چادر های مسافرتی در ابعاد متنوعی تولید می شوند که هر کس می تواند بنا به سلیقه و نیازی که دارد چادر مسافرتی خود را در هر ابعادی خریداری کند . چادر های مسافرتی امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار هستند چرا که هر شخصی برای خود یک وسیله نقلیه فراهم کرده که می تواند به خوبی چادر های مسافرتی بزرگ را نیز با خود حمل کرده و در طول سفر از آن استفاده کند . چادر های مسافرتی همانطور که گفته شد در ابعاد متغییری تولید می شوند اما به طور کلی با عنوان 1 ، 2 ، 4 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 نفره و ... شناخته شده اند چرا که با ابعاد در نظر گرفته شده می توانند این تعداد نفرات را درون خود جای دهند . اصولا چادر های مسافرتی 4 نفره یا کمتر را در دسته بندی چادر های کوچک قرار می دهند ، چادر های 6 تا 8 نفره را نیز در دسته بندی متوسط و چادر های مسافرتی 10 نفره به بالا را در دسته بندی چادر های مسافرتی بزرگ قرار می دهند . هر کدام از این چادر ها می تواند استفاده های متفاوتی داشته باشد ، به عنوان مثال از چادر های کوچک بیشتر برای استفاده های فردی استفاده می شود به طوری که می توان آن ها را به راحتی حتی توسط خود فرد حمل کرد . شاید دیده باشید که کوهنوردان و یا کسانی که به صورت پیاده به جنگل گردی و بیابان گردی می روند و در کنار وسایل خود چادر های مسافرتی را همراه داشته تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنند . این چادر ها اغلب از سایز کوچکی برخوردار می باشند چرا که هر چه چادر مسافرتی کوچک باشد حمل و نقل آن نیز به راحتی میسر می شود ، اما بر خلاف آن چادر های مسافرتی بزرگ تر از این ویژگی برخوردار نمی باشند . ولی چادر های مسافرتی بزرگ نیز ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه با ویژگی های بیشتر آن آشنا خواهید .


از آن جا که همواره خریداران چادر های مسافرتی نیاز دارند که فضای کافی برای استراحت کردن داشته باشد به دنبال چادر های مسافرتی ابعاد بزرگ هستند ، چادر مسافرتی بزرگ نیز بایستی از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد تا بتواند به خوبی ایمنی سرنشینان را فراهم کنند . چادر های مسافرتی بزرگ از نظر طراحی کمی متفاوت تر از چادر های مسافرتی کوچکتر هستند ، به عنوان مثال چادر مسافرتی بزرگ دارای درب بزرگی به منظور رفت آمد هر چه بهتر هستند ، همانطور که معقول است تعداد نفراتی که از آن چادر استفاده می کنند بیشتر خواهد بود به همین دلیل و به منظور رفت و آمد هر چه بهتر افراد ، تولید کنندگان سعی کردند تا آن جایی که ممکن است درب چادر های مسافرتی بزرگ را بزرگتر از دیگر چادر ها طراحی کنند . برخی از چادر های مسافرتی بزرگ حتی دارای دو درب ( که اغلب یک درب در قسمت جلویی و یک درب در قسمت پشتی چادر طراحی می شود ) می باشند تا رفت و آمد به بهترین شکل میسر شود . همچنین چادر های مسافرتی بزرگ از تعداد پنجره های بیشتری نیز برخوردار هستند چرا که مساحت بزرگ دیواره یا بخش های کناری چادر این امکان را می دهد تا تولید کنندگان پنجره هایی را در کناره ها طراحی کنند . وجود پنجره باعث می شود تا فضای داخلی چادر دلباز شود و افراد بتوانند دید بهتری به بیرون داشته باشند ، وجود پنجره ها باعث نور گیری هر چه بهتر چادر نیز خواهد شد . از دیگر فواید پنجره های متعدد که خیلی از مردم به آن توجه نمی کنند این است که وجود پنجره می تواند تاثیر بسیار زیادی بر تهویه هوا داشته باشد ، پس با تهویه بهتر هوا مخصوصا چادر مسافرتی بزرگ که به صورت جمعی از آن استفاده می شود ، هوای داخل گرم نشده و رطوبت داخل چادر در هنگام گرما بالا نمی رود . اغلب درب ها و پنجره های چادر های مسافرتی به صورت زیپی باز و بسته می شود و اینکه اکثر این درب ها و پنجره ها مجهز به یک توری جهت جلوگیری از ورود حشرات می باشند .

نکته مهمی که در خرید چادر مسافرتی بزرگ بایستی به آن توجه داشت این است که از کیفیت محصول خریداری شده خود اطمینان داشته باشد ، چرا که هر چه کیفیت بدنه و پایه های چادر های مسافرتی بزرگ مرغوب تر باشد در نهایت چادری پایدار و مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی خواهید داشت . اغلب چادر های مسافرتی اصلی دارای بدنه ای از جنس های پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت ، فلمنت و ... می باشند چرا که این اجناس نام برده از بهترین پارچه هایی می باشد که استفاده از آن ها می تواند باعث مقاوم شدن چادر های مسافرتی مخصوصا چادر مسافرتی بزرگ شود . این اجناس جزء آن دسته از  پارچه های شمعی می باشند که در برابر فشار های زیاد مانند فشار های ناشی از باد های تند و شدید می توانند دوام بیاورند ، همچنین همگی این اجناس ضد آب می باشند ، مهم ترین فاکتور هر چادر مسافرتی داشتن بدنه ضد آب است تا در صورت بارش باران به خوبی بتوانند از ورود آب و رطوبت به داخل چادر جلوگیری کنند . نکته بعدی نیز جنس پایه های چادر مسافرتی بزرگ است ، از آن جا که چادر های مسافرتی بزرگ پایه های قوی تری را می طلبد بایستی چادری را خریداری کنید که از نظر دوام و پایداری عالی باشد ، اغلب پایه های چادر های مسافرتی بزرگ را از آهن یا آلومینیوم می سازند تا سازه بتواند به بهترین شکل پا برجا بماند و وزن بدنه را حتی در شرایط طوفانی تحمل کند . وجود این فلزات بسیار مقاوم می تواند خیال افراد را از استفاده چادر خود راحت کند . پایه های آلومینیومی به دلیل اینکه وزن سبکی دارند وزن کلی چادر را افزایش نمی دهند ، به همین دلیل نیز تولید کنندگان برای کاهش هر چه بهتر چادر های مسافرتی مخصوصا چادر های مسافرتی بزرگ از آلومینیوم استفاده می کنند . البته نا گفته نماند که تولید کنندگان ، در صورت استفاده از آن در پایه ها از آهن های آلیاژ شده و مقاوم که تو خالی نیز هستند استفاده می کنند تا وزن چادر بالا نرود و حمل آن به راحتی صورت گیرد .

راه اندازی چادر های مسافرتی نیز با توجه به طراحی سازه ها متفاوت است ، به عنوان مثال اگر چادر مسافرتی دارای بدنه فنری باشد به صورت تاشویی راه اندازی می شود و اگر چادر پایه های عصایی داشته باشد به شکل دیگر . چادر های عصایی دارای پایه هایی می باشند که به صورت عصایی به یکدیگر متصل می شوند و با فرو کردن پایه های عصایی در بدنه ، چادر راه اندازی می شود . از دیگر چادر های مسافرتی بزرگ که ممکن است پایه هایش به نسبت دو چادر قبلی متفاوت باشد ، چادر های مسافرتی اتوماتیک می باشند ، چادر های مسافرتی اتوماتیک بیشتر در ابعاد بزرگ ساخته می شوند و کمتر چادر اتوماتیکی وجود دارد که از ابعاد کوچکی برخوردار باشد ، این چادر ها به دلیل اینکه پایه های قوی به نسبت دو مدل قبل دارند به خوبی توانسته اند در ساختن چادر های مسافرتی بزرگ نیز کارایی داشته باشند . در مقالات مرتبطی که در وبسایت فروشگاه اینتکس قرار گرفته است به طور کامل روند راه اندازی این چادر های مسافرتی توضیح داده شده است که می توانید از آن ها کمک گرفته و چادر مسافرتی بزرگ خود را به راحتی راه اندازی کنید .

از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید چادر های مسافرتی به خصوص چادر های مسافرتی بزرگ بایستی توجه داشت ، این است که سعی کنید محصولی با کیفیت و اصلی را خریداری کنید . لازمه خرید خوب و مطمعن نیز این است که محصول خود را از مراکز معتبر مربوطه خریداری کنید . یکی از این فروشگاه ها که در زمینه فروش چادر مسافرتی بزرگ مشغول است ، فروشگاه intex می باشد ، این فروشگاه سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت می کند و انواع مختلف چادر های مسافرتی بزرگ اعم از فنری ، عصایی و اتوماتیک را با طراحی های متنوع به فروش می رساند . اکثر محصولات این شرکت از بهترین برند ها بوده و به دلیل واردات مستقیم و بدون واسطه محصولاتش را با قیمت بسیار مناسبی به فروش میرساند ، شما نیز می توانید خرید مطمعن خودتان را از این فروشگاه انجام دهید .