تشک بادی از سری محصولات بادی می باشد که می تواند استفاده از آن بسیار کاربردی باشد . این محصولات امروزه به محبوبیت زیادی دست یافته اند و می توانند جایگزین بسیار خوبی برای تشک های معمولی یا همان پشمی یا فنری باشند . با خرید تشک بادی خوب می توانید سال های سال از آن ها به خوبی استفاده کنید و در این مدت بستری بسیار نرم و راحتی را برای خود داشته باشید . تشک های بادی جدید با تغییراتی که در طراحی و نوع ساخت آن ها ایجاد شده است می توانند به خوبی و حتی بهتر از تشک های پشمی یا ابری باشند ، اما سوالی که ممکن است برای خریداران پیش بیاید این است که یک تشک بادی چگونه می تواند عملکردی به مانند آن ها داشته باشد . در ادامه به ویژگی های تشک بادی خوب اشاره می کنیم تا با سایر مشخصات و خصوصیات این محصولات بی نظیر آشنا شوید و دیگر تردیدی برای خرید آن ها نداشته باشید .

از مهم ترین ویژگی هایی که می توان در رابطه با تشک های بادی گفت این است که طراحی آن ها بسیار متنوع و گوناگون است و در رنگ بندی های مختلفی تولید می شوند که شما دوست داران این محصولات دستتان در خرید آن ها بسیار باز است . اما جدا از این مسئله برخی ویژگی هایی در تشک های بادی مطرح است که وجود آن ها فقط در تشک های بادی خوب دیده می شود ، پس بایستی سعی کنید محصولی را خریداری کنید که ویژگی هایی که در ادامه خواهیم گفت را داشته باشد . فاکتور های مهمی برای تشک های بادی خوب مطرح است که به آن ها می پردازیم .

جنس تشک بادی خوب

تشک های بادی جدید از لایه های ضخیم تر تشکیل شده اند و می توانند وزن های بالا را تحمل کنند ، جنس تشک بادی خوب اغلب از pvc ساخته می شود ، این جنس ممکن است از لحاظ ضخامت متفاوت باشد ، برخی از تشک هایی که از ابعاد کمتری برخوردار هستند دارای ضخامت بدنه کمتری هستند ، تشک های ابعاد بزرگ یا دو نفره از لایه های ضخیم تری تشکیل شده اند . تشک های بادی که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است به دلیل اینکه وزن این افراد کم است لایه های تشک را نیز نازک تر از مدل های دیگر تولید می کنند به گونه ای که بتوانند وزن کودکان را به خوبی تحمل کنند . pvc از مرغوب ترین جنس های موجود برای تولید تشک های بادی می باشد چرا که تحمل بالایی در برابر وزن داشته و به سختی آسیب می بیند . این لایه های پی وی سی قدرت انعطاف پذیری بالایی دارند و می توانند به بهترین شکل کش بیایند ، به همین علت وزن های بالا را با کش آمدن تحمل می کند و بدین صورت آسیب نمی بیند . این جنس همچنین می تواند به بهترین شکل به لایه های دیگر هم جنس خود پرس شود و بدون اینکه درزی در نقطه اتصال آن ها ایجاد شود هوا را در داخل محفظه خود نگهداری کند و مانع از خروج هوا و خالی شدن باد تشک شود . پی وی سی دارای خاصیت ضد آبی نیز می باشد به همین خاطر برخی از تشک های بادی را حتی می توان بر روی آب نیز راه اندازی کرد و مورد استفاده قرار داد ، البته نا گفته نماند که برخی که تشک های بادی به علت اینکه دارای رویه جیر یا مخمل هستند بهتر است که از آن ها برای راه اندازی بر روی آب استفاده نکنید تا این رویه ها نرمی و لطافت خود را از دست ندهند .

رویه جیر یا مخمل تشک بادی باعث می شود تا تشک بسیار نرم و لطیف شود و نیز موجب می شود تا محصول کاملا زیبا و شیک گردد . نظر سنجی ها نشان داده است که خریداران تشک های بادی علاقه بیشتری به تشک های بادی با رویه جیر و مخملی داشته اند تا تشک های معمولی . این رویه ها همچنین باعث می شود تا بدن شما در تماس مستقیم با جنس پلاستیک مانند pvc نداشته باشد تا بدین شکل از عرق کردن بدن شما جلوگیری کرد ، پس دومین ویژگی رویه مخمل یا جیر علاوه بر زیبایی خصوصیت ضد تعریقی آن است ، پیشنهاد ما نیز به خریداران این است که تشک های بادی با رویه جیر را خریداری کرده و لذت یک خواب راحت را با آن تشک ها تجربه کنند . رنگ بندی تشک های بادی نیز با توجه به این رویه ها می باشد ، چرا که تولید کنندگان با تولید رویه های رنگی ، این محصولات را در رنگ بندی های مختلف روانه بازار کرده اند .


راحتی تشک بادی

همچنین استفاده از pvc در ساخت بدنه تشک های بادی باعث می شود تا پس از باد شدن تشک حالتی فنری به خود بگیرد و به همین جهت بتواند به خوبی با تشک های فنری ، ابری و پشمی به رقابت بپردازد . اگر شما فردی هستنید که دوست دارید تشکی که از آن استفاده می کنید بسیار نرم باشد مطمعنا این این محصولات بادی می توانند گزینه خوبی برای شما باشند چرا که در مقایسه با تشک های پشمی این نرمی به وضوح قابل حس کردن است . اما شاید برای کسانی که بستر سفتی را می پسندند خوشایند نباشد .

تشک های بادی با رویه مواجی تولید شده اند که وجود این رویه مواج باعث شده تا سطح تشک بسیار نرم و راحت تر از تشک بادی معمولی شده است . رویه مواج کمک می کند تا سطح تشک حالت پذیری بیشتری داشته باشد بدین صورت که با قرار گیری بدن فرد ، تشک فرم بدن را به خود می گیرد و فرد در حالت بهتری قرار گرفته و به کمر و مفاصل وی فشاری وارد نمی شود . تولید کنندگان با مقایسه تشک های معمولی و سطح صاف با تشک های رویه مواج پی بردند که رویه مواج می تواند کمک بسزایی در آرگونومیک تر بودن تشک کند . رویه های مواج نیز ممکن است به صورت موازی یا مشبک باشند ، رویه های مواجی خطوط فرورفته و برآمده موازی بر روی تشک هستند که ممکن است افقی یا عمودی باشند ، همچنین رویه های مشبک نیز از تلفیق رویه موازی به صورت عمودی و افقی ساخته شده است که در برخی موارد رویه مشبک را طبی می گویند . پیشنهاد ما نیز به کسانی که درد هایی از سمت مفاصل و یا کمر خود دارند این است که تشک های بادی با رویه مشبک را به دیگر تشک های بادی ترجیح دهند . تشک های بادی که دارای خاصیتی فنری هستند ( در بدنه این تشک ها مفتول های فنری قرار دارد که باعث مقاومت تشک شده و خاصیتی فنری به محصول می دهد ) به بهترین شکل حالت ارتجاعی داشته و برای کسانی که دارای وزن کمتری هستند بسیار مناسب باشد ، به طوری که وزن فرد در کل تشک پخش شده و فشار کمتری از فرد به تشک و بالعکس وارد می شود .

فضا و ابعاد تشک بادی خوب

تشک بادی خوب است که دارای فضای استانداردی باشد و بتواند محیطی بسیار ایده آل را برای فرد ایجاد کند . اگر تشک بادی از ابعاد کوچکی برخوردار باشد می تواند موجب اذیت شما شود چرا که هر فرد در هنگام خواب غلت خورده و جابجا می شود پس اگر ابعاد تشک خوب نباشد ممکن است مشکلاتی را در هنگام خواب ایجاد کند و شما را بیازارد . ارتفاع تشک یکی از مقوله های حائز اهمیت است چرا که هر چه ارتفاع بیشتر باشد تشک نرم تر و راحت تر بوده و همچنین در دیزاین اتاق نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .  تشک های بادی نیز از لحاظ وسعت می توانند به دو دسته یک نفره و دو نفره تقسیم شوند که مساحت تشک بادی دو نفره دو برابر تشک یک نفره خواهد بود . طول این محصولات که برای بزرگسالان طراحی شده تقریبا یکسان است و فقط عرض آن ها متغیر است .

جمع بندی

این محصولات در جهت راحتی و ایجاد بستری بسیار مناسب و زیبا برای استراحت شما تولید شده است ، چرا که لازم است تا در طول شبانه روز استراحت کنید تا سرحال شوید . لازمه استراحت و خواب خوب ، داشتن بستر نرم و راحت می باشد . تحقیقات نشان داده است که داشتن تشک بادی خوب می تواند خوابی بسیار راحت ، کم استرس و بدون خستگی عضلات را برای استفاده کنندگان به ارمغان بیاورد . فلذا با استفاده از این تشک ها می توانید خوابی بسیار لذت بخش داشته باشید ، همچنین استفاده از این محصولات باعث می شود تا کمترین فشار ها به مفاصل و یا کمر افراد وارد شود تا بدین ترتیب خوابی راحت را برای آنان فراهم کند . در حالت کلی در آزمایشات و تحقیقاتی که در تشک های بادی جدید به عمل آمده ، محققان دریافتند که داشتن این محصولات مفید بوده و باعث می شود تا افراد خواب راحتی را داشته و در نهایت رشد بهتری را داشته باشند . خرید این تشک ها نیز می تواند برای خریداران مقرون به صرفه باشد چرا که دیگر نیازی نیست هزینه های زیادی را برای خرید تشک های پشمی بکنید . برای خرید تشک بادی خوب نیز بایستی محصول را از مراکز مطمعن خریداری کنید ، یکی از این مراکز فروشگاه اینترنتی اینتکس می باشد ، این فروشگاه سال های زیادی است در فروش تشک بادی فعالیت می کند و انواع مختلفی از این تشک ها را از شرکت های تولید کننده معروف مانند اینتکس و بست وی را در فروشگاه خود دارد ، شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت و یا دفتر اصلی از مشخصات و قیمت تشک بادی مطلع شوید و اقدام به خرید آن ها کنید .