چادر مسافرتی دست دوم یکی از سوالاتی که مشتریان تا کنون در مواجهه با آن به پاسخ مناسبی دست نیافته اند خرید چادر مسافرتی دست دوم یا نو می باشد که برخی بنا به دلایلی آن را تهیه می کنند و برخی دیگر نیز بنا به دلایلی از خرید آن امتناع می کنند. دلیل های هر کدام از مشتریان نیز منطقی بوده و در ادامه قصد داریم تا به تحلیل این موضوع و در نتیجه ارائه پاسخ مناسب به شما بپردازیم . پیش از شروع مطلب باید توجه داشته باشید که خرید چادر های نو و دست دوم در هر شرایطی می تواند مزایا و معایب خود را داشته باشد و برای مثال ممکن است یک چادر صد هزار تومانی ارزش خرید بالایی به دلیل کار کرد کم داشته باشد و یک چادر مسافرتی با قیمت یک میلیون تومان که قیمت اصلی آن تا دو میلیون تومان نیز ارزش گذار شده است اما برای خرید شما مناسب نیست. در ادامه و با بررسی به این موضوع همراه ما باشید. یکی از مقوله های اصلی در چادر های مسافرتی دست دوم قیمت آن است .

 

در بازار امروزی و در تمامی دسته ها محصول پس از خریداری شدن تا 30 درصد از مبلغ آن کاسته می شود . این قانون برای چادر های مسافرتی نیز تا حدودی صحیح است اما برخی محصولات به دلیل قیمت بالا و کمبود بازار دست دوم با سوء استفاده از طرف سازندگان همراه می شوند و مشتریان در برخی موارد مبلغی بیش از حد به چادر پرداخت می کنند . برای مثال برای یکی از چادر های حرفه ای که برای کوهنوردی مناسب است و توسط شرکت کووآ ساخته شده است مبلغ یک میلیون تومان پرداخت شده است، خرید دست دوم این محصول حتی اگر یک بار استفاده نشده باشد هم بیش از 800 هزار تومان ارزش نخواهد داشت و بهتر است خریدار با پرداخت الباقی مبلغ نو این محصول را خریداری کند . اما محصولات مشابه با چند بار استفاده مداوم در کوهنوردی می تواند تا 600 هزار تومان نیز ارزش داشته باشد و با توجه به اینکه مبلغ این محصول اکنون حدود نیمی از قیمت اصلی آن است می توانید برای مشتری مقرون به صرفه باشد ورضایت او را به همراه داشته باشد . با این وجود سلامت چادر نیز می تواند در افزایش یا کاهش این مبلغ تاثیر بگذارد   .برخی از چادر های مسافرتی نیز قیمت بسیار پایینی دارند.

 

برای مثال چادر های 8 نفره فنری که بیش از هر چادر دیگری در مسافرت ها به چشم میخورد بر فرض مثال حدود 100 هزار تومان قیمت دارد . خرید این چادر با مبلغ بیش از 70 هزار تومان حتی در صورت سلامت کامل نیز ارزش نداشته و مشتری تنها با پرداخت 30 هزار تومان بیشتر می تواند از فروشگاه مطمئن این محصول را خریداری کرده و این انتظار را داشته باشد که محصول ضمانت نامه ای داشته باشد و در صورت معیوب بودن اولیه چادر را تعریض کند . اما در صورتی که چادر برای یکی از نزدیکان شماست و از سلامت آن اطمینان کامل را دارید ارزش خرید این چادر بین 50 تا 60 هزار تومان بوده و می تواند نیاز های شما را در این زمینه بر طرف کند و رضایت کافی از بابت برای شما به ارمغان آورد. تنوع محصولات دست دوم با توجه به قدرت خرید مردم بدون شک بازار چادر های مسافرتی دست دوم در قیمت های پایین تنوع بسیار بالاتری دارد . 

برای مثال می توان به چادر های فنری و یا عصایی مربعی اشاره کرد که در بازار و سایت های خرید و فروش محصولات دست دوم به وفور یافت می شوند. اما چادر های اتوماتیک به ویژه چادر مسافرتی کیت به دلیل رضایت مندی بالای مشتریان و یا چادر های عصایی گران قیمت که برای کوهنوردی و با ارگونومی فوق العاده ساخته شده اند بدون شک نیاز در صورت وجود نوع دست دوم آن قیمتی تا 80 درصد قیمت اصلی آن دارند که غیر منطقی است. در حالت کلی در صورتی که می خواهید چادر مسافرتی تا مبلغ 300 هزار تومان تهیه کنید که شامل چادر های مسافرتی کیت، چادر مسافرتی عصایی F.I.T یا فخر و چادر های فنری می شود بهتر است نو آن را خریداری کنید چرا که اخلاف قیمتی آن با نو آن بسیار کم بوده و بدون خرید نو آن منطقی تر به نظر می رسد .

 

اما اگر میخواهید از چادر های اصلی کلمن ، کووآ و سایر برند های مطرح در سطح جهانی که به صورت تخصصی به طراحی و تولید چادر می پردازند خریداری کنید ، بهتر است با بررسی کامل تمامی جوانب چادر مدل دست دوم آن را تهیه کنید، به ویژه اگر به کوهنوردی می روید می توانید چادر های مورد نیاز خود را از سایر کوهنورد هایی که قصد فروش دارند تهیه کنید. در خرید چادر مسافرتی دسته دوم به چه مواردی توجه شود ؟ توضیحاتی را که در ابتدای مطلب اشاره شد مطالعه نمودید و اینچنین مشخص شد که هیچ ارزانی بی حکمت نبوده و نبایستی با توجه به ارزان بودن برخی از مدل ها وسوسه شده و یک چادر مسافرتی دسته دوم بی کیفیت را خریداری کنیم تا بعدا دچار مشکل شویم . اولیت اصلی در خرید چادر مسافرتی کیفیت آن و البته سالم بودن محصول است ، یک چادر مسافرتی در طول سفر نیاز است تا به خوبی بتواند یک سرپناه ایمن را برای ما به همراه داشته باشد تا اینچنین بتوانید در هر شرایط آب و هوایی از محصول استفاده کنید ، بدون اینکه مشکلی برای شما پیش بیاید . یک چادر مسافرتی نیاز است تا ضد آب باشد  . یک چادر مسافرتی نباید حتی یک درز کوچک را نیز بر روی خود داشته باشد ، زیرا آب همان طریق می تواند وارد چادر مسافرتی بشود ، البته اگر در فصول سرد سال نیز از محصول استفاده کنید ، یقینا چادر مسافرتی شما می تواند باد سرد را به داخل چادر راه دهد . سازه یک چادر مسافرتی از اهمیت بالایی برخوردار است که ممکن است برخی از چادر های مسافرتی دسته دوم ، از نظر سازه دچار مشکل باشد ، بدین ترتیب نیاز است تا در خرید چادر مسافرتی دست دوم به این مورد مهم یعنی سلامتی سازه چادر مسافرتی توجه داشته باشید .


هر چادر مسافرتی ممکن است سازه ای جداگانه داشته باشد به همین دلیل نیز متفاوت بوده و در هر چادر مسافرتی نیاز است که با توجه به نوع سازه به دنبال محل هایی از چادر باشید که بیشتر در معرض آسیب دیدگی هستند . در بخش بعدی به بررسی برخی از چادر های مسافرتی دسته دوم اعم از ، چادر مسافرتی دسته دوم فنری ، چادر مسافرتی دسته دوم عصایی ، چادر مسافرتی دسته دوم دوپوش ، چادر مسافرتی دسته دوم اتوماتیک و کیت اشاره کنیم . چادر مسافرتی دست دوم فنری یکی از جذاب ترین خرید هایی می باشد که می توانید داشته باشید . چادر های مسافرتی فنری بیشتر در داخل ایران تولید می شود و نمونه خارجی بسیار کمی از آن ها طراحی شده است که البته تولیدات ایرانی آن بسیار متنوع بوده و شما می توانید بسته به نیاز خود چادر های مسافرتی را خریداری کنید که ابعاد مناسبی برای شما داشته باشد . با توجه به تولیدات این محصولات در داخل ایران می توان گفت که ارزان ترین مدل چادر مسافرتی ، چادر مسافرتی فنری می باشد که با توجه به این موضوع نمونه های دسته دوم زیادی از آن نیز در بازار وجود دارد ، بنابراین بایستی توجه داشته باشید که در صورت پیشنهاد یک چادر مسافرتی فنری ایران ، آن را مورد بررسی قرار دهید و قیمت چادر مسافرتی فنری نو را بپرسید تا مبادا چادر را گران خریداری کرده باشید .

در ابتدای مطلب اشاره شد که چادر های فنری ارزان بوده و جنس دسته دوم آن نیز به مراتب ارزان تر است ، از این رو شاید تفاوت قیمتی چندانی بین آن ها وجود نداشته باشد و به همین منظور بهتر است که چادر های فنری را به صورت نو خریدای کنید . توصیه مهم دیگر این است که چادر های فنری خود را از فروشگاه های معتبر و البته از برند های پر فروش داخلی خریداری کنید تا دیگر دچار مشکل نشده و با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید . نوع سازه ای که چادر های مسافرتی فنری دارند ، راه اندازی آن ها بسیار ساده بوده ولی جمع آوری آن با کمی دشواری همراه است ، به همین علت نیز بایستی توجه داشته باشید که اغلب چادرهای فنری ممکن است بر اثر تا شدن اشتباه و بد دچار اسیب دیدگی از نظر سازه ای شوند . فریم اینگونه از چادرهای مسافرتی به صورت فنری بوده و انعطاف پذیر است ، اما این انعطاف پذیری اگر در مسیر درست خود خم شود مشکلی برای فریم ایجاد نمیشود ، اما اگر چادر مسافرتی را بد تا کنند ممکن است فریم بشکند . بنابراین در خرید چادر مسافرتی فنری دسته دوم ، حتما چادر را باز کنید و فرم راه اندازی شده آن را مشاهده کنید ، اگر فریم چادر شکسته باشد ، چادر به صورت خمیده قرار خواهد گرفت که به سادگی می توانید عیب آن را پیدا کنید .

 

البته مواقعی نیز ممکن است که فریم به صورت نیمه شکسته باشد و یا شکستگی آن به نوعی تعمیر شده باشد ، به همین دلیل نیز توصیه می کنیم که به بخش های مختلف چادر مسافرتی و فریم آن دست زده و محصول را از نظر سلامت تست کنید . فریم چادر های مسافرتی فنری به صورت پوشیده بوده و در زیر بدنه قرار گرفته شده است به همین دلیل امکان مشاهده چشمی وجود نداشته و بهتر است با لمس کردن و فشار دادن فریم ، صحت و سلامت چادر مسافرتی دسته دوم فنری خود را پیدا کنید . چادر مسافرتی دسته دوم عصایی از دیگر چادر های مسافرتی است که مدل های دسته دوم آن در بازار ایران وجود دارد و از قضا با توجه به علاقه زیادی از مشتریان و مسافرین به استفاده از چادر های مسافرتی عصایی ، مدل های سالم و سلامت آن ها در فروشگاه اینتکس نیز موجود شده است که شما می توانید با مشاهده محصول آن را خریداری کنید . 

شما می توانید به سادگی مدل های نو و دسته دوم چادر مسافرتی عصایی را از فروشگاه تهران اینتکس با قیمت بسیار عالی و ارزان خریداری کنید . مدل های دسته دوم چادر های مسافرتی در صورت موجود بودن در فروشگاه تهران اینتکس از سلامت کامل برخوردار بوده و هدف از ارائه مدل های دسته دوم به مشتریان عزیز این است که آن ها مدل های تست شده و کاملا سالم را خریداری کنند تا مشکلی برای آن ها پیش نیاید . هر چند فروشگاه تهران اینتکس در طی سال ها فعالیت خود ، حسن نیتش را به مشتریان نشان داده است و به همین دلیل نیز یکی از بزرگترین فروشگاه چادر مسافرتی در ایران می باشد . چادر های مسافرتی عصایی نیز به مانند دیگر چادر ها دارای فریم و سازه است که تفاوتی میان آن با سایر چادر های مسافرتی است ، آن هم اینکه سازه چادر های عصایی قابل جدا شدن از بدنه هستند ، به همین علت شما می توانید به صورت ظاهری نیز این سازه را در موقع خرید چادر مسافرتی دسته دوم عصایی چک کنید ، این نوع سازه ها متشکل از چند میله می باشد که به صورت عصای نابینایان باز و بسته می شود ، به همین علت نیز بایستی میله ها را پس از مشاهده راه اندازی کنید تا تشکیل یک میله بلند بدهند ، تا ببنینید پس از تشکیل میله های تا شده به یک میله بلند ، مشکل و شکستگی در آن وجود نداشته باشد .

چادر های مسافرتی عصایی عمدتا دارای دو میله بلند عصایی هستند و برخی دیگر ممکن است تا سه الی چهار عدد میله داشته باشد که به صورت ضربدری وارد بدنه چادر مسافرتی می شوند . چادر مسافرتی دسته دوم اتوماتیک نیز به همراه دو مدل چادرمسافرتی عصایی و فنری از دسته بندی های چادر های مسافرتی تولید شده هستند که مدل های اتوماتیک نیز محبوبیت بسیار بالایی نزد مشتریان دارد که با توجه به استحکام بسیار خوبی که این مدل ها دارند ، حتی مدل های دسته دوم آن نیز مشتریان خاص خود را دارد ، زیرا در صورت صحت و سلامت ، یکی از بهترین گزینه ها برای سفر کردن خواهد بود . در خرید چادر مسافرتی دسته دوم اتوماتیک نیاز به دقت بسیار بیشتری نسبت به دو مدل قبلی خواهد بود ، زیرا سازه های اتوماتیک اگرچه کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند اما با توجه به ساختار هیدرولیکی که دارند ، ممکن است بخش مرکزی آن آسیب دیده باشد که در این حالت سالم بودن پایه های چادر مسافرتی نیز خیلی اهمیت نخواهد داشت . نوع سازه چادر های مسافرتی اتوماتیک همچون سازه چتر های معمولی می باشد که ما در روز های بارانی از آن استفاده می کنیم ، به همین دلیل نیز توصیه می شود که حتما در خرید چادر مسافرتی دسته دوم اتوماتیک آن را باز کرده و ببینید که آیا سازه دچار مشکل است یا خیر . راه اندازی چادر های مسافرتی اتوماتیک بسیار ساده بوده و به صورت اتوماتیک و در کمترین زمان راه اندازی می شوند ، به همین دلیل توجه داشته باشید که چادرتان با سرعت راه اندازی می شود یا خیر و اگر در هنگام باز شدن گیر می کند ، از خرید چادر صرف نظر کنید .

 

پس از اینکه بخش چتری و هیدرولیکی چادر را چک کردید ، نوبت به چک کردن پایه های چادر اتوماتیک می رسد که برخی از آن ها به صورت تاشو هستند و برخی دیگر به صورت آنتنی می باشند ، یعنی میله پایین تر از دل میله بالایی خود به صورت یک آنتن خارج می شود ، برای باز کردن پایه ها نیاز است تا شاسی قرار گرفته بر روی میله را فشار دهید . چادر مسافرتی دسته دوم کیت از نمونه چادر های مسافرتی است که از نظر سازه ای شبیه به چادر های مسافرتی اتوماتیک است که ساختار مشابه آن ها به شما کمک می کند تا همان روشی که برای چک کردن چادر مسافرتی اتوماتیک استفاده می کنید ، همان را دقیقا برای چادر مسافرتی دسته دوم کیت نیز انجام دهید . چادر های مسافرتی کیت نیز مدل های ایرانی و خارجی دارد که بهتر است در خرید نمونه های دست دوم آنها ، به برند محصولات توجه ویژه ای داشته باشید . به طور کلی چادر های مسافرتی کیت که توسط شرکت هایی همچون فخر ایران تولید می شود ، از بهترین چادر های مسافرتی کیت هستند که می توانید آن ها را خریداری کنید . بنابراین توجه داشته باشید که خرید از هر برند متفرقه ای توصیه نمی شود و تنها زمانی می توانید چادر های مسافرتی دسته دوم را خریداری کنید که محصول تولید شده توسط یک برند معتر باشد .

 

شاید در خرید های چادر مسافرتی خود حتی در خرید چادر مسافرتی دسته دوم ، نام چادر مسافرتی دوپوش نیز به گوشتان خورده باشد ، توجه داشته باشید که چادر های مسافرتی دوپوش سازه متفاوتی ندارند و تنها تفاوت آن ها در بدنه آن است که ساختاری با دوپوشش دارد ، به همین منظور ممکن است یک چادر مسافرتی دوپوش از نظر سازه ای یک چادر مسافرتی عصایی و یا یک چادر مسافرتی اتوماتیک باشد . کمتر مدلی از چادر های مسافرتی دوپوش تولید شده اند که ساختاری فنری داشته باشند . اگر قصد خرید چادر مسافرتی دوپوش را دارید حتما هم بدنه اصلی چادر را مشاهده کنید و همچنین بخش دوم بدنه که همان پوشش دوم می باشد را نیز مورد بررسی قرار دهید . حتما روکش دوم را پس از راه اندازی چادر مسافرتی بر روی آن نصب کنید تا ببینید که به صورت صحیح بسته می شود یا مشکل دارد . طراحی چادر های مسافرتی دوپوش در مدل های مختلف متفاوت است ، به همین دلیل ممکن است بدنه ثانویه یک چادر مسافرتی تمامی چادر را پوشش دهد و یا تنها بخش سقف چادر را پوشش دهد . خرید چادر مسافرتی دسته دوم از فروشگاه تهران اینتکس یکی از بهترین توصیه هایی است که در این مقاله می توان به آن اشاره نمود ، زیرا خرید چادر مسافرتی دست دوم دردسر های خاص خود را داشته و ممکن است خرید نسبتا با ریسکی باشد ، به همین علت نیز انتخاب یک فروشگاه بزرگ و به نام به جهت خرید چادر مسافرتی دست دوم می تواند شما را از بابت خرید چادر مسافرتی دست دوم مطمعن سازد . چرا که شما می توانید در صورت بروز مشکل چادر مسافرتی را مرجوع کنید و عملا این تضمین از سوی فروشگاه تهران اینتکس به مشتریان خود داده شده است که جنس دسته دوم خریداری شده از کیفیت بسیار عالی برخوردار خواهد بود .

 

فروشگاه تهران اینتکس با توجه به تجربه کاری بسیار بالای خود در زمینه خرید و فروش چادر مسافرتی ؛ به طور کلی با تمامی مدل ها و ساختار آن ها آشنایی کامل داشته و در صورت خرید یک محصول دست دوم از مشتری و ... به خوبی آن را چک و مورد ارزیابی قرار می دهد تا در صورت صحت و سلامت محصول ، آن را در دسته بندی مرتبط قرار می دهد تا مشتریان عزیز بتوانند به سادگی خرید خود را انجام دهند و از این خرید کاملا رضایت داشته باشند . آیا چادر مسافرتی قابلیت تعمیر دارد ؟ سوالی که ممکن است برخی از خریداران چادر های مسافرتی دسته دوم داشته باشند این است که آیا می توان چادر های مسافرتی را تعمیر کرد یا خیر ؟ تعمیرات چادر مسافرتی به صورت تخصصی بوده و عمدتا تولیدی ها آن ها را رفع تعمیر می کنند و یا برند های بزرگی که خدمات پس از فروشی را برای مشتریان خود عرضه و ارائه کرده اند ، به همین جهت نیز بایستی برای تعمیرات به تولیدی های چادر مسافرتی مراجعه داشته باشید که خیاط هایی که در آن جا فعالیت می کنند به صورت تخصصی اقدام به تولید چادر های مسافرتی می کنند ، از این رو می توان گفت که چادر های مسافرتی قابل تعمیر هستند ، البته بیشتر تعمیرات برای بدنه بوده و شاید برخی از شرکت ها و تولیدی ها حتی نتوانند سازه چادر مسافرتی را تعمیر کنند . از این رو فروشگاه تهران اینتکس به دلیل اینکه تولیدی چادر مسافرتی نبوده و تنها عرضه کننده چادر های مسافرتی اصل و اورجینال ایرانی و خارجی می باشد ، این خدمات را به مشتریان خود ارائه نمی دهد ، با این حال ممکن است در مدل هایی از چادر های مسافرتی دسته دوم وجود داشته باشند مدل هایی که تعمیر شده اند . به همین دلیل است که بسیار توصیه می شود که چادر های مسافرتی خود را از برند های پر فروش و مراکز معتبر خریداری کنید . نحوه تشخیص چادر مسافرتی دسته دوم ضد آب بسته به چند فاکتور مهم دارد که یکی از آنها توجه داشتن به نوع جنس بدنه و سازه چادر مسافرتی و دیگری دوخت و نحوه طراحی چادر می باشد . اگر یک چادر مسافرتی از بدنه و پایه های ضد آب ساخته شده باشد اما دوخت مناسبی نداشته باشد ، عملا آن چادر ضد آب نخواهد بود و آب را از خود عبور خواهد داد ، این در حالی است که حتی ممکن است عکس این موضوع بوده و چادر مسافرتی از دوخت بسیار خوبی برخوردار باشد ولی جنس استفاده شده در تولید آن موجب ضد آب شدن محصول نشده باشد .

 

بهترین اجناسی که برای ساخت بدنه چادر مسافرت استفاده می شوند ، استفاده از پارچه هایی همچون برزنت ، پلی استر ، پلی اورتان ، پارچه آکسفورد و نایلون می باشد که بهتر است در خرید های خود به خصوص در خرید چادر مسافرتی دسته دوم به این موضوع توجه داشته باشید . نکته مهم دیگر جنس چادر مسافرتی می باشد که بهتر است چادر هایی را خریداری کنید که از بدنه استیل ، فایبرگلاس یا آلومینیوم ساخته شده باشد . امیدواریم که این مطلب جامع بتواند شما را در خرید چادر مسافرتی مد نظرتان یاری کرده باشد . برای کسب اطلاع از موجودی چادر مسافرتی دسته دوم و اطلاع از قیمت و نوع مدل ها می توانید با شماره تلفن های فروشگاه تهران اینتکس تماس بگیرید .