چادر مسافرتی حرفه ای  Professional tent چادر های مسافرتی حرفه ای بهترین و با کیفیت ترین چادر های مسافرتی تولید شده بوده که برای سفر های طولانی و ورزشی استفاده می شوند . این چادر ها دارای ویژگی های مختلف و قابلیت های پر مزیت هستند که باعث می شوند تا بسیاری از نیاز های مسافران را در سفر های مختلف بر طرف سازند.  چادر مسافرتی حرفه ای در واقع به چادر هایی گفته می شود که از کاربرد های فراوانی در خود برخوردار باشند . این نوع چادر های سفری در انواع مختلفی از نظر طراحی بدنه ، ابعاد و ظرفیت و ویژگی های به کار رفته در آنها توسط شرکت های بزرگ تولید شده اند .

برخی از مصرف کنندگان هستند که با وجود سفر های کم تعداد به چادر هایی نیازمند می شوند که از لحاظ امکانات در میان بهترین و بزرگترین نوع این نوع محصولات قرار می گیرد تا به راحتی پاسخگوی نیاز های سفری باشد. این نوع چادر ها توسط شرکت های بزرگی همچون کووآ ، بست وی و ... تولید شده اند که در ادامه به بررسی دقیق تر این نوع چادر های مسافرتی خواهیم پرداخت... اکثر چادر های مسافرتی حرفه ای ساخته از جنس بدنه پارچه شمعی برزنتی و همچنین پارچه های پلی استر بوده که هر کدام از ضخامت های بالایی برخوردار می باشند . جنس بدنه این چادر ها دارای مقاومت بالایی در برابر نور و گرمای آفتاب و همچنین شرایط جوی مختلف داشته و در برابر اتفاقات ناگهانی مانند ساییدگی های سطحی مقاوم خواهند بود. همچنین هر کدام از این چادر ها تا میزان مشخصی در برابر نفوذ آب بخصوص آب باران مقاوم خواهند بود. بنابراین مصرف کنندگان هیچ نوع نگرانی بابت خیس شدن قسمت داخل بدنه محصول خود نخواهند داشت. حتس در صورتی که این نوع چادر ها زیر بارش برف یا تگرگ نیز قرار بگیرند علاوه بر جلوگیری از نفوذ آنها به اتاقک داخلی، هیچگونه آسیبی نیز نخواهند دید. یکی دیگر از ویژگی های خوب بدنه این چادر ها انعطاف بالای آنها برای جمع شدن در ابعاد و حجم کمتر می باشد . این قابلیت موجب شده تا حمل و جای دادن آنها در هر محل مورد نظری آسوده باشد. این چادر ها همگی از نوع میله ای یا فریمی می باشند .

فریم هایی که در چادر مسافرتی حرفه ای استفاده می شود از نوع آلومینیومی و در برخی نیز از نوع فایبرگلاس بوده که آنها نیز علاوه بر ضد زنگ بودن در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم خواهند بود. در واقع این فریم ها مقاومت بیشتری نسبت به بدنه اصلی داشته زیرا نقطه اصلی راه اندازی یک چادر می باشند. فریم هایی که به صورت مجزا به بدنه اصلی وصل شده که برای استحکام بیشتر آنها از طناب و میخ مخصوص استفاده می شود . شرکت اینتکس اقدام به عرضه انواع چادر های مسافرتی حرفه ای نموده که از ضمانت مطمئنی برخوردار بوده و به سراسر ایران قابل عرضه و ارسال خواهد بود . چادر مسافرتی حرفه ای در ظرفیت های مختلفی تولید شده اند. ظرفیت آنها از نوع یک نفره آغاز شده و تا نوع 10 الی 12 نفره به بازار لوازم سفر عرضه شده اند . ابعاد آنها نسبت به ظرفیت خود چادر بیشتر بوده تا علاوه بر ایجاد فضای مخصوص برای نشستن یا خوابیدن، فضایی را نیز برای وسیله های مختلف سفر داشته باشد. برای مثال چادر مسافرتی 4 نفره خانواده بست وی از جمله چادر های سفری حرفه ای بوده که علاوه بر داشتن محل مخصوص برای مصرف کنندگان، محلی برای قرار دادن خودرو شخصی نیز فراهم ساخته تا از برخورد باران یا نور مستقیم آفتاب به آنها جلوگیری کند. نمونه دیگری از این چادر های حرفه ای می توان به چادر مسافرتی 4 نفره کووآ اشاره نمود. چادری که قابلیت بزرگ و یا کوچک نمودن ابعاد بدنه را داشته و از ویژگی هایی همچون داشتن هواکش، نور گیر ، دو درب بزرگ دو طرفه و داشتن سایه بان بزرگ اشاره نمود. اما برخی از چادر های مسافرتی حرفه ای نیز طراحی و تولید شده اند که مخصوص سفر های کوهستانی و ورزشی می باشند . این چادر ها با توجه به استفاده در شرایط جوی سرد و طوفانی از جنس بدنه بسیار با کیفیت و مقاومی بهره مند می باشند. 

فریم های استفاده شده در آنها قوی بوده تا هنگام باد های شدید این نوع چادر ها حرکتی نداشته باشند. چادر هایی که هیچ گونه پنجره ای در خود نداشته و از دربی با درز های ضخیم دارند. نمونه ای از این چادر ها ، چادر مسافرتی 4 نفره Opera Black II بوده که از طرفداران زیادی در میان ورزشکاران برخوردار است. نوع دیگر این چادر ها ، چادر 4 نفره Centum کووآ بوده که کاملا در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم می باشند. در میان چادر مسافرتی حرفه ای، چادر مسافرتی 2 نفره Alpine TP وجود داشته که از رویه سیلیکونی برخوردار بوده و به دلیل طراحی کاملا شیبدار خود به راحتی باران ، برف و تگرگ را از روی بدنه به سوی زمین جاری می سازد . چادر های مسافرتی حرفه ای در برخی از مدل های خود به صورت دوپوش طراحی شده اند که می توان آن ها را از بهترین چادرهای مسافرتی حرفه ای به شمار آورد ، اینگونه از چادر های مسافرتی دارای یک پوشش دوم هستند که به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید در هر زمان که دلخواه شماست ، از پوشش دوم نیز استفاده کنید . البته هدف از ارائه این طراحی در چادر مسافرتی حرفه ای ، برای ضد آب شدن بدنه چادر مسافرتی می باشد که با ساختار دولایه خود به خوبی می تواند در برابر بارش های شدید باران نیز مقاوم باشد . از سوی دیگر توجه داشته باشید که استفاده از پوشش دوم می تواند برای چادر مسافرتی از نظر سرما نیز بسیار مفید واقع شود ، بدین صورت که ضخامت بدنه افزایش داشته و اینچنین میتوانید درز های بدنه را از جمله درب ها و پنجره ها به بهترین شکل پوشش دهید . برای ساخت اینگونه از چادر های مسافرتی حرفه ای از دو جنس متفاوت برای ساخت بدنه استفاده می شود که بهترین جنس برای ساخت بدنه اصلی محصولات پلی استر و برای ساخت پوشش دوم پلی اورتان می باشد .


می توان گفت که این دو محصول تقریبا هم خانواده بوده و از نظر ظاهری بسیار پارچه های شبیه به هم هستند ، با این تفاوت که پلی اورتان بهتر می تواند در برابر رطوبت مقاوم باشد به همین دلیل نیز به عنوان پوشش دوم مورد استفاده قرار می گیرد . بیشتر چادر های مسافرتی دوپوش ، دارای بدنه اصلی قابل تنفس هستند ، یعنی اینکه بدنه آن ها قابلیت تنفس داشته و همچنین می تواند رطوبت را از خود عبور دهد ، اینجاست که داشتن یک روکش ضدآب می تواند بسیار مفید باشد ، این نوع طراحی می تواند از تعریق بسیار زیاد بدنه نیز بکاهد و محصول را به یکی از مناسب ترین گزینه ها تبدیل کند تا در هر شرایط مختلف جوی از آن استفاده کنید . یک چادر مسافرتی حرفه ای کوهنوردی ، دارای طراحی و ساختار خاص  و منحصر به فرد می باشد که این طراحی بیشتر در مدل های حرفه ای که توسط شرکت های بزرگ و مطرح ساخته شده است ، پیاده سازی شده تا اینچنین برای شرایط مختلف و بد آب هوایی کوهستان کارایی لازم را داشته باشند . یکی از این ویژگی ها ، تولید چادر مسافرتی حرفه ای به صورت کله گاوی یا گنبدی اشاره نمود . شاید در خرید های خود و در زمان هایی که به دنبال خرید چادر مسافرتی حرفه ای است ، با نام چادر مسافرتی کله گاوی نیز برخورد کرده باشید ، این نوع از محصولات دارای ساختاری متفاوت نسبت به سایر چادر های مسافرتی می باشد و دارای سقف کوتاه تر و گرد تری هستند که می توان گفت ساختاری کله گاوی دارند . این طراحی بی نظیر باعث می شود تا اینچنین چادر مسافرتی کوهنوردی به خوبی بتواند در برابر باد ها و وزش های باد شدید مقاوم باشد ، به طوریکه ارتفاع زیادی ندارد که تعادلش بر هم بخورد ، از سوی دیگر نیز به خوبی می تواند مسیر باد را منحرف سازد . از برند های پر فروش و بسیار عالی که اقدام به تولید چادر مسافرتی کوهنوردی می کنند می توان به شرکت های بزرگی همچون کولمن ، هاسکی ، فرینو ، کینگ کمپ و بست وی اشاره کرد که از بزرگترین ترین برند های تولیدی در سراسر دنیا به شمار می آیند که خرید از آن ها بسیار توصیه می شود . در خرید چادر مسافرتی حرفه ای بایستی حتما به برند تولیدی توجه داشته باشید ، زیرا این محصولات بایستی در شرایط سخت بتواند شما را از بسیاری از خطرات دور کند و یک سرپناه امن برای شما باشد ، بنابراین اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشد می تواند شما را در شرایط آب و هوایی نامساعد به مشکل بیاندازد . به همین دلیل است که توصیه می شود حتما به برند محصول و اصالت آن ها توجه داشته باشید ، یکی از راه های خرید چادر مسافرتی حرفه ای اوجینال و اصلی این است که خرید های خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید که فروشگاه تهران اینتکس بهترین و بزرگترین فروشگاه چادر مسافرتی و سایر محصولات و تجهیزات سفری برای شما خواهد بود . 

عمدتا سازه چادرهای مسافرتی حرفه ای نیز عصایی می باشد . بنابراین در خرید های خود بایستی به نوع سازه چادر مسافرتی حرفه ای خود دقت داشته باشید . شاید نسبت به انواع سازه های چادر مسافرتی اطلاعات کافی نداشته باشید ، به همین دلیل نیز در این بخش به صورت مختصر و مفید ، انواع سازه های چادر مسافرتی و مناسب ترین آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد . سازه چادر های مسافرتی در حالت کلی به سه دسته ، سازه عصایی ، فنری و اتوماتیک تقسیم می شوند که هریک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند . سازه های فنری راه اندازی ساده و آسانی دارند ولی با توجه به ابعاد بزرگی که دارند مناسب برای استفاده در کوهستان نمی باشند و جابجایی آن ها دشوار است . از سوی دیگر چادر های اتوماتیک نیز به مانند مدل های فنری راه اندازی سریع و ساده ای دارند و همچنین ابعاد بسته بندی کوچک تری نیز دارند ؛ ولی این ابعاد به قدری کوچک نیست که بتوان به عنوان چادر مسافرتی حرفه ای به آن نگاه کرد . بنابراین بهترین گزینه و سازه برای چادر مسافرتی حرفه ای ، سازه های عصایی می باشد که راه اندازی آن ساده و شاید کمی به نسبت دو مدل دیگر زمانبر تر باشد . ولی حجم بسته بندی بسیار کوچک تری دارند ، زیرا در این نوع از چادر های مسافرتی ، بدنه و پایه ها از یکدیگر جدا هستند ، به همین دلیل نیز می توان هر بخش را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرد و با خود به سفر برد . سازه های عصایی نیز استحکام بالایی دارند و به خوبی می تواند در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد . برای ساخت این سازه عمدتا از اجناسی همچون آلومینیوم ، پلاستیک و فایبرگلاس استفاده می شود که می توانید در هنگام خرید نسبت به جنس محصول اطلاعات کافی را کسب کنید . 

 

یک چادر مسافرتی حرفه ای نسبت به سایر مدل ها و چادر های مسافرتی ، درز های کمتری دارند ، یعنی درب آن ها به نسبت کوچک است و همچنین یا فاقد پنجره هستند و یا تعداد پنجره های کم و کوچکی دارند ، این طراحی بدین دلیل است که درز در بدنه کمتر وجود داشته باشد تا محصول بتواند به خوبی در برابر سرما یا گرما ، رطوبت و بارش های شدید باران مقاوم باشد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید چادر مسافرتی حرفه ای خود  و همچنین کسب اطلاع از قیمت محصولات اورجینال و اصلی با شماره تلفن های فروشگاه تهران اینتکس تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید و همچنین راهنمایی های بیشتر را به جهت خرید محصولات بادی خود بپرسید . شما می توانید به صورت حضوری نیز به فروشگاه مراجعه کنید و محصولات خود را انتخاب کنید . خرید شما می تواند به صورت حضوری ، اینترنتی و تلفنی ثبت شود .