ویژگی های چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک یکی از بهترین مدل های چادر مسافرتی با کیفیت می باشد که به دلیل استقامت و مقاومت بالایی که دارد به محبوبیت بالای دست یافته است ، علت این استقامت نیز به دلیل میله های بسیار مقاومی که از آن ها در پایه های این چادر استفاده کرده اند ، می باشد . از آنجا که برای مشتریان و خریداران چادر مسافرتی استحکام آن ها مهم است ، به سوی چادر مسافرتی اتوماتیک روی آورده اند . حال شاید سوالی در ذهن مشتری ها پیش بیاید که به چه علت این چادر ها را اتوماتیک می گویند ؟ در ادامه به ویژگی های بیشتر این چادر ها ، مانند جنس بدنه ، جنس پایه ، نحوه ساخت ، طراحی ، ابعاد و رنگ های مختلف آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان با هر یک از این ویژگی ها آشنا شوید و با اطلاعات بالایی برای خرید چادر مسافرتی اتوماتیک خود اقدام کنید . مطمعنا از خرید این چادر ها پشیمان نخواهید شد و رضایت کامل را خواهید داشت ، پس در ادامه این مطلب نیز ما را همراهی کنید . 

چادر های مسافرتی همانطور که از اسم آن ها نیز مشخص می باشد ، وسیله ای بسیار مناسب برای استفاده در سفر های گوناگون است ، زیرا با استفاده از این اقلام شما می توانید در طول سفر خود و جاهایی که اثری از خانه یا ویلا نیست ، چادر را راه اندازی کرده و محیطی آرام و ایمن را برای خود و همراهان فراهم کنید ، این محصولات به دلیل اینکه وزن ان ها بسیار سبک است و در حجم بسیار کوچکی بسته بندی می شوند و همین ویژگی ها باعث شده است تا به راحتی پرتابل و قابل حمل باشند . علت پایین بودن وزن و حجم چادر های مسافرتی را در بخش هایی که در ادامه متن خواهیم گفت مورد بررسی قرار می دهیم تا ببینیم کارشناسان و تولید کنندگان این محصولات برای کاهش وزن و حجم بسته بندی این محصولات چه تدبیری اندیشیده اند . 


قبل از هر چیز باید گفت که این چادر ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شده اند و از نظر ابعاد نیز همینطور است ، پس افراد می توانند بنا به نیازی که دارند اقدام به تهیه این اقلام کنند . وجود این چادر ها در سفر ها نیز می تواند از هزینه های سفر شما بکاهد ، چرا که دیگر با تهیه این چادر ها حتی می توانید شب را تا روز در آن سپری کنید ، پس دیگر نیازی نیست تا در هتل ها و ویلاهای گران قیمت لحظات را سپری کنید . شما تنها فقط یک بار اقدام به خرید این چادر ها می کنید و می توانید سال ها به صورت مداوم از چادر خود استفاده کنید ، لازمه اینکه چادر مسافرتی خوب را خریداری کنید این است که به محصولی که قصد خرید آن را دارید توجه کنید ، حال برای خرید بایستی به چه چیز هایی توجه داشت ؟ فاکتور هایی که بایستی به آن در هنگام خرید چادر مسافرتی اتوماتیک در نظر بگیرید این است که در وهله اول به نوع جنس بدنه و سپس پایه های چادر توجه کنید ، این دو مورد از سری موارد بسیار مهمی است که اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشند می توانند بیانگر کیفیت بالای چادر نیز باشند ، یکی دیگر از فاکتور هایی که بایستی به آن توجه داشت نحوه تولید و دوخت بدنه می باشد ، اگر دوخت بدنه و تولید چادر خوب باشد می توان انتظار بیشتری از چادر داشت ، به عنوان مثال چادری را خریداری می کنید که دارای جنس بدنه با کیفیت و نیز پایه های مقاومی داشته باشد اما از نظر دوخت و نوع طراحی خوب نباشد ، پس نمی توان از آن چادر انتظار بالای داشت چرا که در آن محصول ممکن است درز هایی وجود داشته باشد که در هنگام هوای بارانی نتواند به خوبی در برابر رطوبت مقاومت کند و یا طراحی بدنه به گونه ای باشد که جریان هوا به خوبی نتواند در داخل چادر جریان داشته باشد و به همین جهت ممکن است دمای داخل چادر بالاتر رفته و افرادی که در آن قرار دارند حس رضایت نسبت به چادر نداشته باشند ، پس چادر مسافرتی اتوماتیک خوب باید از هر نظری خوب باشد و صرفه جنس بدنه و پایه ها نمی تواند بیانگر استاندارد بودن چادر باشد . 


جنس های مرغوبی که در بدنه چادر های مسافرتی اتوماتیک کاربرد دارند اغلب از جنس الیاف و پارچه های شمعی ساخته شده اند ، این پارچه ها که به اسم پلی استر شناخته می شوند دارای کیفیت بالایی هستند و به همین دلیل است که برای تولید این محصولات کاربرد دارند . از ویژگی هایی که می توان نسبت به این پارچه یا همان پلی استر گفت ، قابلیت ضد آب و ضد اشعه آن هاست . ضد آب بودن این جنس کمک می کند تا چادر را در هر شرایطی مانند شرایط بد آب و هوایی که در کوهستان و جنگل ها دیده می شود راه اندازی کرد . همچنین ضد اشعه بودن پلی استر می تواند کمک بسزایی در تابش اشعه های ارسال شده توسط خورشید کند و مانع بسیار خوبی در برابر آن ها باشد . همچنین اگر جنس بدنه چادر مسافرتی اتوماتیک شما خوب باشد در آب و هوای گرم ، عرق نکرده و می تواند دما را متعادل نگه دارد . 

جنس بدنه چادر های مسافرتی اتوماتیک اغلب آهنی یا آلومینیومی می باشد . این دو فلز هر دو دارای ساختار مقاومی هستند و می توانند در برابر فشار های وارده و نیز ضربه های محکم به خوبی دوام بیاورند ، لازم به ذکر است که وزن آلومینیوم بسیار سبک است و استفاده از آن در بدنه چادر های اتوماتیک می تواند وزن چادر را بسیار کاهش دهد ، البته بدنه های آهنی نیز به دلیل اینکه تو خالی هستند وزن زیادی ندارند و استفاده از آن ها نیز کیفیت بدنه را بسیار بالا خواهند برد و نیز وزن محصول را افزایش نمی دهد . پایه ها و میله های چادر مسافرتی اتوماتیک به دلیل نوع ساختی که دارند به نام اتوماتیک شناخته می شوند . چادر های مسافرتی اتوماتیک به راحتی در راه اندازی و نصب معروف هستند ، و علت آن هم خاصیت اتوماتیکی پابه هایش می باشد ، این پایه ها به مانند آنتن های تلویزیون های قدیمی و یا رادیو ها می باشد و شامل یک میله اصلی است که میله های فرعی به صورت کشویی وارد میله های اصلی می شوند و یا از آن خارج می شوند . تعداد میله ها در چادر های مسافرتی اتوماتیک متفاوت می باشد و ممکن است تعداد آن ها زیاد باشد ، هر چه تعداد میله ها در چادر اتوماتیک بیشتر باشد مقاومت و استحکام چادر نیز زیاد می شود اما این موضوع می تواند باعث افزایش وزن چادر شود ، اگر حمل چادر مسافرتی برای شما کار دشواری نیست و می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید پیشنها می کنیم چادری را خریداری کنید که میله های مقاوم ، ضخیم تر و با تعداد بیشتر انتخاب کنید . 


نحوه راه اندازی این چادر ها نیز همانطور که در بالا نیز گفته شد بسیار راحت است اما در این قسمت به صورت مختصر توضیحاتی را در این رابطه خواهیم گفت تا به سهولت چادر اتوماتیک خود را راه اندازی کنید . برای اینکار ابتدا محل مناسبی را برای برپایی چادر انتخاب کنید ، سعی کنید محلی را انتخاب کنید که سطح همواری داشته باشد و از وجود شاخ و برگ و سنگ ریزه های تیز که امکان آسیب رساندن به به بدنه را دارند پاک کنید ، پس از این کار اقدام به راه اندازی کنید ، برای اینکه خیالتان از این بابت راحت شود می توانید زیر اندازی را در زیر چادر پهن کنید و چادر مسافرتی اتوماتیک خود را بر روی آن باز کنید . برای باز کردن میله های اتوماتیک این چادر ها کافی است دکمه ای که در بدنه میله اصلی می باشد را فشار دهید و میله های فرعی را از داخل میله های اصلی خارج کنید و تا انتها این کار را کنید تا همه میله های فرعی خارج شوند ، به همین ترتیب میله های دیگر را نیز راه اندازی کنید ، سپس قسمت های پایین میله ها را به کناره های بدنه وصل کرده و بالای آن را به قسمت طراحی شده در سقف چادر چفت کنید و این مراحل را تا اخرین میله ادامه دهید و به همین سادگی چادر مسافرتی اتوماتیک خود را راه اندازی کنید ، شما می توانید برای آموزش های ویدیویی به فروشگاها اینتکس مراجعه کنید و آموزش های لازم را برای راه اندازی هر چه بهتر این چادر ها فرا گیرید . 

این چادر ها همانطور که گفته شد در انواع و رنگ های مختلفی تولید می شوند و ممکن است در طراحی های بدنه و فرم چادر تفاوت هایی داشته باشد و شما می توانید بنا به سلیقه شخصی و نیازی که دارید اقدام به خرید آن ها کنید . این چادر ها در ابعاد مختلفی نیز تولید می شوند و می توانند تعداد نفرات زیادی را نیز درون خود جای دهند . از مهم ترین مزیت های این چادر ها می توان به سبکی و کم بودن حجم ان ها اشاره کرد که این موضوع موجب شده تا به راحتی چادر را حمل کنید و مزیت دیگر آن که باعث برتری نسبی این مدل نسبت به مدل های دیگر شده است مقاومت بالای بدنه است ، این چادر ها از لحاظ استقامت و کیفیت بدنه در لیست بهترین ها قرار دارد و به همین دلیل نیز افرادی که این موضوع برایشان اهمیت دارد اقدام به خرید چادر مسافرتی اتوماتیک می کنند . حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چادر مسافرتی اتوماتیک اصلی و با کیفیت را از کجا خریداری کنید ؟ فروشگاه اینترنتی اینتکس از برترین و معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی در داخل ایران است که سال هاست اقدام به فروش چادر مسافرتی اتوماتیک می کند ، شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه به صورت اینترنتی و یا حضوری محصولات را مشاهده کنید و مشخصات هر یک را بدانید و سپس با اطلاعات کامل چادر خود را انتخاب کنید ، این محصولات در بالاترین کیفیت و با قیمتی بسیار ارزان تر در این فروشگاه به فروش می رسند ، پس با خیال راحت خرید خود را انجام دهید .