چادر مسافرتی خانوادگی ، همانطور که از نام آن مشخص است بیشتر به صورت خانوادگی استفاده می شود ، یعنی تعداد نفراتی که قرار است از چادر مسافرتی استفاده کنند بیش از سه نفر است . چادر های مسافرتی خانوادگی صرفا برای استفاده خانوار نبوده و می توان از آن ها در سفر های دوستانه نیز بهره برد . چرا به برخی از چادر های مسافرتی چادر مسافرتی خانوادگی گفته می شود ؟ چادر های مسافرتی یکی از لوازم همراه بسیار خوب برای خانواده ها در هنگام سفر شده است ، چرا که این چادر ها می توانند در طول سفر سرپناهی ایمن و حریم خصوصی بسیار عالی مخصوصا برای خانواده ها باشد . به احتمال خیلی زیاد در سفر هایتان به این موضوع فکر کرده باشید که یک چادر بزرگی داشته باشید که در صورت نیاز آن را راه اندازی کرده و به استراحت کردن بپردازید . خوبی این محصولات این است که می توان آن ها را به راحتی حمل کرد و در هر نقطه ای که مد نظر شماست آن ها را راه اندازی کنید و برای صرف غذا و استراحت ، ساعات طولانی را در چادر سپری کنید . چادر های مسافرتی در ابعاد ، اشکال و طراحی های بسیار متنوعی تولید شده اند ، اما نمی توان برخی از آن ها را به صورت خانوادگی استفاده کرد ، چرا که چادر های مسافرتی خانوادگی ویژگی های منحصر به خود را دارند که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم ، همچنین خواهیم گفت که چه نوع چادر مسافرتی برای استفاده خانوادگی مناسب است .

همانطور که در بالا اشاره شد چادر های مسافرتی که قرار است به صورت خانوادگی یا جمع دوستانه استفاده شود دارای ویژگی هایی می باشد ، یکی از این ویژگی ها ابعاد چادر مسافرتی است . یقینا در مسافرت های خود و یا تعطیلات آخر هفته و یا در سایت های مختلف دیده باشید که چادر های مسافرتی تولید شده اند که ابعاد متفاوتی دارند . این ابعاد را تولید کنندگان بر اساس قرار گیری تعداد نفرات در درون چادر اندازه گیری می کنند و به همین جهت نیز در هنگام خرید چادر با مطالعه مشخصات پی میبریم که این چادر مسافرتی چند نفره است . چادر های مسافرتی به صورت کلی به 2 ، 4 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 نفره تقسیم بندی می شوند ، البته چادر های بزرگ تر نیز وجود دارند که ابعادی تا چندین متر را داشته و می توانند افراد زیاد تری را تا 20 نفر در درون خود جای دهند ، این چادر ها بیشتر به عنوان چادر های نظامی ، امدادی و ... یاد می شوند که اغلب برای استفاده گروهی ساخته شده اند ، این چادر ها را ممکن است در مقر های پلیسی و یا اردوگاه ها ، کمپ های نظامی و تفریحی دیده باشید . این گونه از چادر ها در دسته بندی چادر های مسافرتی خانوادگی قرار نمی گیرند . اما چادر های مسافرتی بسیاری را نیز احتمالا دیده باشید که بسیار کوچک هستند و بیشتر برای اردو های پیاده و سفر های پیاده ساخته شده اند ، این چادر ها که بیشتر با عنوان چادر های کمپینگ شناخته می شوند نیز در دسته بندی چادر های مسافرتی خانوادگی قرار نمی گیرند وچرا که از آن ها بیشتر به صورت فردی و یا دو نفره استفاده می شود .

چادر های مسافرتی خانوادگی نیز به دو دسته کوچک و بزرگ تقسیم بندی می شوند که این موضوع بستگی به تعداد نفراتی می باشد که قرار است از چادر مسافرتی استفاده کنند . چادر های مسافرتی خانوادگی کوچک برای خانواده های کم جمعیت که تعداد نفرات آن ها به 6 تا 8 نفر می رسد گفته می شود . وقتی که گفته می شود چادر مسافرتی 8 نفره است یعنی قادر است تا 8 نفر را بدون کمبود فضا به صورت نشسته در درون خود جای دهد و اگر آن ها قصد داشته باشند تا به صورت دراز کش و خوابیده از چادر استفاده کنند این میزان به نصف کاهش می یابد یعنی 4 نفر می توانند در داخل چادر بخوابند . برخی از خریداران به اشتباه چادرشان را قبل از اینکه اطلاعات زیادی را در رابطه با چادر های مسافرتی بدانند خریداری می کنند و سپس با کمبود فضا مواجه می شوند .

چادر های مسافرتی خانوادگی بزرگ معمولا چادر های 10 تا 12 نفره هستند ، این چادر ها از نظر ابعاد بسیار معقول تر هستند و می توانند از نظر جا و ابعاد ، فضای خوبی را برای خانواده ها فراهم کنند . در این دسته چادر مسافرتی نیز تعداد نفرات در صورت دراز کش به نصف کاهش می یابد . از آن جا که ممکن است وسایل و لوازم همراهی نیز با خود داشته باشید و بخواهید به داخل چادر مسافرتی ببرید بهتر است که چادر مسافرتی بزرگ تر از نیازتان خریداری کنید . خرید چادر مسافرتی خانوادگی بزرگ به هیچ عنوان به ضررتان نخواهد بود چرا که فضای اضافی هیچگاه بلا استفاده نمی ماند و شما می توانید وسایل ضافی خود و یا میهمانی را به چادر بیاورید . همچنین اگر قصد استفاده از کیسه های خواب دارید مطمعنا داشتن چادر مسافرتی بزرگ تر می تواند به راحتی شما کمک کند .

چادر های مسافرتی خانواده بایستی از لحاظ مقاومت و کیفیت بسیار عالی باشند تا بتوانند ایمنی افراد را فراهم کنند و در شرایط مختلف مانند شرایط بارانی که بیشترین نارضایتی ها از چادر های مسافرتی نامرغوب در این زمینه است دوام خوبی از خود نشان دهند . بنابراین با در نظر گرفتن امنیت و دوخت هر چه بهتر چادر مسافرتی می توانید آرامش را برای خود فراهم کنید . بهتر است چادر های مسافرتی را خریداری کنید که از جنس بدنه بسیار با کیفیتی تولید شده باشند ، اجناسی مانند پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت ، پارچه های پنبه ای/شمعی ضخیم و دیگر پارچه های ضد آب می توانند به ایمنی چادر بیافزاید ، لذا در هنگام خرید به جنس بدنه توجه زیادی شود .

همان مقداری که جنس بدنه مهم است جنس پایه ها نیز مهم است ، بهترین اجناس نیز برای تولید پایه های چادر مسافرتی خانوادگی کاربرد دارند پایه های فلزی آهنی ؛ آلومینیومی ، فایبرگلاسی و ... دارند . پایه ای بهتر است که علاوه بر مقاومت بسیار خوب در برابر فشار و ضربه از وزن پایینی نیز برخوردار باشند تا استفاده از آن باعث نشود تا وزن کلی چادر افزایش یابد . این دو فاکتور می تواند در کنار دوخت عالی باعث شود تا چادر مسافرتی خانوادگی شما از نظر ایمنی در درجه اول قرار گیرد .


طراحی در چادر های مسافرتی خانوادگی نیز بسیار متنوع است ، ویژگی مشترک همه آن ها داشتن ابعاد بزرگ و استاندارد است که حریم خصوصی افراد داخل را به خوبی حفظ می کنند . به عنوان مثال اگر چادر مسافرتی خانوادگی دارای بدنه ای نازک باشد نمی تواند به خوبی حریم خصوصی افراد را فراهم کند و اینگونه استفاده از چادر در مکان های عمومی به خصوص در شب که ممکن است نور بیرون چادر تاریک باشد و داخل چادر روشن می تواند موجب آرزده شدن خاطرتان شود . چادری که قرار است از به عنوان چادر خانوادگی استفاده شود اغلب دارای تعداد درب و پنجره های متعددی می باشند که در صورت نیاز با باز کردن آن ها نور کافی را به داخل چادر برسانید و تهویه هوای داخل چادر را به خوبی به جریان بندازید . داشتن پنجره در این چادر ها مزیت بزرگی است که بهتر است در هنگام خرید چادرتان به این موضوع دقت داشته باشید .

چادر های مسافرتی خانوادگی ممکن است از نظر ساختار پایه ها نیز متفاوت باشند ، از این نظر چادر های خانوادگی به سه دسته فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم می شوند که هر کدام به صورت جداگانه ای راه اندازی و نصب می شوند . شما می توانید بنا به نیاز و سلیقه شخصی یکی از آن ها را انتخاب کنید . این سه نوع چادر مسافرتی یعنی چادر فنری ، عصایی و اتوماتیک نیز هر کدام ویزگی های خاص خود را دارند ، به عنوان مثال راه اندازی چادر های مسافرتی فنری بسیار راحت تر از دیگر چادر ها می باشد در حالی که چادر های اتوماتیک پایه های قوی تری را دارند .

با توجه به مطالب گفته شده پی میبریم که باید در انتخاب چادر مسافرتی خانوادگی وسواس به خرج داد تا چادری را خریداری کنید که تمامی نیاز های شما را در برگیرد به صورتی که علاوه بر ایمنی و حریم خصوصی ، دارای ابعاد بزرگ و و پایه های با دوام باشد تا بتوان سالیان سال از آن استفاده کرد . بهترین خرید زمانی اتفاق می افتد که محصولتان را از مراکز معتبر خریداری کنید تا دیگر در دام فروشندگان جنس های تقلبی نیوفتید . یکی از این مراکز که در فروش چادر مسافرتی خانوادگی فعالیت می کند فروشگاه اینترنتی intex می باشد ، این فروشگاه از بزرگترین و قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی فعال در ایران است که محصولات خود را از بهترین شرکت ها تولید کننده داخلی و خارجی وارد کرده و با قیمت بسیار عالی به فروش می رساند ، به همین علت نیز می توانید با مراجعه به این فروشگاه خرید مطمعنی را انجام دهید .

سه روش برای دسترسی به این محصولات و کسب اطلاع از مشخصات و قیمت چادر مسافرتی خانوادگی در این فروشگاه وجود دارد که شما عزیزان می توانید آن را انجام دهید . یکی از راه ها این است که به وبسایت مراجعه کرده و با رفتن به دسته بندی چادر مسافرتی انواع چادر های مسافرتی خانوادگی را همراه با جدول مشخصات و نقد و بررسی جداگانه مشاهده کنید و یا به صورت تلفنی و یا به صورت حضوری با فروشندگان صحبت کرده و چادر مد نظرتان را خریداری کنید .