چادر مسافرتی خنک

چادر های مسافرتی امروزه بخش عمده ای از سفر های مردم به خصوص ایرانیان را در بر گرفته است و کمتر کسی پیدا می شود که دارای اتومبیل باشد ولی از چادر مسافرتی در سفر های خود استفاده نکند . چادر های مسافرتی که امروزه تولید می شوند به نسبت چادر های قدیمی دارای امکانات بسیار زیادی بوده و می توانند به خوبی بستر و سرپناه ایمن را برای مسافرین فراهم کنند ، همچنین با تغییرات ساختاری و استفاده از اجناس بسیار کاربردی برای تولید چادر مسافرتی ، چادر هایی روانه بازار شده است که دارای وزن و حجم بسیار سبکی هستند ، سبک بودن چادر و نیز کم حجم بودن آن یکی از مزیت های بسیار عالی چادر مسافرتی محسوب می شود چرا که حمل و نقل آن ها به مراتب راحت تر خواهد شد ، به همین دلیل نیز اغلب خریداران می کوشند تا چادر های مسافرتی سبک و کم حجم را تهیه کنند . از آن جا که بیشتر سفر ها در فصول گرم سال و تابستان انجام می گیرد بیشتر مسافرین به دنبال خرید چادر مسافرتی خنک هستند تا در گرمای طاقت فرسا بتواند آن ها را خنک نگه دارد . چادر های مسافرتی خنک می توانند باعث شوند تا مسافرین عزیز در فصول گرم سال سفری بسیار دلچسب داشته باشند . با خرید چادر مسافرتی خوب  و ایده آل با شرایط سفر می تواند شما از داشتن و اجاره کردن ویلا ، سوئیت و منزل ها بی نیاز سازد به همین علت نیز مطمعنا هزینه های سفر شما به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت چرا که دیگر هیچ هزینه ای برای اقامت خود نمی پردازید . از طرفی جدا از هزینه ها می توانید هر جا که مد نظر شماست در طول سفر اقامت کنید و ساعات خوشی را در کنار خانواده و دوستان خود در هر لحظه داشته باشید .

 

 

اما چادر های مسافرتی خنک ویژگی های خاص خود را دارد که ممکن است دیگر چادر های مسافرتی فاقد آن ها باشند و شما را در گرما دچار مشکل سازند . مطمعنا برایتان اتفاق افتاده و یا شنیده اید که برخی از چادر های مسافرتی استفاده کرده اند که در گرما نتوانسته اند محیطی ایده آل و خنک را برای سرنشینان چادر فراهم کنند و موجب آزار آن ها شدند ، اما علت آن عدم آگاهی از خرید درست بوده است چرا که با خرید چادر مسافرتی مناسب می توانید در فصول گرم سال چادری بسیار خنک و ایده آل را داشته باشید و همانطور که گفته شد چادر مسافرتی می تواند خنک باشد که ویژگی هایی را داشته باشد تا هوای داخلی چادر بتواند به خوبی تهویه شود اما این ویژگی ها چیست ؟ در ادامه به برخی از عواملی که می تواند در خنک تر شدن چادر مسافرتی دخیل باشد را شرح می دهیم تا شما عزیزان نیز با تکیه بر این راهنمایی خرید درستی را انجام دهید . پس در ادامه همراه ما باشید .

 

 

یکی از عواملی که می تواند در خنک شدن چادر مسافرتی تاثیر گذار باشد نوع طراحی و آرگونومی ساخت چادر مسافرتی می باشد ، این عامل به تنهایی مهم ترین عاملیست که می تواند باعث شود تا چادر مسافرتی در هوای گرم خنک باشد . اما چه آرگونومی ساختی و چه طراحی می تواند باعث خنک تر شدن چادر مسافرتی شود ؟ چادر های مسافرتی که اغلب دارای تهویه بهتری هستند دارای سقفی بلند هستند و ابعاد آن ها اغلب بزرگ است چرا که چادر مسافرتی بزرگ به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا درب و پنجره های متعددی را بر روی بدنه و دیواره های محصول طراحی کنند ، وجود درب و پنجره های متعدد مخصوصا در چادر های مسافرتی خانوادگی موجب می شود تا جریان هوا به خوبی در داخل چادر مسافرتی وجود داشته باشد ، به همین علت است که پیشنهاد می شود چادری را خریداری کنید که دارای پنجره های زیادی در اطراف خود باشد ، وجود پنجره های زیاد همچنین باعث می شود تا میدان دید افراد به محیط بیرون بسیار بیشتر شود ، همچنین نور گیری داخل چادر به مراتب بهتر خواهد بود چرا که از هر طرف نور به داخل آمده و چادر علاوه بر این که خنک می شود نور کافی نیز به داخل می رسد . چادر های مسافرتی که اغلب دارای دو درب جلویی و پشتی هستند نیز می توانند یکی از بهترین مدل ها برای خنک شدن چادر مسافرتی باشد چرا که با باز گذاشتن این دو درب می توان جریان هوای بهتری را در داخل چادر مسافرتی داشت . درب ها به علت اینکه از ابعاد بزرگتری به نسبت پنجره ها برخوردار هستند می توانند بهتر از پنجره ها در این امر کمک رسان باشند .

 

 

لازم به ذکر است وجود درب و پنجره های زیاد باید به بهترین شکل نیز آب بندی شوند تا در شرایط بارانی موجب بروز مشکل نشوند چرا که هر چادر مسافرتی باید در هر شرایطی ایمن باشد ، به همین دلیل باید چادر مسافرتی را خریداری کنید که علاوه بر داشتن در و پنجره های متعدد و بزرگ ، درز های ایجاد شده ناشی از طراحی درب و پنجره ها نیز به بهترین شکل آب بندی شود . اغلب این درب و پنجره ها به صورت زیپی باز و بسته می شوند که می توان به راحتی با استفاده از زیپ طراحی شده پنجره ها را باز کرده و یا آن ها را بست . شما می توانید پس از باز کردن پنجره ها ، آن ها را به صورت رل جمع کرده و به بالای پنجره درست در جایی که بندی برای گره کردن پنجره قرار گرفته است ببندید . ( نوع بازکردن و بستن درب و پنجره ها می تواند در چادر های مسافرتی متفاوت باشد . به عنوان مثال گاهی درب چادر های مسافرتی به کناره ها بسته می شود گاهی نیز به صورت رل شده به بالای درب بسته می شود ) . با این وجود بسیار اتفاق افتاده است که با باز گذاشتن درب چادر ها حشرات ریز و درشت به داخل چادر مسافرتی آماده و موجب آزار و اذیت افراد شده است ، به همین دلیل  تولید کنندگان برای جلوگیری از این مشکل درب و پنجره ها را مجهز به یک توری کردند که می توان در مواقعی با بستن آن ها مانع از ورود حشرات به داخل چادر مسافرتی شد .

 

این توری که بافت آن ها به گونه ای ساخته شده است که بتواند هوا را از خود عبور دهد می تواند در برابر ریز ترین حشرات نیز مقاوم باشد و مانع از عبور آن ها شود . این توری ها نیز ممکن است به صورت دوخته شده و ثابت باشند به طوریکه امکان باز شدن آن ها وجود نداشته باشد در برخی از مدل های دیگر نیز طراحی این توری ها به مانند درب و پنجره ها زیپی بوده و می توان آن ها را در صورت نیاز در مکان هایی که حشره ای وجود ندارد با باز گذاشتن کامل هوا به خوبی در داخل چادر مسافرتی به جریان انداخت . برخی از چادر های مسافرتی خنک نیز مجهز به تهویه هوا هستند که آن ها نیز موجب می شوند تا هوای داخل به بیرون مکش شده و جریان هوا را در داخل چادر مسافرتی به حرکت بیاندازد . همانطور که در بالا گفته شد طراحی و آرگونومی فقط یکی از عوامل خنک سازی چادر مسافرتی می باشد و عوامل دیگری چون جنس بدنه نیز می تواند نقش بسیار مهمی در خنک سازی چادر مسافرتی داشته باشد .

 

چادر های مسافرتی اغلب باید دارای بدنه ای ضد آب باشند تا بتوانند در برابر بارش باران و نفوذ آب به داخل چادر مسافرتی جلوگیری کنند . از این رو افراد برای خرید آن ها اقدام کرده و بعد ها متوجه می شوند که در هوای گرم اینگونه چادر ها نمی توانند هوای ایده آلی را برای آن ها به ارمغان بیاورند ، چرا چادر مسافرتی می تواند خنک باشد که دارای بدنه ای قابل تنفس باشد . بدنه قابل تنفس یعنی اینکه رطوبت بتواند از آن عبور کند ، اینگونه پارچه هایی که قابل تنفس نامیده می شوند می توانند در شرایط خاص جوی مانند هوای شرجی مانع از بالا رفتن رطوبت داخل چادر شود که در آخر منجر به تولید هوای گرم و مرطوب می شود در این مواقع اگر بدنه چادر مسافرتی قابل تنفس باشد می تواند رطوبت داخل چادر را به بیرون از چادر منتقل کند و بدین ترتیب باعث شود تا چادر مسافرتی خنک تر شود . در تولیدات جدید شرکت های معتبر چادر سازی محصولاتی تولید شده است که از ساختار دو پوش دارد که اینگونه چادر ها نیز به همان اسم یعنی چادر مسافرتی دو پوش شهرت یافته اند . این چادر های مسافرتی دارای دو پوشش هستند که پوشش اولیه آن قابل تنفس بوده و می تواند به خوبی هوای داخل چادر مسافرتی را خنک نگه دارد ، از طرفی نیز اگر بارانی بارید و شرایط جوی نامساعد شد می توان با استفاده از پوشش دوم چادر مسافرتی را در برابر نفوذ آب به داخل چادر مقاوم ساخت .

 

فروشگاه اینتکس که یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین فروشگاه های موجود در ایران است سال هاست که اقدام به فروش چادر مسافرتی خنک و دیگر چادر های مسافرتی در طرح ها و رنگ های مختلف می کند که در این بین ممکن است تولیدات خارجی و داخلی بسیاری را مشاهده کنید ، به همین علت این فروشگاه به یکی از بزرگترین قطب های فروش چادر مسافرتی در ایران شده است که خریداران محترم می توانند با خیال آسوده و با اطمینان خاطر خرید موفقی را از طریق این فروشگاه تجربه کنید . خریداران می توانند از سراسر ایران از طریق وبسایت این فروشگاه محصولات خود را خریداری کرده و در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرند ، همچنین خریدارانی که مقیم در تهران هستند می توانند به صورت حضوری به فروشگاه intex رفته و از نزدیک محصولات را دیده و اقدام به خرید چادر مسافرتی خود کنند ، مراجعه حضوری می تواند موجب برخورداری از تخفیفات شود .