چادر های مسافرتی امروزه پای ثابت بیشتر سفر های مردم و مسافرین در سراسر جهان شده است چرا که استفاده از آن باعث می شود تا سفری بسیار راحت را پشت سر گذاشت . با وجود این محصولات بی نظر کمتر کسی پیدا می شود که از استفاده چادر مسافرتی بی نصیب بماند چرا که بیشتر افراد دارای خودرو های شخصی بوده و بیشتر از وسیله نقلیه خود برای سفر استفاده می کنند به همین دلیل می توانند به راحتی چادر مسافرتی خود را توسط وسیله خود به مسافرت ببرند . همانطور که معقول است بیشتر سفر ها در فصول گرم سال و ماه های تابستانی آغاز می شود چرا که در این فصل هوا ایده آل بوده ومی توان به راحتی به سفر ها و گردش های دراز مدت رفت . همچنین در فصل تابستان بسیاری از تعطیلات تابستانی شامل افراد شاغل شده و می توانند از فرصت پیش آمده برای رفتن به سفر استفاده کنند ، کودکان و دانش آموزان نیز از آن جا که در تابستان تعطیل هستند می توانند به راحتی به مسافرت بروند اما جدا از همه این مسائل بهترین فرصت برای استفاده از چادر مسافرتی پیش می آید چرا که بهترین زمان ها برای استفاده از چادر های مسافرتی ماه های تابستانی و گرم است چرا که در هوای سرد دیگر لذت سفر ها کم شده و مردم کمتر رغبت می کنند که به مسافرت بروند . اما در این فصول نیز بایستی چادر های مسافرتی را خریداری کنید که متناسب با فصل گرما و هوای شرجی باشد ، چرا که بسیاری از خریداران چادر های مسافرتی از محصولات خود در ماه های تابستانی نتوانستند استفاده لازم را ببرند چرا که محصول خریداری شده ویژگی های یک چادر مسافرتی تابستانی را نداشته ، به همین دلیل افراد را با مشکلاتی مانند بالا رفتن دما یا رطوبت داخلی چادر کرده است . برای اینکه در امر خرید چادر مسافرتی تابستانی موفق باشید بهتر است به توصیه هایی که در ادامه گفته می شود توجه نمایید تا با اطلاعات بسیار کافی بتوانید چادر مسافرتی ایده آلی را که بتوان در زمان های گرم سال استفاده کرد تهیه کنید .

چادر های مسافرتی تابستانی اغلب باید به گونه ای طراحی شوند که داخل چادر بتواند بسیار خنک باشد و در فصل گرما بتواند تهویه هوا را به خوبی انجام دهد تا دمای داخلی چادر بالا نرفته و در نهایت موجب اذیت و آزار مسافرین نشود . چادر های مسافرتی فنری که امروزه در بین ایرانیان نیز استفاده زیادی می شود یکی از چادر های مسافرتی تقریبا غیر استانداردی می باشد که از نظر آرگونومی ساخت نمی تواند در هوای تابستانی نیاز مشتریان را بر آورده کند فلذا مدل های بسیار متنوع دیگری تولید شده اند که شما عزیزان می توانید از آن ها استفاده کنید . فروشگاه های معتبری مانند فروشگاه اینترنتی اینتکس سال هاست که در زمینه فروش چادر مسافرتی تابستانی و دیگر چادر های مسافرتی موجود می باشد که شما عزیزان می توانید با مراجعه به ویسایت این فروشگاه انواع مختلفی از آن ها را دیده و یکی از آن ها را خریداری کنید . پس چادر های مسافرتی موجود در ایران تنها به چادر های فنری که بیشتر ، آنها را در صندوق عقب ماشین های هموطنان میبینید نیستند ، این چادر ها حتی از نظر وزن و ابعاد بسته بندی نیز ممکن است برخی را با مشکل مواجه کند چرا که کمبود فضا در اغلب ماشین های مسافرین به وضوح دیده می شود . پس بهتر است با دانستن ویژگی های خوب یک چادر مسافرتی تابستانی خود را از شر گرمای طاقت فرسای ماه های گرم سال دور کنید و با خرید مدل های دیگر که در ایران نیز موجد هستند محیط ایده آل تری را برای خود فراهم کنید . 

ویژگی ها یا عواملی چون طراحی و آرگونومی ساخت و نیز جنس بدنه استفاده شده در چادر های مسافرتی می تواند بیانگر این باشد که آیا چادر خریداری شده متناسب با ماه های تابستانی بوده یا خیر . اما چه نوع آرگونومی ساخت و طراحی و چه نوع جنس بدنه ای مناسب برای چادر مسافرتی تابستانی است ؟ این سوال شاید برای خریداران چادر مسافرتی تابستانی پیش بیاید چرا که می دانند و یا با شرایط بد چادر های مسافرتی نامناسب روبرو شده اند و شاهد این بوده اند که چگونه هوای گرم می تواند در دمای داخلی چادر مسافرتی اثر بخش باشد و افراد را دچار بی قراری کند ، به همین دلیل بهتر است قبل از هر کاری و خرید هر چیری نسبت به آن کالا یا وسیله تحقیقاتی را انجام دهید تا در ادامه راه با مشکل مواجه نشوید . فروشگاه intex در این جریان راهنمای خوبی برای شما عزیزان خواهد بود تا با تکیه بر توصیه هایی که در ادامه گفته می شود خرید موفقی را رقم زده و سال ها با استفاده از چادر های مسافرتی مناسب ، تابستان های پر خاطره ای را همراه با دوستان یا خانواده هایتان داشته باشید . داشتن یک چادر مسافرتی خوب می تواند شما را حتی از هزینه های اضافی که قرار است بابت اجاره منزل ، ویلا یا سوئیت بپردازید دور کند . 

طراحی و آرگونومی ساخت چادر های مسافرتی به دور از نوع سازه و فریم چادر مسافرتی که ممکن است فنری ، اتوماتیک یا عصایی باشد ، بستگی بسیار زیادی به طراحی بدنه و تعداد درب و پنجره های قرار گرفته بر روی آن دارد . از آنجا که قرار است همواره از چادر مسافرتی خود در تابستان و فصول گرم سال استفاده کنید دیگر نیازی نیست تا چادری را خریداری کنید که از پنجره های کمتری برخوردار باشد تا درز های کمتری بر روی بدنه ایجاد شود و شما را از بارش باران و سرما دور نگه دارد و چه بسا بسیار بهتر است که چادر مسافرتی تابستانی که خریداری می کنید دارای تعداد پنجره های متعدد باشد . وجود پنجره ها باعث می شود تا جریان هوای عبوری در داخل چادر مسافرتی به بهترین شکل صورت گیرد به همین دلیل تهویه هوا به بهترین شکل صورت می گیرد و بدین صورت شاهد بالا رفتن دمای داخلی چادر نخواهید بود . در برخی از مدل های چادر مسافرتی تابستانی بیشتر از محصولات به شکلی طراحی شده اند که بیشتر برای سایه ای که ایجاد می کنند از آن ها استفاده می شود به طوری که می توان تمامی دیواره های کناری به غیر از سقف را به راحتی باز کرد و اجازه داد تا جریان هوا به بهترین شکل در درون چادر مسافرتی اتفاق بیوفتد . وجود درب های بزرگ مخصوصا در دو طرف چادر مسافرتی که در برخی از مدل ها دیده می شود می تواند باعث بهبود تهویه هوا شود چرا که ابعاد درب ها به مراتب خیلی بیشتر از پنجره ها بوده و باز گذاشتن آن ها می تواند روند جریان عبوری هوا را بهتر کند . 

برخی از افراد نگران این هستند که باز گذاشتن درب و پنجره ها باعث می شود تا حشرات وارد چادر مسافرتی شود ، این نگرانی آن ها نیز بسیار به جا می باشد به همین دلیل نیز طراحان چادر های مسافرتی سعی کردند تا با ساختار دولایه درب و پنجره ها یک لایه توری نیز برای هر یک از درب و پنجره ها به صورت مجزا قرار دهند تا در صورت نیاز با بسته نگه داشتن لایه توری علاوه بر اینکه اجازه ورود جریان هوا به داخل داده می شود اما هیچگونه حشره ای نمی تواند از توری عبور کند و وارد چادر شود . یکی دیگر از مسائل پیش آمده نیز این است که اگر درب و پنجره ها در چادر مسافرتی زیاد باشد و یا برخی از چادر های مسافرتی دارای دیواره های بازشو هستند چگونه می توانند حریم خصوصی خود را حفظ کنند ؟ لازم به ذکر است که گفته شود یکی از مهم ترین فاکتور ها در هر نوع چادر مسافرتی این است که حریم خصوصی افراد به بهترین شکل حفظ شود ، به همین منظور نیز تولید کنندگان طراحی درب و پنجره و نیز دیواره های چادر مسافرتی را به گونه ای طراحی کردند که در صورت حفظ حریم خصوصی می توانید درب و پنجره ها را به صورت زیپی یا به هر صورت دیگری ببندید . برخی از توری ها نیز به صورت سرخود به پنجره ها دوخته شده و یا به صورت زیپی می توان آن ها را نیز باز و بسته کرد .

برخی از مدل های دیگر چادر مسافرتی تابستانی دارای سایه بان هایی هستند به صورت فنری یا عصایی راه اندازی می شود و قابل جدا شدن هستند ، این سایه بان ها این اجازه را به شما می دهد تا از تابش مستقیم نور آفتاب و گرمای حاصل از آن به دور باشید ، بنابراین شما می توانید با خرید چادر های مسافرتی سایه باندار خود در هوای گرم تابستانی و در مکان هایی که حتی درخت و سایه ای وجود ندارد می توانید برای خود سایه ایجاد کرده و از تابش مستقیم آفتاب جلوگیری کنید . برخی از مدل های چادر مسافرتی تابستانی سایه باندار ، سایه بان های طراحی شده بر چادر به قدری بزرگ بوده که می توان حتی ماشین خود را در زیر آن قرار داده و مانع از تابش نور خورشید به ماشین شوید . در این مواقع شما می توانید حتی با استفاده از یک زیر انداز زیر سایه بان در محیط باز نیز نشسته و به استراحت کردن و تفریح بپردازید . همانطور که گفته شد مدل ها در این نوع چادر های مسافرتی سایه باندار متنوع می باشد ، به همین دلیل شما حتی می توانید محصولاتی را پیدا کنید که از هر چهار سمت نیز سایه بان داشته باشند . 

عامل دیگری که در ساخت چادر مسافرتی تابستانی مطرح است استفاده از پارچه مناسب برای ساخت بدنه این مدل چادر هاست . چادر هایی که برای فصول گرم سال ساخته می شوند لازم است که دارای بدنه ای قابل تنفس باشند ، به عبارتی لازم نیست که بدنه چادر ضد آب باشد چرا که در این فصول امکان بارش بسیار کم است به همین دلیل اگر چادر مسافرتی قابل تنفس باشد یعنی بتواند رطوبت را از خود عبور دهد مانع از بالا رفتن رطوبت داخلی چادر می شود . به طور مثال اگر چادر های مسافرتی ضد آبی را در یک روز تابستانی کنار سواحل دریا استفاده کنید می توانید شاهد بالا رفتن رطوبت داخلی چادر مسافرتی شوید و هوای بسیار شرجی را در داخل چادر حتی بیشتر از محیط بیرون داشته باشید ، در این هنگام اگر چادر مسافرتی شما دارای بدنه قابل تنفس باشد می تواند رطوبت داخلی چادر را به بیرون از چادر منتقل کند و مانع از عرق کردن دیواره های چادر شود . فروشگاه intex انواع مختلفی از چادر های مسافرتی تابستانی را که برای تفریحات تابستانی شما طراحی شده اند را با بالاترین کیفیت در فروشگاه خود قرار داده است که شما عزیزان می توانید آن ها را که توسط بهترین برند های چادر سازی خارجی و ایرانی ساخته شده اند خریداری کنید .