چادر مسافرتی زمستانی

چادر های مسافرتی که اغلب شما با آن ها آشنا هستید یکی از بهترین اقلام و لوازمی است که در سفر ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . از این محصولات می توان به عنوان یک خانه متحرک در سفر ها استفاده کرد به طوریکه آن را در هر شرایط و منطقه ای که هستید بنا کرده و ساعات خوشی را با دوستان و خانواده های خود تجربه کنید . امروزه به دلیل محبوبیت چادر های مسافرتی ، تولید کنندگان بسیاری در سراسر دنیا اقدام به تولید چادر های مسافرتی کردند که همین موضوع باعث شده است تا تنوع در این محصولات بسیار زیاد باشد ، چادر های مسافرتی تنها از نظر ظاهری متفاوت نیستند بلکه تفاوت های بسیاری از نظر ساختار و آرگونومی ساخت آن ها وجود دارد که همین موضوع باعث شده تا خصوصیان هر مدلی منحصر به فرد باشد ، به همین دلیل بایستی را در نظر گرفتن نیاز ها می بایست اقدام به خرید چادر مسافرتی خود کنید . چادر های مسافرتی از نظر ساختاری به چند دسته تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند ، به عنوان مثال برخی از چادر ها دارای ابعاد کوچک بوده و به صورت فردی یا دو نفره مورد استفاده قرار می گیرد ، در برخی از مدل های دیگر نیز وجود دارند چادر هایی که از ابعاد بزرگتری برخوردار بوده و می توان از آن ها به صورت گروهی استفاده کرد . تفاوت های ساختاری و فریمی نیز در چادر های مسافرتی مطرح است که تولید کنندگان با توجه به نوع سازه چادر های مسافرتی را به سه دسته فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم بندی کردند .

چادر های مسافرتی از نظر دوام و مقاومت پایه ای و بدنه ای باید در بهترین حالت خود باشد تا بتواند ایمنی افراد را در هر شرایطی فراهم کند به همین دلیل باید اهمیت بسیار زیادی را به چادر های مسافرتی بدهید تا پس از خرید آن ها با مشکل مواجه نشده و بتوانید رضایت کامل را از محصول خود داشته باشید . چادر های مسافرتی همانطور که گفته شد بسیار متنوع هستند که هر کدام از آن ها مخصوص مکان های متفاوتی است ، یکی از چادر های مسافرتی چادر هایی هستند که در زمستان کاربرد دارند که به آن ها چادر مسافرتی زمستانی گفته می شود ، چادر های مسافرتی به نسبت دیگر چادر های مسافرتی تفاوت های زیادی داشته و نوع ساختاری آن ها با دیگر چادر های مسافرتی که در آب و هوای مساعد استفاده می شود متفاوت است ، اما این نوع چادر ها چه ویژگی هایی دارند که برای استفاده در فصول سرد و زمستانی کاربرد دارند ؟ در ادامه همراه ما باشید تا ویژگی های چادر مسافرتی زمستانی را به شما عزیزان بگوییم تا بدین صورت راهنمایی برای خرید چادر مسافرتی زمستانی شما باشیم .

چادر های مسافرتی از آن جا که بیشتر از آن ها در سرما و مناطق سردسیر استفاده می شود و امکان بارش باران یا برف وجود دارد باید دارای کیفیت بسیار بالایی باشند تا بتوانند در شرایط بد آب  و هوایی حافظ جان مسافرین باشد . چادر های مسافرتی زمستانی را به نام های دیگری چون چادر مسافرتی کوهنوردی نیز می شناسند ، چرا که در طول سال این مناطق سردسیر بوده و شرایط زمستانی دارند . به همین دلیل تولید کنندگان چادر های مسافرتی برای کارایی بهتر محصولات در این شرایط اقدام به تولیدات متفاوتی کردند که بتوانند نیاز مسافرین زمستانی را نیز بر آورده کنند . تغییرات در آرگونومی ساخت ، نوع طراحی سازه ، جنس بدنه و ... از مهم ترین تغییرات این محصولات است که در ادامه به صورت کامل به هر کدام خواهیم پرداخت .

طراحی و آرگونومی ساخت چادر مسافرتی زمستانی

چادر های مسافرتی زمستانی در دسته بندی چادر های مسافرتی حرفه ای قرار دارند چرا که از هر نظر کیفیت مطلوبی داشته و دارای خصوصیات استانداردی می باشد . خصوصیات یک چادر مسافرتی خوب این است که ساختار و سقف گنبدی شکل داشته باشد ، چرا که طراحی گنبدی شکل چادر های زمستانی باعث می شود تا محصول در برابر باد های شدید و طوفان ها که ممکن است بسیار زیاد در مناطق زمستانی رخ دهد مقاومت کند ؛ این نوع طراحی موجب می شود تا شدت جریان باد پس از برخورد با دیواره های چادر شکسته شده و به اطراف هدایت شود تا بدین شکل تعادل چادر حفظ شده و مانع از بلند شدن و آسیب دیدگی بدنه یا سازه چادر شود . همچنین دیواره ها و سقف آن ها بایستی شیب دار باشند تا در صورت بارش باران یا برف از راکد ماندن آب و باقی ماندن و ازدیاد برف بر روی سقف جلوگیری کند . سقف این نوع چادر ها عموما کوتاه تر از چادر های مسافرتی خانوادگی و معمولی است چرا که کوتاه بودن سقف نیز می تواند مقاومت و حفظ تعادل چادر را به مراتب بالا تر ببرد .

چادر های مسافرتی زمستانی اغلب فاقد پنجره هستند و یا در صورت داشتن ، دارای پنجره های کوچکی هستند تا بدین شکل از وجود درز های زیاد بکاهند تا چادر در برابر نفوذ سرما ممانعت کند . یک چادر مسافرتی خوب زمستانی باید دارای دو درب در طرفین باشد تا بدین صورت در صورت بروز مشکل امکان خروج فرد یا افراد از سمت دیگر چادر میسر شود ، ابعاد درب چادر های مسافرتی زمستانی به نسبت چادر های معمولی نیز کوچک تر است تا به مانند پنجره های کوچک مانع از ایجاد درز های زیاد شود و بتواند به خوبی در شرایط بد مانع از ورود سرما یا رطوبت شود . چادر های مسافرتی زمستانی اغلب دارای گره ها و میخ و طناب هایی هستند که می توان با استفاده از آن ها چادر را به زمین متصل کرده تا بدین شکل از تکان های شدید چادر در شرایط طوفانی و بلند شدن آن جلوگیری کرد ، وجود این میخ و طناب ها و طراحی گره های بدنه می تواند بسیار مفید واقع شود ، به همین منظور تمامی چادر های مسافرتی زمستانی دارای این ویژگی هستند .

ساختار فریم یا سازه چادر های مسافرتی نیز نقش بسیار مهمی در استقامت چادر مسافرتی دارد ، چادر های مسافرتی زمستانی اغلب دارای پایه های عصایی هستند ، چرا که این پایه ها بسیار سبک و کم حجم هستند که در عین حال مقاومتی بسیار بالا دارند از این جهت مسافرین زمستانی و کوهنوردان می توانند به راحتی محصول خود را حمل کرده و چادری با سازه بسیار مقاوم داشته باشند ، چادر های زمستانی اتوماتیک نیز موجود هستند که آن ها نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار اند اما وزن آن ها کمی بیشتر از مدل های عصایی است . پیشنهاد می شود که کسانی که می خواهند از چادر مسافرتی زمستانی خود در کوهنوردی استفاده کنند بهتر است مدل های عصایی را انتخاب کنید . پایه های عصایی متشکل از چند میله کوچک تو خالی جدا از هم هستند که ابتدا و انتهای دو میله کناری توسط یک طناب کشی به یکدیگر متصل شده است ، برای راه اندازی نیز بایستی میله ها را به صورت نر و ماده در کنار هم قرار دهید تا تشکیل میله واحد را بدهند . ( شکل ظاهری و نحوه اتصال این نوع پایه ها مشابه عصای نابینایان است ) . تولید کننگان چادر های مسافرتی زمستانی برای مقاومت هر چه بهتر این چادر ها از میله های اضافی نیز برای مقاومت هر چه بهتر چادر استفاده کرده اند .

جنس لایه های بدنه و فریم چادر مسافرتی زمستانی

جنس پایه ها و میله هایی که چادر مسافرتی از آن ساخته می شود مقوله بسیار مهمی است چرا که هر چه جنس پایه ها بهتر باشد مقاومت چادر نیز افزایش خواهد یافت ، به همین علت نیز باید در خرید چادر مسافرتی زمستانی به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید . اغلب چادر های مسافرتی زمستانی دارای پایه های فلزی ( بیشتر از آلومینیوم ساخته می شوند ) یا فایبرگلاسی ساخته شده اند که علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و فشار های وارده ، دارای وزن سبکی هستند ، در برخی از مدل های مشابه ممکن است ضخامت پایه ها نیز بیشتر باشد . در کنار جنس پایه ها جنس بدنه نیز بسیار حائز اهمیت است ، وجود بدنه مقاومت و ضخیم می تواند بیانگر کیفیت بالای چادر زمستانی باشد ، از آن جا که معقول است چادر مسافرتی زمستانی باید از بدنه ای بسیار مقاوم و ضخیم ساخته شود تا بتواند در برابر سرما و نیز روطوبت دوام بیاورد ، به همین دلیل نیز تولید کنندگان این محصولات بدنه چادر های زمستانی را بسیار ضخیم تر از مدل های معمولی ساخته اند و یا سعی کردند با طراحی دو لایه ، بدنه را تقویت کنند ، ضد آب بودن چادر های زمستانی یکی از اصلی ترین خصوصیات چادر ها می باشد که چادر های زمستانی باید از چنان مقاومتی برخوردار باشند تا در برابر بارش های بسیار زیاد و سرمای سوزناک از جان مسافرین زمستانی محافظت کند .

تفاوت هایی میان چادر های زمستانی یک لایه و دولایه وجود دارد که برخی از آن ها را به صورت مختصر بررسی می کنیم . چادر های مسافرتی دولایه از نظر گرمایشی و تهویه هوا بهتر عمل می کند ، همچنین عایق خوبی دارند و وزن آن ها به نسبت یک لایه بیشتر از است ، در طرف مقابل نیز چادر های مسافرتی زمستانی یک لایه کمی سردتر هستند ، عایق بسیار خوبی دارند ، بدنه آن ها قابل تنفس نیست و تهویه آن ها به خوبی چادر های دو لایه نیست اما در عوض آسان تر برپا می شوند ، دارای قیمت ارزان تری هستند و جابجایی آن ها به سبب سبک بودن وزن به بهترین شکل میسر است . چادر های مسافرتی دولایه را با نام چادر های دو پوش نیز می شناسند که در هر نوع شرایطی می توان از آن ها بهره گرفت . امروزه فروش چادر مسافرتی زمستانی دو پوش به میزان قابل توجهی افزایش یافته است چرا که می توان از آن هم در فصل سرما و زمستان و نیز در گرما و تابستان استفاده کرد 

ابعاد ، ظرفیت ، وزن و راه اندازی چادر مسافرتی زمستانی

ابعاد چادر های مسافرتی زمستانی نیز متفاوت است و خریداران می توانند با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و استفاده کنید . چادر های مسافرتی زمستانی که بیشتر از آن ها در کوهنوردی استفاده می شود دارای ابعاد بسیار کمی هستند تا بدین صورت وزن آن ها کمتر شده و حمل و نقل آن ها به سهولت امکان پذیر شود . اما چادر های مسافرتی بزرگتری نیز وجود دارند که می توان از آن ها به صورت گروهی استفاده کرد ، برای خرید باید به نیاز های خود توجه کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید ، به عنوان مثال اگر قرار است به صورت گروهی از چادر مسافرتی زمستانی استفاده شود ، در صورت امکان خرید چندین چادر زمستانی کوچک بهتر از داشتن یک چادر مسافرتی بزرگ است چرا که ایمنی چادر های کوچک بسیار بیشتر است و وزن آن ها نیز بسیار پایین است 


چادر های مسافرتی اعم از معمولی و زمستانی از نظر ظرفیت از 1 نفره تا 12 نفره تقسیم می شوند که چادر های کوهنوردی که یک نمونه از چادر های زمستانی است بیشتر ظرفیتی 2 تا 6 نفره می باشند . چادر ها به نسبت قرار گیری افراد به صورت نشسته نام گذاری می شوند یعنی وقتی گفته می شود که یک چادر مسافرتی 6 نفره است می تواند 6 نفره را به صورت نشسته و 3 نفر را به صورت دراز کش بر روی خود جای دهند . راه اندازی این چادر ها نیز به مانند چادر های معمولی بوده اما بهتر است که چادر را با طناب و میخ های مخصوص به زمین متصل کنید . همچنین بهتر است چادر خود را در جایی برپا کنید که باد گیر باشد و چادر را حدالامکان در جریان مستقیم باد و فضای باز قرار ندهید . اگر محل برپایی چادر پوشیده از برف است می توانید با استفاده از برف ها دیواره ای برفی در دور چادر ایجاد کنید تا از شدت جریان باد بکاهید .

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که گفته شد بهتر است در خرید چادر مسافرتی زمستانی خود دقت کنید و توصیه های لازم را در نظر بگیرید تا در نهایت محصول خوبی را تهیه کنید ، خرید محصول از مراکز معتبر می تواند کمک حال شما برای خرید مطمعن باشد ، فروشگاه اینترنتی اینتکس سال هاست که در زمینه فروش چادر مسافرتی زمستانی فعالیت می کند و می تواند بهترین منبع برای خرید شما در ایران باشد ، شما می توانید با مراجعه به وبسایت intex مشخصات و قیمت چادر های مسافرتی زمستانی را کسب کنید و به صورت اینترنتی ، تلفنی و حضوری خرید مطعنی را انجام دهید . 

راهنمای خرید چادر مسافرتی مناسب سرما چادر های مسافرتی از نمونه اقلام و تجهیزات پر کاربرد و محبوب در سفر ها می باشد که مسافرین با استفاده از آن می توانند سفری دلچسب تر و راحت تری را برای خود رقم بزنند ، چرا که این محصولات ، در واقع خانه ای پرتابل و قابل حمل است که می توانید با استفاده از آن در محیط های خارج از شهر و در دل طبیعت حریم خصوصی برای خود ایجاد کنید ، همچنین با خرید چادر مسافرتی با کیفیت و با دوام حتی سرپناهی امن را برای خود ایجاد کنید . با توجه به اینکه هر فصل دارای شرایط آب و هوایی خاصی بوده و تنوع نیز در چادر های مسافرتی بسیار زیاد می باشد ، ممکن است هر مدل با توجه به نوع طراحی و ساختاری که دارد برای یک آب و هوای خاص مناسب باشد . به عنوان مثال چادر مسافرتی معمولی را نمی توان در شرایط بد آب و هوایی مانند کوهستان استفاده کرد ، همچنین استفاده از این چادر ها در زمستان و در ماه های سرد سال نیز میسر نخواهد بود ، بنابراین باید مدلی را خریداری کنید که مناسب سرما و فصول سرد سال باشد . چادر مسافرتی مناسب سرما نیز ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارد که می توانید در این شرایط نامساعد ، ایمنی شما را تضمین کند . با توجه به این موضوع ، فروشگاه تهران اینتکس قصد دارد تا در ادامه این مطلب راهنمای خرید چادر مسافرتی مناسب سرما باشد ، پس اگر قصد خرید مدل های مد نظر خود دارید در ادامه مطلب همراه ما باشید .

 نوع طراحی و ساخت چادر مسافرتی مناسب سرما چادر های مسافرتی که برای سرما و فصول سرد سال طراحی شده اند دارای طراحی و ساختار کاملا متفاوت نسبت به سایر چادر های مسافرتی دارند که برای شرایط آب و هوایی مساعد و یا گرم طراحی شده اند ، بنابراین در هنگام خرید به این نکات توجه داشته باشید . به عنوان مثال بزرگترین ویژگی که چادر های مسافرتی مناسب سرما دارند این است که تعداد درب و پنجره های آن ها کم است و همچنین ابعاد درب یا پنجره را نیز نسبتا کوچک تر در نظر می گیرند زیرا هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد ، درز های موجود در بدنه نیز بیشتر بوده و به همین دلیل سرما از آن عبور خواهد کرد .

پس در خرید چادر مسافرتی مناسب سرما به این موضوع دقت داشته باشید . عمدتا چادر های مسافرتی که برای سرما مناسب هستند دارای دیواره های شیب دار و سقف کوتاه و گنبدی شکل می باشند زیرا این طراحی باعث می شود که چادر به خوبی بتواند باد را منحرف کرده و از شدت برخورد آن به بدنه بکاهد ، زیرا در صورت وجود روزنه هر چند کوچک نیز باعث می شود که سرما به  داخل نفوذ کند . این طراحی همچنین با انحراف بسیار خوب باد می تواند ثبات بهتری را بر روی زمین داشته باشند و زیاد تکان نخورد . عمدتا چادر های مسافرتی مناسب سرما دارای بدنه ضخیم تر بوده و حتی برای ساخت آن ها از طراحی دوپوش استفاده می شود . نوع زیپ و همچنین دوخت محصول نیز به دوام و ضد سرمایی چادر مسافرتی تاثیر گذار خواهد بود . نکته قابل توجه این است چادر های مسافرتی از خود گرما تولید نمی کنند بلکه با طراحی بسیار خوب می توانند از ورود سرما به داخل و خروج گرما از داخل چادر به خارج از آن جلوگیری کنند ، بنابراین انرژی گرما درون چادر هدر نخواهد رفت . 

جنس چادر مسافرتی ضد سرما از چیست ؟ سوالی که ممکن است برای بسیاری از خریداران چادر مسافرتی ضد سرما ایجاد شود این است که جنس بدنه آن ها از چیست ؟ برای ساخت چادر مسافرتی گرم و مناسب سرما از پارچه های متنوعی استفاده می شود که یکی از بهترین آن ها پارچه های برزنتی و همچنین پارچه های شمعی می باشد . پارچه های برزنتی از ضخیم ترین نوع پارچه می باشند که به دلیل ساختار و جنسی که دارد کاملا در برابر باد و همچنین رطوبت مقاوم است . از سوی دیگر استفاده از الیاف و بافت های ابریشمی و نخی در آن که موجب افزایش ضخامت برزنت شده است ، سبب شده تا این پارچه عایق بسیار خوبی در برابر سرما شود و همچنین در حفظ گرمای داخل چادر مسافرتی بسیار ایده آل باشد . این موضوع باعث شده است که بسیاری از چادر های مسافرتی امدادی و حتی نظامی را از پارچه های برزنتی تولید کنند . البته برزنت وزن نسبتا زیادتری داشته و استفاده از آن در ساخت چادر مسافرتی می تواند وزن چادر را کمی افزایش دهد . همچنین پارچه های شمعی چون پلی استر و پلی اورتان نیز از بهترین پارچه های ضد آب هستند که عایق بسیار خوبی در برابر باد و سرما می باشد . این نوع از پارچه ها ضخامت کمتری داشته اما به خوبی می تواند در برابر باد مقاوم باشد . درصد استفاده از پلی استر در این نوع پارچه ها می تواند کیفیت چادر مسافرتی را در برابر سرما و رطوبت افزایش دهد ، چه بسا برخی از این پارچه ها به دلیل درصد کمی از پلی استر کاملا قابل تنفس بوده و رطوبت را از خود عبور می دهد . پس برای خرید چادر مسافرتی مناسب سرما سعی کنید چادر های مسافرتی را خریداری کنید که بدنه آن ها از 100 درصد پلی استر ساخته شده باشد . در بسیاری از چادر های مسافرتی از دو بدنه پلی استر و پلی اورتان استفاده می شود که در کنار هم بدنه دولایه و ضخیم تری را ایجاد خواهد کرد .

 آیا چادر مسافرتی دوپوش ضد سرما می باشد ؟ چادر های مسافرتی پر طرفداری با عنوان چادر مسافرتی دوپوش طراحی شده اند که به واسطه استفاده از دو بدنه در طراحی این محصولات با عنوان چادر مسافرتی دوپوش شناخته می شوند . چادر های مسافرتی دوپوش بهترین و مناسب ترین چادر ها برای شرایط بارانی و همچنین سرد می باشد زیرا ساختار دو پوش آن سبب افزایش ضخامت چادر مسافرتی خواهد . بدنه این محصولات عمدتا از پلی استر و پلی اورتان تشکیل شده است که بدنه اصلی آن قابل تنفس بوده و بدنه دوم و ثانویه آن کاملا ضد آب است تا چادر در آب و هوای سرد و یا بسیار گرم عرق نکند . دلیل عرق کردن بسیاری از چادر های مسافرتی نیز عدم قابل تنفس بودن بدنه اصلی می باشد . با توجه به طراحی که چادر های مسافرتی دو پوش دارند ، در میان بدنه اصلی  و پوشش دوم فاصله ای وجود دارد که در این فاصله هوا باقی می ماند ، این هوا در میان دو بدنه چادر به عنوان عایق عملکرده و به خوبی می تواند گرمای داخل چادر را حفظ کرده و از سرد شدن داخل آن جلوگیری کند .

 پر فروش ترین برند ها و مدل های چادر مسافرتی مناسب سرما برند های زیادی امروزه در تولید چادر های مسافرتی حرفه ای و مناسب سرما فعالیت دارند که از پر فروش ترین آن ها می توان به برند هایی چون هاسکی ، فرینو ، بست وی شنگیوآن ، کووآ و کلمن اشاره کرد . برند های نام برده از با سابقه ترین شرکت های تولیدی فعال در زمینه ساخت و فروش چادر مسافرتی ضد سرما می باشند که خرید از آن ها بسیار توصیه می شود . این برند ها به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند کاملا محبوب بوده و از بسیاری از مدل های آن ها جهت کوهنوردی استفاده می شود . بسیاری از کوهنوردان حرفه ای با خرید چادر های مسافرتی حرفه ای و کوهنوردی از برند های نام برده ، ایمنی و سلامت خود را در شرایط سخت و دشوار کوهستان تضمین می کنند . 

چگونه داخل چادر مسافرتی را گرم نگه داریم ؟ در کنار خرید چادر مسافرتی مناسب برای سرما و عایق ، نیاز است تا با روش هایی دمای داخل چادر مسافرتی را افزایش دهید ، زیرا چادر از خود گرما تولید نخواهد کرد بلکه می تواند از هدر رفتن گرمای ایجاد شده در داخل چادر به خوبی جلوگیری کند ، بنابراین باید با روش هایی نسبت به گرم کردن خود و چادر اقدام کنید . یکی از بهترین راه ها برای گرم نگه داشتن خود و چادر این است که چادر مسافرتی را بر روی زیرانداز راه اندازی کنید و کف چادر نیز از پتو با زیر انداز دیگری استفاده کنید زیرا ممکن است از طریق زمین نیز سرما وارد چادر و بدن شود . با استفاده از کیسه خواب مناسب و با کیفیت می توانید خودتان را تا حدود بسیار زیادی گرم نگه دارید . زیرا کیسه گرمای بدن را در داخل خود محفوظ کرده و از هدر رفتن گرما جلوگیری خواهد کرد .کیسه های خواب یکی از موثر ترین راهکار ها برای گرم نگه داشتن خود در داخل چادر می باشد . اگر چادر مسافرتی خیس و مربوط باشد سرما داخل چادر بیشتر خواهد شد بنابراین بهتر است که از چادر مسافرتی خشک استفاده کنید و یا در صورت خیس شدن نیز در اولین فرصت آن را خشک کنید . در هنگام خواب از کلاه و جوراب خشک استفاده کنید تا بهتر گرم شوید . استفاده از تشک ها و تخت خواب های بادی سفری و کمپینگ می تواند از موثر ترین راهکار ها برای گرم نگه داشتن شما باشد زیرا این محصولات بادی بوده و عایق بسیار خوبی برای جلوگیری از ورود سرما از کف زمین به بدن خواهد شد . اگر از چادر مسافرتی در برف استفاده می کنید ، حدالامکان برف ها را کنار بزنید و چادر را بر روی زمین راه اندازی کنید ، اگر ارتفاع برف زیاد بود سعی کنید که برف را در ابعاد چادر مسافرتی خود بکوبید و مدتی صبر کنید تا یخ بزند زیرا در این جالت امکان آب شدن برف کمتر از حالت عادی خواهد شد بنابراین سرما کمتری وارد چادر خواهد شد . توصیه می شود که هیچگاه از آتش و یا بخاری های گازی و نفتی برای گرم کردن چادر استفاده نکنید زیرا این کار بسیار خطرناک بوده و امکان خفگی وجود دارد . سعی کنید که از کیسه ها و بطری های اب گرم که توسط آتش داغ شده اند برای گرم کردن خود در طول شب استفاده کنید . توجه داشته باشید که آب زیاد داغ نباشد که به بدن آسیب وارد کند . اگر در آب موجود نمک اضافه کنید سرد شدن آب به تاخیر خواهد افتاد . می توانید از سنگ های گرم شده توسط آتش نیز استفاده کنید . توجه داشته باشید که سنگ نباید بسیار داغ باشد که به چادر و یا شما آسیب وارد کند ، برای اطمینان خاطر بیشتر سنگ را دور پارچه ای بپیچید .