ویژگی های تشک بادی روی آب

تشک های بادی روی آب همانطور که از اسم آن ها پیداست برای قرار گیری افراد بر روی آب استفاده می شود که استفاده از آن ها می تواند بسیار لذت بخش باشد و جذابیت های زیادی را در تفریحات آبی شما به ارمغان بی آورد . این محصولات بی نظیر اغلب برای استفاده در آب های کم عمق که دارای جریاب آب نیستند و آرام می باشند کاربردی می باشند و بیشتر برای ریلکس کردن و یا آفتاب گیری کاربرد دارند . تشک های بادی همانطور که از اسم آن ها پیداست با باد راه اندازی می شوند و می توانند به مانند یه تویوب بادی بر روی آب باقی بمانند . حال می خواهیم در ادامه ی این مطلب نحوه ی طراحی جالب و مدرن این محصولات را بررسی کنیم و با دیگر ویژگی های آن ها آشنا شویم تا شما عزیزان نیز برای خرید تشک بادی روی آب اطلاعات کافی داشته باشید و به نحو احسنت کالای مد نظرتان را انتخاب کرده و لحظات خوشی را با آن ها رقم بزنید .

طراحی و ساخت تشک های بادی روی آب

این محصولات به نسبت آناتومی بدن طراحی می شوند ، به گونه ای که بتواند به اندازه ی ابعاد یک نفر یا چند نفر ، بستگی به تعداد نفراتی که می خواهند از تشک بادی استفاده کنند تولید می شوند . عمدتا این محصولات مستطیلی شکل هستند که طول آن ها تقریبا یک اندازه می باشد ، اما عرض آن بستگی به تعداد نفراتی که می خواهند بر روی آن قرار بگیرند دارد . این مبحثی که عرض شد برای تشک های بادی روی آب بزرگسال می باشد و در تشک های بادی روی آب کودک می تواند ابعاد متنوعی را داشته باشد و بسته به رده ی سنی آنان دارای ابعاد متفاوتی می باشد . از آن جا که دست تولید کنندگان در طراحی گوناگون این نحصولات باز می باشد ، در همه ی ابعاد و طراحی ها ممکن است نمونه کار هایی را پیدا کنید که به مزاج شما خوش بیاید . بنابراین شما می توانید با جست و جو بالاخره مدلی از این محصولات را پیدا کنید که طبق سلیقه ی شما باشد . تشک های بادی کودک اغلب در طراحی های کودکانه و اشکال و شکلک های کارتونی ایجاد می شوند ، گاهی رنگ های استفاده شده در آن متفاوت و با عکس های کارتونی مزین می شوند و گاه دارای بدنه ی عروسکی نیز می باشد . این تشک ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به راحتی بر روی آب قرار بگیرند و بدون اینکه تعادلش ب هم بریزد افراد را بر روی خود نگه دارد . برای اینکه بدانید می توانید از یک تشکی استفاده کنید می توانید با مطالعه ی ویژگی های آن ، وزنی که می تواند تحمل کند را بدانید و سپس از آن استفاده کنید . اغلب تشک های بادی روی آب دارای لبه های بادی می باشند که این ویژگی باعث می شود تا تشک به خوبی بتواند تعادل خود را حفظ کند و اینکه حیطه ی قرار گیری افراد را مشخص کند و مانع از افتادن آن ها به بیرون از تشک شود . 

یکی دیگر از ویژگی هایی که در اغلب تشک های بادی روی آب وجود دارد ، سطح مواج آن ها می باشد . سطح مواج باعث می شود تا رویه ی تشک بسیار نرم و انعطاف پذیر تر باشد به طوری که با قرار گرفتن فرد بر روی آن به بهترین شکل منعطف شده و بستری نرم و راحت تری را ایجاد کند . از دیگر مزیت های رویه ی مواج این است که بتوانید به خوبی بر روی تشک باقی بمانید و دیگر احساس لغزش نکنید و سر نخورید . ممکن است سطح مواج این تشک ها متفاوت باشد و دارای رویه ی موازی یا مشبک باشد که تفاوت های کمی با هم دارند . رویه ی مشبک دارای سطح ناهموار  تری می باشد و دارای موج های بیشتری است که باعث می شود سطح تشک بسیار نرم تر و طبی تر باشد . برخی از این تشک ها با بدنه ی مقاوم تری ساخته شده اند و دارای قسمت زیرین محکمی می باشند که این تشک ها را می توان حتی بر روی زمین نیز راه اندازی و استفاده کرد . با این ویژگی شما می توانید با یک تیر دو نشان زده و از محصول هم بر روی خشکی و هم بر روی آب استفاده کنید . در بدنه ی این محصولات به دلیل متفاوت بودن ساختار بدنه ممکن است نحوه ی باد کردن و راه اندازی آن ها متفاوت باشد و دریچه های هوای یکتا و چند تایی داشته باشد که در ادامه ی این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد . یکی ویژگی های دیگر این تشک ها بالش های سرخودی می باشد که در اغلب تشک ها ایجاد شده است که با اندازه های استانداردی که دارند می توانند سر و گردن افراد استفاده کننده را در بهترین حالت خود قرار دهند و از فشار آمدن به سر یا گردن آنان به خوبی مراقبت کنند . این بالش ها همانطور که گفته شد به صورت سر خود می باشند و با راه اندازی خود تشک راه اندازی و آماده می شوند . وجود این بالش دیگر شما را از داشتن بالش همراه و مجزا بی نیاز می کند .

برخی از این تشک ها در طراحی های گرد و یا مربعی و .. نیز موجود می باشد که بسته به سلیقه ی افراد دارای هر رنگی نیز می باشند . همچنین گاهی ممکن است طراحی ها بسیار خاص باشد ، مثل مدل تشک بادی روی آب پیتزایی ، توپی ، طرح آب نباتی ، میوه ای و ... این تشک ها نیز علاقه مندان خاص خود را دارند ، با استفاده از این مدل ها می توانید میحطی بسیار جذاب و شادابی را برای خود فراهم کنید و در حین آب تنی محیطی روحیه بخش و شادی را نیز داشته باشید . نمونه های دیگری از این تشک ها دارای سایه بان می باشند که وجود این سایه بان ها بسیار کاربردی است . همانطور که می دانید برخی از استخر ها دارای پوشش و سقف نمی باشند و عملا به آن ها استخر های رو باز گفته می شود . به همین جهت برخی افراد نیازمند سایه بانی می باشند که آفتاب به آن ها نتابد ، به همین منظور طراحان تشک های بادی روی آب نیز برخی از این تشک ها را با سایبان های تاشو طراحی کرده اند تا دوست داران این مدل از تشک ها نیز بتوانند از وجود سایبان استفاده کنند .


جنس بدنه ؛ ابعاد ، وزن و تحمل وزن تشک های بادی روی آب

جنس بدنه یکی از مهم ترین فاکتور ها می باشد که همواره می بایست در هنگام خرید به آن ها توجه داشته باشید و درصدد خرید بهترین محصول بر بیایید . هرچه جنس بدنه ی این محصولات مرغوب تر باشد ، انتظار می رود که کارایی آن نیز به مراتب بالا تر باشد و دارای طول عمر طولانی تری نیز باشد . جنس بدنه ی اغلب این تشک ها از PVC فشرده ساخته می شود که بسیار مرغوب است و می تواند فشار زیادی را بدون اینکه آسیبی ببیند تحمل کند . این جنس دارای انعطاف زیادی است و می تواند بستری بسیار مناسب و نرمی را برای استفاده کننده به ارمغان بی آورد . این جنس ضد آب می باشد و این خاصیت است که باعث شده تا اغلب تولید کنندگان نیز از این جنس در تولیدات خود استفاده کنند . ابعاد این تشک ها بسیار متنوع می باشد و بستگی به مصرف کننده دارد . این تشک های بادی هم در اندازه های کوچک برای قرار گیری کودکان و هم در ابعاد بزرگ برای قرار گیری یک بزرگسال و حتی دو بزرگسال ساخته شده است . این تشک های بادی روی آب با توجه به نوع ساختاری که دارد ، بیشتر از باد تشکیل می شوند و می توان آن را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرده و به راحتی آن را جابجا کرد . به همین دلیل می توان آن را علاوه بر مصارف خانگی ، در سفر ها نیز به همراه داشت . همچنین وزن آن ها نیز بسیار پایین است و بزرگترین مدل ها و با لایه های ضخیم تر این محصولات نهایتا به 5 یا 6 کیاوگرم میرسد و اغلب در رنج 2 تا 3 کیلوگرم می باشند . تحمل وزن این محصولات نیز بسته به ابعاد و مقاومت لایه ها و رویه ممکن است تا 150 کیلوگرم و در دو نفره ی آن ها تا 200 کیلوگرم باشد . تشک های بادی روی آب کودکان به دلیل اینکه ابعاد کوچکی دارد ، نمی تواند این وزن را تحمل کند ، چرا که برای کودکان طراحی شده است . راه اندازی و مراقبت از این محصولات را می توانید در مقالات دیگر سایت مطالعه کنید و نکاتی که برای حفظ و نگهداری هر چه بهتر این تشک ها می شود را بدانید تا به بهترین شکل بتوانید از تشک خود استفاده کنید و طول عمر محصول خود را افزایش دهید . 


جمع بندی

با توجه به مطالبی که در متن فوق در رابطه با تشک های بادی روی آب گفته شد ، به ویژگی های مختلف آن ها پی بردیم و خصوصیات دیگر این محصولات بی نظیر را بررسی کردیم . این تشک ها می توانند یکی از وسایل کاربردی در تفریحات آبی شما باشند و بتوانند لذت دراز کشیدن بر روی آب را برای شما به ارمان بی آورند . این تشک ها با طراحی های مدرن و متفاوت خود می توانند تمام سلایق افراد را پوشش دهند و هر فردی بسته به سلیقه و علاقه ی شخصی خود ، هر مدلی از این تشک ها را تهیه کند . این محصولات هم در ابعاد کوچک و کودکانه که دارای طراحی های کارتونی و شکلک های کودکانه مزین شده است وجود دارد و هم در ابعاد بسیار بزرگ و شیک ، با رنگ های متنوع و زیبا اراِئه شده اند . این محصولات می توانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند و با حفظ تعادل عالی خود آرامش وصف ناپذیری را ایجاد کند . برخی از این تشک های بادی روی آب را نیز می توانید بر روی خشکی نیز استفاده کنید . فروشگاه اینترنتی اینتکس انواع متنوعی از این تشک ها را در سایت خود قرار داده است که می تواند همه ی سلیقه ها را در بر گیرد . این تنوع را  می توانید فقط در این فروشگاه پیدا کنید و با خیال راحت از کیفیت بالای آن ها و قیمتی بسیار پایین تر و در کمترین زمان خریداری کرده و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید . همچین برای دریافت مشخصات کامل این محصولات و نیز اطلاع یابی از قیمت تشک بادی روی آب نیز می توانید از طریق همین فروشگاه که بزرگترین نمایندگی تشک های بادی روی آب می باشد ، استفاده کنید .