چادر مسافرتی ارزان و استفاده از چادر مسافرتی در سفر های طولانی و کوتاه مدت مرسوم شده است و بسیاری از افراد این چادر های مسافرتی را به خانه های آجری ترجیح می دهند . استفاده از چارد های مسافرتی در کنار دریا و در کویر بسیار لذت بخش بوده و همچنین در کویر دسترسی به خانه نبوده و همراه داشتن یک چادر مسافرتی امری ضروری می باشد . برخی از چادر ها دارای امکانات بسیار زیادی مانند جدا شدن و چند تکه بودن و یا دارای چندین اتاق می باشند که البته با اضافه شدن این ویژگی ها مسلما قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت . شرکت های بسیاری اقدام به تولید چادر های مسافرتی نموده اند که در بین آن ها می توان به کیت ، کووآ و شاتل اشاره نمود که در این امر پیشرو بوده و محصولاتی با کیفیت تولید می کنند . البته برای داشتن یک چادر مسافرتی ارزان قیمت نمی توانید به سمت چادر های مسافرتی کووآ بروید . در این میان چادر های ایرانی فنری در رده چادر های مسافرتی ارزان قیمت بوده و مناسب برای استفاده و مسافرت های کوتاه مدت می باشد . 

 

تمامی قیمت ها در سایت درج شده اند که می توانید با مقایسه ، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید .  عمدتا شما می توانید با چادر مسافرتی ارزان به مسافرت هایی بروید که آب هوایی مناسب و متعادل داشته باشد ، زیرا نمی توان از چادر مسافرتی ارزان انتظار داشت که کیفیت بسیار بالایی دارد و می تواند به خوبی در هر چهار فصل مورد استفاده قرار بگیرد . بدین ترتیب شما نیز بهتر است که با توجه به بودجه ای که دارید و دوست دارید به چه اندازه هزینه کنید ، می توانید به دسته بندی چادر مسافرتی در وبسایت فروشگاه تهران اینتکس مراجعه کرده و در دسته بندی های موجود ، مدل مد نظرتان را انتخاب و محصول را خریداری کنید . توجه داشته باشید که مسائلی که می تواند بر روی قیمت چادر های مسافرتی تاثیر بگذارد ، کیفیت تولید محصول است . بنابراین هرچه کیفیت یک محصول افزایش یابد قیمت آن نیز به مراتب بالاتر از مدل های بی کیفیت خواهد بود . نکته قابل توجه دیگر در رابطه با مسائلی که می تواند بر روی قیمت چادر های مسافرتی تاثیر بگذارد . جنسی است که برای ساخت چادر ها استفاده می شود . گاهی ممکن است برای تولید یک چادر مسافرتی از یک پارچه یا سازه خارجی و با کیفیت بسیار عالی استفاده شود ، بنابراین می توان گفت که آن چادر گران تر از مدل هایی خواهد بود که کیفیت مطلوبی ندارد . این در حالی است که چادر های مسافرتی که از اجناس درجه دو تولید شده اند ، بدون شک کیفیت بالایی نیز نداشته و می تواند قیمت ارزانی نیز داشته باشد . نکته قابل توجه دیگر نیز کشور تولید کننده چادر مسافرتی است ، گاهی ممکن است یک چادر مسافرتی در داخل ایران تولید شده باشد ، بنابراین تولیدات داخلی یک چادر مسافرتی می تواند بسیاری از هزینه ها را کاهش داده و به همین دلیل محصول با قیمت ارزان تری عرضه گردد . زیرا هزینه های مالیاتی و وارداتی ، تهیه جنس گرانقیمت خارجی و ... نبوده و با واسطه های کمتری نیز چادر مسافرتی تولید و به دست مصرف کننده می رسد .

 

با توجه به موارد گفته شده شاید بهتر باشد که برای خرید چادر مسافرتی ارزان ولی با کیفیت ، به سمت چادر های مسافرتی ایرانی بروید که دلیل ارزان بودن آن ، بی کیفیت بودنش نیست ، بلکه تولیدات آن با هزینه های پایین در داخل کشور صورت گرفته است . حال چادر های مسافرتی ارزان ایرانی مدل های مختلفی دارند که در ادامه مطلب به صورت جامع شما را با انواع چادر های مسافرتی ارزان آشنا خواهیم نمود تا یک راهنمای خوبی برای شما مشتریان عزیز و کاربران گرامی باشیم . برای خرید چادر مسافرتی ارزان بهتر است که به یک سری نکات مهم توجه ویژه ای داشته باشید . توجه کنید که در ابتدا از قیمت محصول مطلع شوید و اگر ارزان بوده و مورد پسند شما نیز می باشد ، در مراحل بعدی به بررسی بیشتر محصول بپردازید تا در عین حال یک چادر مسافرتی ارزان اما با کیفیت را خریداری کرده باشید . در اولین مرحله شما بایستی به جنس بدنه چادر مسافرتی توجه داشته باشید ، زیرا ضد آب بودن چادر های مسافرتی بسیار وابستگی به جنس بدنه دارد ، همچنین طول عمر بالای چادر مسافرتی نیز به این نکته مهم بستگی دارد . بدنه چادر های مسافرتی اکثرا از پارچه شمعی برزنتی بوده که دلیل استفاده از این جنس پارچه در چادرهای مسافرتی ، استحکام و مقاومت آن در برابر فشار ، ضربه و همچنین شرایط آب و هوایی مختلف می باشد . تقریبا می توان گفت تمامی چادر های شرکت تهران اینتکس در برابر آب و باران مقاوم بوده و به صورت ضد آب می باشند .

 

البته می توان با استفاده از پوش دوم ، این قابلیت ضد آب بودن را دوچندان نیز نمود و با خیال آسوده از این چادر ها در روز های بارانی استفاده نمود .  پارچه های شمعی برزنتی یک ویژگی بسیار خوب دارند که آن هم ضخیم بودن لایه های آن است که به خوبی می تواند هوای داخل چادرمسافرتی را گرم نگه دارد ، ولی یک مشکلی که پارچه های برزنتی دارد ، وزن بالای آن می باشد که دلیلش نیز ضخیم بودن لایه های برزنت است ، بنابراین چادر های مسافرتی که از این جنس ساخته شده اند ، کیفیت مطلوب را داشته ولی کمی سنگین هستند و برای حمل طولانی مدت آن ها و برای مسافت طولانی بهتر است که از وسیله نقلیه استفاده کنید و چادر را در داخل ماشین قرار دهید و با خود به مسافرت ها ببرید . در مقایسه دیگر چادر مسافرتی ارزان قیمت می توان به چادر های مسافرتی اشاره کرد که از پارچه های شمعی پلی استر و پلی اورتان تولید شده اند . این نوع از چادر های ارزان قیمت از کیفیت بسیار عالی برخوردار بوده و به خوبی می توانند یک چادری ایده آل برای مسافرت ها باشند . پارچه های شمعی همچون پلی استر و پلی اورتان به خوبی می توانند در برابر ضربه و فشار مقاوم باشند و به خوبی می توانند عایقی در برابر رطوبت و بارش باران باشد . توجه داشته باشید که شما بایستی چادر های مسافرتی را خریداری کنید که حتما ضد آب باشد . علت اینکه تاکید می شود یک چادر مسافرتی هرچند ارزان قیمت نیز بایستی ضد آب باشد ، این است که شما در طول سفر و در زمانی که کمپ تفریحی زده اید ، بایستی ایمنی لازم را داشته باشید تا بتوانید به خوبی با تغییرات آب و هوایی و در صورت بارش باران که پیش بینی نشده است ، از چادر مسافرتی خود استفاده کنید . در طول سفر ممکن است با تغییرات جغرافیایی ، شرایط جوی نیز تغییر کند ، پس حتما به این نکته مهم توجه داشته باشید . در رابطه با پارچه های پلی استری و پلی اورتانی که اشاره کردیم ، در چادر های مسافرتی ارزان می تواند یک عایق بسیار عالی برای چادر باشد تا اینچنین احساس آرامش بیشتری را در هنگام استفاده داشته باشید . این جنس همچنین عایق خوبی در برابر اشعه های مضر خورشیدی بوده و به همین دلیل صدمه ای نیز از این بابت وارد نخواهد شد . توجه داشته باشید که طول عمر این اجناس بالا بوده و شما می توانید برای سال های سال از این نوع چادر ها استفاده کنید . توجه داشته باشید که چادر های مسافرتی دیگری نیز تولید شده اند که جنس بدنه آن ها از آکسفورد است که اتفاقا کیفیت بسیارعالی و مشابه به چادر های مسافرتی است که از جنس پارچه های شمعی استفاده شده است . 

 

عمده چادر ها مسافرتی ایرانی که قیمت ارزانی نیز دارند ، از همین جنس ساخته شده اند و یکی از پیشنهاد های ما برای شما خریداران چادر مسافرتی ارزان نیز این است که چادر های مسافرتی را خریداری کنید که از جنس آکسفورد تولید شده اند . این نوع از چادر های مسافرتی عمدتا چادر های مسافرتی ایرانی فنری هستند که در رابطه با چادر های مسافرتی فنری در ادامه توضیحات بیشتر و کامل تری را ارائه خواهیم کرد . تا اطلاعات شما در زمینه چادر مسافرتی ارزان کامل شود و بتوانید بهترین مدل را در میان مدل های انبوه و فیک بازار تشخیص داده و خرید مطمعنی را انجام دهید . پایه های استفاده شده در این چادر های مسافرتی به صورت های مختلفی تعبیه شده اند که می توان به چادر مسافرتی عصایی ، اتوماتیک و فنری اشاره نمود که بسته به نیاز و سلیقه خود می توانید چادر مورد نظر خود را انتخاب کنید . این سه نوع سازه از تنها سازه هایی هستند که برای تولید چادر مسافرتی استفاده می شود . هر یک از آن ها ویژگی ها و همچنین معایبی دارد که قصد داریم به صورت مختصر به بررسی مدل ها بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به بهترین شکل چادر مسافرتی مد نظرتان را انتخاب کرده و اینچنین بتوانید خرید های بهتری را انجام دهید . در ابتدا می پردازیم به چادر مسافرتی فنری که می توان آن را ارزان ترن مدل چادر مسافرتی در میان سایر چادر های مسافرتی دانست ، چرا که چادر های مسافرتی فنری تنها در داخل ایران تولید می شوند و مدل های خارجی بسیار کمی از این نوع چادر ها در بازار وجود دارد . بنابراین اگر به دنبال چادر مسافرتی ارزان هستید ، بهتر است تا در ابتدا به دنبال چادر های مسافرتی فنری بروید که ارزان ترین مدل ها در واقع همان چادر های مسافرتی فنری هستند . این نوع از چادر های مسافرتی را بدون شک در مسافرت ها و در بیرون از خانه در زمانی که به پیک نیک رفته اید مشاهده نمودید که از چه نوع ساختاری برخوردار هستند ، این چادر ها ساختار فنری داشته و عمدتا به صورت هرمی و ساختار مربعی تولید شده اند .

از نقاط تشابه تمامی چادر های مسافرتی فنری می توان به بسته بندی شدن آن ها در ساختار های گرد اشاره کنیم که این نوع ساختار در چادر های مسافرتی باعث شده است تا حجم بزرگی را در هنگام بسته بندی داشته باشند . توجه داشته باشید که این مسئله را می توان یک عیب در چادر های مسافرتی فنری به شمار آورد ، ولی از ویژگی های بسیار خوب آن می توان به راه اندازی سریع و اتوماتیک چادر مسافرتی اشاره کنیم که تنها با چند حرکت می توانید چادر مسافرتی را راه اندازی کرده و از محصول استفاده کنید . سریع ترین روش راه اندازی در میان چادر های مسافرتی در واقع راه اندازی چادر های مسافرتی فنری می باشد و شما نیز به سادگی می توانید با در نظر داشتن این ویژگی خوب چادر مسافرتی خود را خریداری کنید . در این نوع از چادر های مسافرتی بدنه به پایه ها متصل شده است و دیگر نیازی به نصب نخواهد بود . پس از مدل فنری می رسیم به دو مدل چادر مسافرتی یعنی چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک . این دو مدل چادر مسافرتی هم تولیداتی در ایران و همچنین تولیداتی در خارج از کشور دارند که مسلما همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره شد ، چادر های مسافرتی ایرانی به دلیل تولیدات محصولات در داخل کشور قیمت ارزان تری را دارند . چادر های مسافرتی عصایی از نظر حجم بسته بندی و وزن از سبک ترین و کم حجم ترین مدل ها هستند که می توانید خریداری کنید . ولی تفاوتی که در این نوع از چادر های مسافرتی با سایر چادر ها وجود دارد ، راه اندازی نسبتا زمانبر آن است . راه اندازی تمامی چادر ها ساده بوده ولی چادر های مسافرتی عصایی به دلیل اینکه بدنه و پایه ها از یکدیگر جدا هستند ، نیاز است تا شما آن را به صورت دستی راه اندازی کنید . هر چه چادر مسافرتی کوچک تر باشد ، راه اندازی آن نیز ساده تر خواهد بود . بنابراین با توجه به ویژگی هایی که چادر های مسافرتی عصایی دارند ، بسیاری از چادر های مسافرتی حرفه ای و کوهنوردی را از این نوع طراحی ساخته اند تا کوهنوردان بهتر و راحت تر بتوانند چادر های خود را حمل کرده و از محصولات استفاده کنند .

 

البته در نظر داشته باشید که چادر های مسافرتی کوهنوردی اگر چه از سازه عصایی برخوردار هستند ، ولی ابعاد بسیار کوچک تری را داشته و عمدتا برای استفاده یک نفره و دو نفره ساخته شده اند و معمولا ساختاری دوپوش دارند و بدنه آن ها از دولایه ساخته شده است که معمولا از پلی استر و پلی اورتان برای تولید آن ها استفاده می شود . چادر های مسافرتی عصایی کمی گران تر از مدل های فنری بوده و در صورت خرید چادر های مسافرتی ایرانی عصایی می توانید آن را با قیمت ارزان خریداری کنید . از نمونه چادر های مسافرتی ارزان با سازه عصایی می توان به چادر های اف آی تی اشاره کرد که مدل های زیادی از این نوع چادر مسافرتی را در ابعاد مختلف می توانید در فروشگاه اینتکس مشاهده کنید . چادر مسافرتی ارزان اف آی تی بسیار مناسب برای تعطیلات خواهد بود به خصوص اگر قصد دارید که با خانواده به تعطیلات بروید . شما می توانید چادر های مسافرتی عصایی اف آی تی خود را در ابعاد بسیار بزرگ خریداری کنید . چرا که این چادر های مسافرتی از طرفیت های 4 نفره ساخته شده اند و بزرگترین آن ها چادر های مسافرتی 12 نفره می باشد که به خوبی می تواند فضای ایده آل را برای استفاده هر 12 نفر بدهد . البته توجه داشته باشید که این دوازده نفر به صورت نشسته می توانند ازچادر مسافرتی استفاده کنند و برای خوابیدن 6 نفر به سادگی می تواند از چادر مسافرتی استفاده کند . و در آخر می رسیم به چادر های مسافرتی اتوماتیک که آن نیز یکی از بهترین نوع چادر های مسافرتی هستند که مدل های ارزان قیمتی نیز از این نوع چادر های مسافرتی در بازار و همچنین در فروشگاه تهران اینتکس موجود می باشد . چادر های مسافرتی اتوماتیک به دلیل طراحی اتوماتیک خود و عدم نیاز به نصب پایه ها به بدنه معروف هستند و یکی از قوی ترین نوع سازه ها را در میان چادر های مسافرتی دارند . این نوع از چادر های مسافرتی نیز در ایران تولید می شوند که می توان از معروف ترین آن ها به چادر های کیت و فخر اشاره کرد .

 

مدل های بسیار متنوعی از این محصولات در فروشگاه تهران اینتکس قرار دارد که می توانید آن ها را مشاهده کنید و برای خرید هم به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه کنید یا خرید های خود را به صورت اینترنتی و یا تلفنی انجام دهید . فروشگاه تهران اینتکس محصولات خود را بدون واسطه برای فروش گذاشته است و به همین دلیل شما می توانید چادرهای مسافرتی موجود در فروشگاه اینتکس را با قیمت ارزان تر از هر جای دیگری خریداری کنید . بیشترین تنوع محصولی را شما در فروشگاه اینتکس خواهید داشت . پس از بررسی جنس بدنه چادر های مسافرتی و همچنین نوع سازه های چادر های مسافرتی می رسی به جنس پایه های این محصولات . به همان میزان که نوع جنس بدنه چادر های مسافرتی مهم است ، جنس پایه های این محصولات نیز مهم بوده و یکی از دلایل استحکام چادر های مسافرتی جنسی است که برای پایه های محصولات استفاده می شود . جنس این پایه ها به صورت آلومینومی بوده و استحکام بالایی در برابر تغییر شکل داشته و مقاومت بالایی در برابر باران و همچنین فشار دارند . همچنین این پایه های آلومینومی به طور کامل ضد آب بوده و در اثر برخورد با باران و آب ، دچار فرسایش و یا پوسیدگی نخواهند شد . برخی دیگر از چادر های مسافرتی به خصوص چادر های مسافرتی فنری که ساختار فنری دارند ، معمولا از جنس فایبرگلاس تولید می شوند ، زیرا چادر های مسافرتی فایبرگلاسی انعطاف پذیری خوبی را دارند و ساختار آن ها تاشو خواهد بود . این ویژگی در فایبرگلاس وجود داشته و در عین حال که با دوام و مقاوم است ، به خوبی می تواند در برابر ضربه و فشار نیز مقاوم باشد و انعطاف پذیری بسیار خوبی را از خود نشان دهد . فایبرگلاس همچنین در کنار جنسی همچون آلومینیوم از سبک ترین اجناس هستند که باعث می شوند که چادر مسافرتی وزن سبکی داشته باشد تا جابجایی آن ساده تر و راحت تر شود . نحوه راه اندازی این پایه ها نیز با هم تفاوت دارند که در ادامه به بررسی آن ها نیز خواهیم پرداخت .  

 

راه اندازی چادر مسافرتی فنری کار ساده می باشد و پس از خارج کردن آن ها از کیف مخصوص خود و قرار دادن بر روی زمین ، چادر به طور خودکار باز خواهد شد و شما می بایست با کشیدن گوشه های چادر به سمت بیرون چادر را برپا کنید . چادر های اتوماتیک نیز راه اندازی ساده ای داشته و با کشیدن پایه های محصول به سمت بالا و بستن قفل آن ، چادر را برپا نموده اید و قابل استفاده می باشد . اما راه اندازی چادر های عصایی کمی دشوار تر از دیگر چادر ها می باشد و می بایست میله های مخصوص را در قسمت های مشخص قرار دهید که کمی زمانبر تر از دیگر چادر ها می باشد . البته باید به این نکته نیز توجه داشت که اکثر چادر های حرفه ای به صورت عصایی تهیه شده اند و برای داشتن یک چادر ارزان قیمت می بایست به سمت چادر های اتوماتیک و فنری بروید . اما این به این معنا نیست که چادر های عصایی با قیمت مناسب وجود ندارد .  برای داشتن چادر مطمئن و یا استحکام بالا در روز های طوفانی ، می بایست از میخ و طناب های اطمینانی که همراه محصولات وجود دارد استفاده کنید . البته این میخ ها و طناب ها بر روی همه محصولات وجود ندارند اما می توانید به صورت جداگانه تهیه کنید و بر روی چادر نصب کنید . با اتصال این اقلام اضافی به چادر ، بدنه چادر در مواقعی که باد شدید در حال وزیدن است دچار مشکل نخواهد شد و می توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید . چادر های مسافرتی که ارتفاع سقف آن ها کوتاه تر است بهتر می توانند در برابر باد ها مقاوم باشند ، به همین دلیل نیز اگر قصد سفر به مکان هایی را دارید که باد زیادی می وزد ، بهتر است که چادر هایی را انتخاب کنید که سقف کوتاهی داشته باشد . در نظر داشته باشید که شما می توانید در هنگام استفاده از چادر مسافرتی وسایل همراه خود را نیز به داخل چادر ببرید تا سنگین شود . همچنین می توانید از سنگ های تمیز و صاف استفاده کرده و از سمت داخل ، دور تا دور چادر مسافرتی قرار دهید تا اینچنین بتوانید به بهترین شکل از چادر مسافرتی خود استفاده کنید ، بدون اینکه دچار مشکل شوید .