها بسیار مقاوم باشند . بنابراین نگران آسیب دیدن استخر های پیش ساخته در زمان هایی که با آب پر می شوند نباشید . عمدتا استخر های پیش ساخته به دلیل داشتن ابعاد بسیار بزرگ خود ، ده ها هزار لیتر آب را در داخل خود جای می دهند ، شرکت های تولید کننده نیز به دلیل ابعاد بزرگ این محصولات و ظرفیت بالای آن ها از بدنه های برزنتی چند لایه و از پایه های فلزی و فولادی بسیار مقاوم استفاده می کنند . آلومینیوم و استیل نیز از بهترین پایه هایی است که برای ساخت استخر پیش ساخته فریمی استفاده می شود . یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته این است که این استخر ها یک کاربرد بسیار خوب و یک ویژگی بسیار عالی دارند که باعث شده است بسیاری از دوست داران استخر های خانگی ، اقدام به خرید استخر پیش ساخته کنند . این ویژگی در واقع متحرک بودن و قابلیت جابجایی این استخر ها می باشد . بله شما می توانید استخر های پیش ساخته خود را در صورت نیاز جابجا کرده و در یک محل دیگری راه اندازی کنید ، همچنین می توانید از آن ها به صورت موقت و یا فصلی استفاده کنید . این ویِژگی ها و مزیت های بسیار خوب ، در استخر های بتنی وجود نداشته و امکان جابجایی در آن ها وجود ندارد . شما می توانید استخر های پیش ساخته خود را بار ها و بار ها جابجا کنید و محدودیتی از این بابت وجود ندارد .

استخر های پیش ساخته همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره گردید ، استخر هایی هستند که ویژگی های کامل یک استخر را داشته و همچنین اقلام و وسایل همراهی را دارند که برخی از آن ها ضروری بوده و باعث شده است تا این استخر های پیش ساخته شرکتی کامل تر و تجهیز تر باشند . یکی از نکات مهم قبل از خرید استخر پیش ساخته این است که با خرید استخر پیش ساخته دیگر نیازی به تهیه پمپ تصفیه آب نخواهید داشت ، چرا که استخر های پیش ساخته به همراه خود پمپ های تصفیه آبی دارند که می توانید از همان پمپ های اصل و اورجینال شرکتی که متناسب با ظرفیت استخر طراحی شده اند استفاده کنید و آب موجود در استخر را به صورت مداوم تصفیه نمایید . استخر های پیش ساخته دارای درپوش هستند و زیرانداز هایی برای نصب دارند که می توانید با استفاده از این اقلام به خوبی از استخر های پیش ساخته خود مراقبت کنید .