هزینه ساخت استخر پرورش ماهی

استخر پیش ساخته برای پرورش ماهی چقدر هزینه دارد ؟

قیمت از ۱۱۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان

برای ساخت استخر های پیش ساخته پرورش ماهی نیاز به هزینه کردن برای ایجاد چنین استخر هایی خواهد بود. استخر های پیش ساخته یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای ساخت استخر های پرورش ماهی بوده که در انواع مختلفی توسط شرکت اینتکس به بازار ایران عرضه شده اند. این استخر ها در انواع مستطیلی ، فریمی ، گرد ، فایبرگلاس ، برزنتی و ایزی ست تولید شده اند که می توانند هر کدام به صورت توکار و یا روکار نصب و راه اندازی شوند. صنعت پرورش ماهی همیشه نیازمند استخر های با کیفیت و بزرگ برای پرورش انواع ماهی ها خواهد بود. به همین دلیل استخر های پیش ساخته اینتکس هر کدام به دلیل داشتن ویژگی های مختلف از نظر ساخت و کیفیت می تواند کاربرد های فراوانی برای پرورش دهنگان ماهی باشد. استخری هایی که دارای هزینه کم برای خرید و ساخت بوده و نسبت به استخر های بتنی و یا چوبی از ویژگی های بهتری مانند قابلیت حمل ، راه اندازی و جمع کردن در مدت زمان چند ساعت و داشتن قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تر بهره مند می باشند.

استخر پرورش ماهی به دو صورت توکار و روکار انجام شده که هر کدام هزینه خاص خود را دارند. یقینا نصب و احداث استخر های پرورش ماهی به صورت روکار هزینه کمتری نسبت به حالت توکار خواهد داشت. البته هزینه نصب روکار استخر های پرورش ماهی نیز به دلیل متفاوت بودن مدل های استخر های پیش ساخته با هم نیز متفاوت خواهند بود. اما برای ساخت استخر های پرورش ماهی به شکل توکار لازم است که ابتدا با توجه به ابعاد استخر مورد نظر محل نصب را متناسب با آن حفر نموده و سپس پس از حفر استخر پرورش ماهی در این قسمت قرار می گیرد. پس از قرار گیری استخر در محل حفر شده قسمت کناره های آن پوشانده می شود تا این استخر پیش ساخته به یک استخر ثابت تبدیل کند. استخر پرورش ماهی سردابی،  استخر و آب بندان پرورش ماهی گرمابی و استخر پرورش ماهی خاویار که هزینه حفر استخر از نصب آن مجزا بوده و شرکت اینتکس برای نصب توکار استخر پرورش ماهی عمل حفر کردن را عهده دار نخواهد بود.

هزینه ساخت استخر پرورش ماهی برای استخر های پیش ساخته پرورش ماهی نیاز به هزینه کردن برای ایجاد چنین استخر هایی خواهد بود. استخر های پیش ساخته یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای ساخت استخر های پرورش ماهی بوده که در انواع مختلفی توسط شرکت اینتکس به بازار ایران عرضه شده اند. این استخر ها در انواع مستطیلی ، فریمی ، گرد ، فایبرگلاس ، برزنتی و ایزی ست تولید شده اند که می توانند هر کدام به صورت توکار و یا روکار نصب و راه اندازی شوند. صنعت پرورش ماهی همیشه نیازمند استخر های با کیفیت و بزرگ برای پرورش انواع ماهی ها خواهد بود. 

به همین دلیل استخر های پیش ساخته اینتکس هر کدام به دلیل داشتن ویژگی های مختلف از نظر ساخت و کیفیت می تواند کاربرد های فراوانی برای پرورش دهنگان ماهی باشد. استخری هایی که دارای هزینه کم برای خرید و ساخت بوده و نسبت به استخر های بتنی و یا چوبی از ویژگی های بهتری مانند قابلیت حمل ، راه اندازی و جمع کردن در مدت زمان چند ساعت و داشتن قیمت مناسب تر و مقرون به صرفه تر بهره مند می باشند. استخر پرورش ماهی به دو صورت توکار و روکار انجام شده که هر کدام هزینه خاص خود را دارند. یقینا نصب و احداث استخر های پرورش ماهی به صورت روکار هزینه کمتری نسبت به حالت توکار خواهد داشت. البته هزینه نصب روکار استخر های پرورش ماهی نیز به دلیل متفاوت بودن مدل های استخر های پیش ساخته با هم نیز متفاوت خواهند بود. اما برای ساخت استخر های پرورش ماهی به شکل توکار لازم است که ابتدا با توجه به ابعاد استخر مورد نظر محل نصب را متناسب با آن حفر نموده و سپس پس از حفر استخر پرورش ماهی در این قسمت قرار می گیرد.

پس از قرار گیری استخر در محل حفر شده قسمت کناره های آن پوشانده می شود تا این استخر پیش ساخته به یک استخر ثابت تبدیل کند. استخر پرورش ماهی سردابی،  استخر و آب بندان پرورش ماهی گرمابی و استخر پرورش ماهی خاویار که هزینه حفر استخر از نصب آن مجزا بوده و شرکت اینتکس برای نصب توکار استخر پرورش ماهی عمل حفر کردن را عهده دار نخواهد بود. استخرهای پیش ساخته با توجه به ساختار و مقاومت بالایی که دارند به خوبی توانسته اند خود را به عنوان جایگزین مناسبی برای استخرهای سنتی پرورش ماهی تبدیل کنند . این نوع استخرها دارای بدنه های برزنتی چند لایه همراه با پایه های مستحکم می باشند که قابلیت استفاده به عنوان استخر روکار و توکار را دارا هستند  و از این رو به راحتی می توانید اقدام به پرورش انواع ماهی از جمله قزل آلا و خاویاری درون این استخرها نمایید . این استخرهای پیش ساخته توسط برند های مختلفی ساخته می شوند که از جمله معروف ترین این کمپانی های می توان به استخر پیش ساخته اینتکس ، استخر پیش ساخته ایرتکس و استخر پیش ساخته بست وی اشاره داشت . در ادامه سعی داریم تا اقدام به بررسی برخی سوال ها در زمینه استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی نماییم پس در ادامه این راه همراه ما باشید .

آیا استخر پیش ساخته برای پرورش ماهی مناسب است ؟ برای پاسخ به این سوال از نظر ما نیاز است که ابتدا با ساختار تشکیل دهنده استخرهای پیش ساخته بیشتر آشنا شوید و سپس اقدام به بررسی عملکرد آن ها نمایید و تشخیص دهید که آیا استخرهای پیش ساخته کارایی ایده آل برای استفاده به عنوان استخر پرورش ماهی را دارند یا خیر . ساختار استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی در دو بخش بدنه اصلی و مهار کننده آب و پایه های نگهدارنده تشکیل شده است . در بخش بدنه اصلی آن ها از برزنت دو الی سه لایه مقاوم و آب بندی شده در برابر نفوذ آب استفاده شده است . این نوع برزنت توسط تار و پود های الیاف شمعی محاصره شده است تا سطحی نرم و غیر قابل سایش را ایجاد کند .

این سطح استفاده شده بسیار نرم تر و سیقل داده شده تر سطح دیواره های استخرهای پرورش ماهی سنتی می باشد و هیچ گونه آسیبی ماهی های پرورشی نمیزند . اما این ساختار برزنتی و الیافی توسط پایه های مستحکمی بر روی زمین نگهداری می شوند که از جنس آهن مقاوم با رویه آلومینیومی ضد زنگ می باشد . این نوع آلومینیوم استفاده شده در پایه های استخرهای پیش ساخته ضد زنگ می باشد و از این رو در شرایط مختلف آب و هوایی همچون شرجی و رطوبت بالا را داراست و در شرایطی که به طرز استفاده از استخرهای پیش ساخته و نگهداری از آنها مسلط باشید طول عمر بالایی را برای شما به ارمغان می آورند . تعداد پایه های نگهدارنده استخرهای پیش ساخته بسته به ابعاد و متراژی که از استخرها استفاده می نمایید متفاومت می باشد اما به صورت تقریبی در هر یک متر مربع یک عدد پایه تعبیه می شود تا استحکام استخر را بر روی زمین به خوبی حفظ نماید . 

استخر پیش ساخته پرورش ماهی اینتکس کمپانی های مطرحی اقدام به تولید و عرضه استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی کرده اند که از جمله مطرح ترین آن ها می توان به برند اینتکس که یک برند امریکایی می باشد به همراه برند ایرتکس که برند با کیفیت داخلی است و همچنین برند چینی بست وی اشاره داشت . استخرهای پیش ساخته اینتکس و بست وی با توجه به نوسانات قیمت دلار و سخت بودن شرایط واردات کمی گران تر از قیمت استخرهای پیش ساخته ایرتکس می باشد از این رو با توجه به کیفیت قابل رقابت برند ایرتکس با نمونه های خارجی اکثر فعالان صنعت پرورش ماهی روی به این برند محبوب آورده اند .

برند های اینتکس و بست وی در داخل ایران نیز نمایندگی فعال دارند و بهترین نمایندگی این برند ها را می توان فروشگاه تهران اینتکس با سابقه 15 ساله فعالیت در زمینه عرضه محصولات بادی و استخرهای پش ساخته اینتکس و بست وی دانست . ضمانت اورجینال بودن محصولات و همچنین خدمات پس از فروش حرفه ای استخرهای پیش ساخته می توان خیال خریداران را پس از خرید نیز به طور کلی راحت نماید . اما اگر قصد تهیه استخر پیش ساخته برند ایرتکس را نیز دارید باید بدانید که فروشگاه تهران اینتکس نمایندگی انحصاری فروش و عرضه استخرهای پیش ساخته برند ایرتکس نیز می باشد و از این رو با مراجعه به این فروشگاه که نمایندگی های آن در تهران و شهر نور واقع در شمال کشور است می توانید  تنوع گسترده استخرهای پیش ساخته از برند های مطرح اینتکس ، ایرتکس و بست وی را همراه با مشاوره رایگان و تخصصی به صورت یکجا داشته باشید و با برآورد نیازهای خود اقدام به تهیه محصول مورد نظرتان نمایید. 

ابعاد استخر پیش ساخته پرورش ماهی برای نصب و راه اندازی استخرهای پرورش ماهی ابتدا باید با اندازه گیزی های دقیق ابعاد مفید بنای خود که قابلیت اجرای پروژه های استخر را دارد به دست بیاورید . در اندازه گیری این ابعاد باید محل نصب پمپ تصفیه آب ، دستگاه اکسیژن ساز و سایر اقلام را از فضای مفید استخر کم نمایید . استخرهای پیش ساخته تنوع بسیار بالایی را در بخش ابعاد خود دارا هستند . این استخرها در اشکال مستطیلی و دایره ای بسیار پر فروش می باشند و از جمله بهترین گزینه ها برای پرورش ماهی قزل آلا در دمای سرد و همچنین ماهی های خاویاری هستند .

ابعاد استخر پیش ساخته پرورش ماهی مستطیلی از طول 3 در عرض 2 شروع می شود و تا بزرگترین ابعاد یعنی طول 10 در عرض 7 نیر ادامه پیدا می کند که این ابعاد بزرگ بهترین گزینه برای استفاده های صنعتی از جمله پرورش ماهی و ذخیره آب برای کشاورزی نیز است . اما استخرهای پیش ساخته پرورش ماهی گرد نیز از ابعادی به قطر 250 سانتی متر تا ابعاد تقریبی به قطر 450 سانتی متر ادامه پیدا می کند که برای پرورش ماهی بسیار ایده آل است . شما عزیزان می توانید برای مشاوره بسیار دقیق تر در مورد ابعاد استخرهای پیش ساخته و همچنین استعلام به روز قیمت ها با مشاورین ما در دفتر نمایندگی تماس بگیرید .

آدرس دقیق و شماره های نمایندگی تهران اینتکس برای مشاوره در بخش های ابتدایی و انتهایی سایت و همچنین در منوی تماس با ما به صورت دقیق درج شده است . استخر پرورش ماهی قزل آلا و ماهی خاویاری ماهی قزل آلا از جمله ماهی های سرآبی می باشد که دمای آب داخلی استخرهای پرورش دهنده این گونه ماهی ها به صورت دائمی باید به صورت سرد و در دمای تقریبی 12تا 18 درجه باشد و دمای آب بالاتر از 24 درجه می توان ماهی های شما را به طور کلی از بین ببرد و تلفات جبران ناپذیری را شامل شود . آب داخلی استخرهای پرورش ماهی قزل آلا باید روزانه به صورت مداوم در جریان باشد و در این رابطه می توانید از فواره های آب که عمولا در بخش مرکزی نصب می شود استفاده نمایید . عمق تقریبی برای پرورش ماهی های قزل آلا 1 تا 3 متر می باشد که عمقی استاندارد برای استخرهای پیش ساخته نیز است . استخرهای پیش ساخته دارای عمیق های ثابت می باشند ؛ استخرهای پیش ساخته وارداتی اینتکس و ایرتکس دارای عمق 130 سانتی متر هستند و استخرهای پیش ساخته داخلی ایرتکس دارای عمق آب 150 سانتی متری هستند که ایده آل برای پرورش ماهی قزل آلا و همچنین ماهی خاویاری است .

اما ماهی های خاویاری دارای شرایطی متفاوت تر از ماهی های قزل آلا می باشند و در دمای آب 15 تا 27 درجه سانتی گراد قابلیت زیست را دارند . بهترین و ایده آل ترین دما برای پرورش ماهی های خاویاری دمای 19 تا 21 درجه نیز می باشد و بهترین رشد و تکثیر را می توانید در این دما شاهد باشید . استخرهای پیش ساخته یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده به عنوان محیط پرورش هر دو گونه ماهی می باشند که قابلیت نصب به صورت روکار و بر روی سطح بیرونی زمین و همچنین توکار را دارند و فقط باید در هر دو شرایط نصب ، توجه داشته باشید که سطح زیرین این استخرهای پیش ساخته صاف و یکدست باشد .