مبل های شنی از جدید ترین محصولاتی هستند که به بازار آمده اند و می توانند یک بستر و نشیمنگاه بسیار جالب و در عین حال نرم و راحت را برای هر کسی فراهم کنند . شاید شما برای اولین بار است که اسم این محصولات را می شنوید و اطلاعات چندانی از آن ها نداشته باشید ، اما این محصولات جدید با ورود خود به بازار ها توانستند به محبوییت بالایی دست یابند و مشتریان زیادی را به سمت و سوی خود بکشانند . برخی با شنیدن اسم این محصولات فکر می کنند که داخل این مبل ها پر شده از شن های ریز و درشت که وجود آن ها باعث شده است تا مبل سرپا بماند تا افراد بتوانند از آن استفاده کنند . اما این اسم صرفا به خاطر مواد خرد شده داخل مبل می باشد ، این مواد که یونولیت یا همان فیبر هستند به تکه های بسیار ریز خرد شده و در داخل یک آستر خوب و مقاوم قرار گرفته اند تا بدین شکل باعث شکل گیری مبل شوند . یونولیت به دلیل اینکه خاصیتی بسیار نرم و انعطاف پذیری مانند اسفنج ها دارد ، تولید کنندگان از آن برای استفاده مبل های شنی کمک گرفتند ، وجود یونولیت های خرد شده باعث شده است تا مبل شنی انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد ، چرا که تکه های خرد شده حالت ثابتی ندارند و چنانچه فشاری به آن ها وارد شود منسجم شده و فرم خاص به خود را می گیرد ، از این جهت با قرار گیری افراد نیز مبل شنی با گرفتن فرم بدن آن ها سطحی آرگونومیک تر و نرم تری را برای آن ها ایجاد می کند . مبل های شنی جدید تر از بهترین اجناس تولید شده اند و می توانند به خوبی مبل های چوبی یا فلزی باشند . به دلیل استفاده از مواد بسیار سبک ، این امکان داده شده است که به راحتی مبل شنی خود را جابجا کرده و در هر محلی که لازم است آن را قرار دهید و به استراحت کردن بپردازید .

از مبل های شنی می توانید به تماشای تلویزیون ، مطالعه و ... استفاده کنید ، همچنین به دلیل رویه بسیار نرم و راحت آن ها می توانید زمان های طولانی تری را بدون اینکه خسته شوید به استراحت کردن بپردازید . برخی از مدل های مبل های شنی دارای تکیه گاه بلند و استانداردی هستند که با استفاده از آن ها کمر و بدن در بهترین حالت خود قرار می گیرد و از وارد شدن فشار به اندام ها به خصوص مهره های کمر جلوگیری به عمل می آید . طراحی های این مبل های شنی بسیار متنوع است که هر کسی با هر سلیقه ای که دارد می تواند مبل شنی محبوب خود را بیابد و آن را تهیه کند . با خرید مبل شنی می توانید حتی در دیزاین داخلی خانه ، اتاق و حتی محل کارتان استفاده کنید ، همانطور که گفته شد تنوع مبل های شنی بسیار زیاد است به طوری که این تنوع را در مبل های چوبی نخواهید یافت . همچنین مبل های شنی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از نشیمنگاه های دیگر هستند و استفاده از آن ها می تواند از این نظر نیز مفید واقع شود . 


برخلاف انتظارات برخی از افراد این مبل شنی می توانند سالیان سال مورد استفاده قرار گیرند بدون اینکه آسیبی ببینند یا کارایی قبل خود را نداشته باشند . مقاومت مبل شنی بستگی به پارچه استفاده شده در پوسته آن است ، چرا که پارچه می تواند گویای این باشد که محصول دارای بدنه ای مقاوم است یا خیر . هر چه پارچه استفاده شده در مبل شنی یا هپی چیر ها مرغوب تر باشد ، مبل شنی مقاومت بیشتری داشته و می تواند سالیان سال بدون اینکه پاره شود مورد استفاده قرار گیرد . نوع پارچه هایی که در میل های شنی استفاده می شود بسیار متنوع است که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند . موضوع اصلی این مقاله نیز در رابطه با پارچه مبل شنی می باشد ، به همین جهت نیز قصد داریم انواع پارچه های استفاده شده مرغوب در ساخت مبل های شنی را به شما عزیزان بگوییم تا راهنمایی باشیم برای خرید مبل شنی محبوب و مد نظرتان ، پس در ادامه همراه ما باشید .

انواع پارچه های استفاده شده در ساخت مبل شنی

یکی از پارچه هایی که استفاده از آن برای ساخت مبل شنی مرسوم است پارچه چرمی است . برخی از مدل های مبل شنی دارای پارچه چرمی می باشند ، گاه این پارچه ها چرم طبیعی هستند و گاهی چرم مصنوعی . پارچه چرم مصنوعی نیز الیافی بسیار شبیه به پارچه چرم طبیعی دارند ، این دو نوع پارچه از نظر مقاومت و طول عمر در بین مردم زبانزد است ، از این رو می توانید با تهیه مبل شنی با پارچه چرمی خیالتان را از بابت مقاومت پوسته یا همان رویه راحت کنید . پارچه های چرمی دیر تر کثیف می شوند و اگر روی آن را کثیفی گرفت تنها می توانید با استفاده از یک دستمال تمیز نمناک رویه مبل شنی خود را به راحتی هرچه تمام تمیز کنید ؛، چرا که با این کار به بهترین شکل پارچه چرمی تمیز شده و نیازی نیست که پوسته را به صورت کامل بشویید . همچنین مبل های شنی که از پارچه های چرم و چرم مصنوعی ساخته شده اند می توانند به خوبی در برابر سایش مقاومت کنند ، همچنین اگر فشار زیادی را نیز متحمل شوند آسیب پذیری آن ها بسیار کم است . تنها ایرادی که می توان از پارچه های چرمی استفاده شده در مبل شنی گرفت این است که کمی ممکن است باعث تعرق شود ، که آن هم به قدری کم است که می توان از این عیب چشم پوشی کرد . در پایین دو نمونه مبل شنی را می بینید که از چرم ساخته شده اند که بسیار زیبا و شیک هستند .     


از دیگر پارچه هایی که برای ساخت رویه مبل شنی استفاده می شود استفاده از پارچه های جیر یا مخملی می باشد . پارچه های جیر و مخمل از نظر خصوصیات بسیار نزدیک به هم هستند و ظاهری مشابه نیز دارند . این نوع پارچه نیز برای تولید مبل شنی بسیار کاربردی است و چه بسا رنگ بندی این نوع پارچه بسیار متنوع بوده که با استفاده از رنگ های متنوع تولید کنندگان توانسته اند مبل های شنی جیر یا مخملی را در هر رنگی تولید کنند . این پارچه ها علاوه بر زیبایی بسیار مقاوم هستند و می توانند به خوبی در برابر ساییدگی و فشار های زیاد دوام بیاورند . وجود پارچه مخملی یا جیر کمک می کند تا سطح مبل شنی بسیار نرم و لطیف تر شود ، همچنین این پارچه می تواند به خوبی از عرق کردن بدن نیز جلوگیری کند . برخی از پارچه های مخملی دارای خز های بیشتر و بلند تری نیز می باشند که آن ها را مبل شنی خزدار می نامند . با توجه به اینکه پوسته مبل های شنی جدا شدنی است و این پارچه نیز قابل شستشو می باشد ، خریداران می توانند به راحتی این رویه را بشویند . دو نمونه از مبل های شنی با رویه جیر و مخملی را در پایین مشاهده می کنید .  

از پارچه دیگری که تولید کنندگان از آن برای تولیدات مبل شنی کمک گرفتند استفاده از پارچه های لی یا جین می باشد . یکی از متمایز ترین و زیباترین پارچه های موجود و با کیفیت که می تواند دوام بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی در برابر فشار های بالا که اغلب ناشی از وزن افراد می باشد و همچنین مقاوم در برابر سایش ناشی از حرکت دادن و کشیدن مبل شنی بر روی زمین باشد پارچه لی یا جین است ، این دو پارچه زیبایی بسیار زیادی را به مبل شنی می دهد و استفاده از آن موجب شده تا مبل شنی کاملا منحصر به فرد و زیبا شود . این پارچه نیز قابل شست و شو می باشد به همین دلیل خریداران می توانند با در آوردن رویه مبل آن را با مواد شوینده نیز بشویند . این پارچه های استفاده شده به خصوص جنس های مرغوب لی و جین هیچگاه رنگ خود را از دست نمی دهند و سال ها با استفاده مداوم و شست شو به مانند روز اول جذابیت خود را دارند . در تصویر پایین دو نمونه از مبل های شنی را که دارای رویه لی و جین می باشند را مشاهده می کنید .  

جمع بندی

طراحی های مبل های شنی نیز متفاوت است و در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید شده اند ، همچنین پارچه های استفاده شده در آن ها نیز بسیار زیاد است ، در بالا نیز چندی از بهترین پارچه های استفاده شده در تولید مبل شنی را به شما عزیزان معرفی کردیم تا با خصوصیات آن ها آشنا شوید ، پارچه های دیگری نیز علاوه بر پارچه های مخملی ، جیر ، لی ، جین ، چرمی و .. وجود دارد که می توانید آن ها را نیز خریداری کنید اما آنچه که حائز اهمیت است این است که پارچه مقاومت بالایی داشته باشد  . برای مشاهده و خرید مبل شنی می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اینتکس که سالیان زیادی است که در زمینه فروش مبل شنی فعالیت می کند انواع مختلف مبل های شنی را با پارچه های نام برده در بالا مشاهده کنید و مشخصات آن ها را مطالعه کرده تا در نهایت به درستی خرید خود را انجام دهید . فروشگاه intex مبل های شنی خود را با کیفیت بسیار بالا و با ضمانت چند ساله به فروش می رساند تا خیال شما از این نظر راحت باشد .