شرکت های زیادی در سراسر جهان اقدام به تولید محصولات کمپینگ و سفری می کنند که محبوب ترین این محصولات چادر های مسافرتی می باشد که طرفداران بسیاری را داشته و اغلب مسافرین با استفاده از این محصولات بی نظیر سعی دارند تا سفری بسیار آسوده و راحتی را داشته باشند . همانطور که گفته شد شرکت های زیادی در سراسر جهان هستند که در این زمینه فعالیت می کنند اما همگی آن ها از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند و تنها چند برند بسیار معتبر در سراسر جهان به خصوص در کشور هایی مانند کره ، آمریکا ، اسپانیا ، ایتالیا و ... فعال هستند که از بهترین شرکت های تولیدی وسایل و ابزار های سفری مانند چادر مسافرتی می باشند . یکی از این شرکت های بسیار معتبر شرکت فرینو می باشد که از سال 1870 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد ، این شرکت که در کشور ایتالیا و در شهر تورین تاسیس شد توانست در طی سال ها تلاش و تولیدات خود برند خود را بسیار معروف کند . این شرکت واژه فرینو را که به زبان ایتالیایی به معنی ورزش در فضای باز است را به عنوان نام این کمپانی برگزید . این شرکت که با نیم قرن سابقه توانست برند خود را در سراسر ایتالیا و سپس در سراسر جهان به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی های ایتالیایی در زمینه ساخت و تولید وسایل کوهنوردی و کمپینگ شد که به تدریج ورزشکاران و کوهنوردان با توجه به ویژگی های بسیار خوب و اجناس بسیار با کیفیت این شرکت سعی کردند تا با استفاده از محصولات شرکت فرینو سفر ها و کمپ های ایمنی را در طول سفر و کوهنوردی خود فراهم کند .

 

 

طراحی های بسیار زیبای چادر های مسافرتی شرکت فرینو در کنار ایمنی بسیار عالی محصولات تولید شده باعث شد توجهات مشتریان و باشگاه های حرفه ای زیاد کوهنوردی و گردشگری به سمت و سوی شرکت فرینو جلب شود . یکی از بزرگترین مشتریانی که اقدام به خرید و استفاده از محصولات شرکت فرینو کرده است شرکت بسیار بزرگ و مطرح فیات می باشد ، مدیران عالی رتبه این کمپانی که در زمینه خودرو سازی فعالیت می کنند اعتماد دارند که چادر های مسافرتی فرینو و دیگر محصولات این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توانند ایمنی افراد را به خصوص در شرایط جوی بد نیز حفظ کند . تولیدات دیگر این شرکت همانطور که گفته شد مرتبط با ابزار های کوهنوردی و پیاده روی ساخته شده است و می تواند عصاها ، وسایل مورد نیاز پیاده روی ، چادر مسافرتی ، کیسه خواب ، کوله پشتی و ... را در بر گیرد . اما آن چیزی که بیش از پیش باعث معروفیت این برند شد محصول چادر مسافرتی بود که می توانست بسیاری از قشر ها را در بر گیرد و حتی خانواده های عادی که از چادر مسافرتی برای سفر های خانوادگی استفاده می کردند و زمینه ای در ورزش داشتند نیز می توانستند از آن ها بهره مند شوند . اما روند تولید چادر مسافرتی فرینو را در ادامه توضیح خواهیم داد تا با نحوه ساخت و پیشرفت چادر های مسافرتی فرینو آشنا شوید .

 

 

کمپانی فرینو در ابتدا چادر های مسافرتی خود را با استفاده از نوعی پارچه های ضد آب که می توانست در مقابله با شدید ترین باران ها مقاوم باشد را تولید کرده و به بازار ها عرض می نمود اما در ادامه فعالیت های خود و پس از سال ها تلاش موفق توانست با تجربه کاری بسیار بالایی که دارند در سال 1980 میلادی اولین چادر های مسافرتی که مخصوص کمپ ها و مناطق کوهستانی هستند را تولید و به کوهنوردان معرفی کند . محصولاتی که در این شرکت تولید شدند همگی در آزمایش های متعدد موفق شدند تا کارایی لازم را از خود نشان دهند و بتوانند به عنوان یک چادر مسافرتی کوهنوردی ایده آل کمک حال ورزشکاران این رشته باشند . اما چادر های مسافرتی فرینو دارای چه ویژگی هایی هستند که باعث شده تا به چنین محبوبیت بالایی دست یابند ؟ اگر قصد خرید چادر مسافرتی فرینو دارید می توانید با توجه داشتن و مطالعه ادامه این مطلب می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با چادر های مسافرتی شرکت فرینو آشنا شده و خرید مطمعنی را انجام دهید . پس در ادامه همراه ما باشید .

 

جنس بدنه و جنس پایه های چادر مسافرتی فرینو

از مهم ترین ویژگی های چادر های مسافرتی فرینو می توان به جنس بدنه و جنس پایه های مقاوم آن اشاره کرد . شرکت چادر سازی فرینو که تولیدات خود را مخصوص کوهنوردی طراحی کرده است با در نظر گرفتن شرایط بد جوی در مناطق کوهستانی اجناسی را برای ساخت چادر مسافرتی خود نظر گرفته است تا محصول در آن شرایط خاص بتواند ایمنی خود ، مسافرین و ورزشکاران را حفظ کند . اجناسی که برای ساخت بدنه چادر مسافرتی فرینو مورد استفاده قرار گرفته است اغلب از پارچه های شمعی بسیار مقاوم پلی استر ساخته شده است که می تواند به بهترین شکل در برابر نفوذ مایعات مقاومت کند . پلی استر امروزه توسط شرکت های دیگر چادر سازی نیز به عنوان بهترین پارچه برای ساخت بدنه چادر ها مورد استفاده قرار می گیرد . اغلب چادر های مسافرتی کوهنوردی فرینو دارای پوشش دومی از جنس پلی اورتان نیز می باشند تا در صورت نیاز کوهنوردان با کشیدن پوشش دوم بر روی چادر بتوانند ایمنی بدنه چادر را چند برابر کنند . این روکش پلی اورتانی نیز نوع دیگری از پارچه های شمعی است که می تواند مقاومت لایه اصلی بدنه را چند برابر کند تا علاوه بر مقاومت بدنه در برابر نفوذ سرما و مایعات بتواند از هدر رفتن انرژی گرمایی داخل چادر جلوگیری کند ، بنابراین وجود این روکش ها می تواند در گرم تر شدن چادر مسافرتی در مناطق کوهستانی بسیار مفید واقع شود .  

پوشش بیرونی چادر های فرینو نیز ممکن است از جنس نایلون و سیلیکون نیز باشند تا به بهترین شکل بتوانند در برابر نفوذ مایعات مقاومت کنند . از مهم ترین ویژگی های جنس بدنه چادر های مسافرتی فرینو علاوه بر ضد آب بودن آن ها می توان به ضد اشعه و ضد حریق بودن آن ها اشاره کرد . این ویژگی ها کمک می کند تا افراد در مقابله با پرتو های خورشیدی مضر در امان بمانند و نیز در هنگام وقوع حادثه و آتش سوزی چادر شعله ور نشود و به مراتب آسیب های کمتری به چادر و افراد داخل چادر وارد خواهد شد . جنس پایه ها یا فریم اغلب چادر های مسافرتی از جنس آلومینیوم می باشد تا بتواند استحکام خوبی را به چادر مسافرتی کمپینگ ببخشد . آلومینیوم از محکم ترین فلز های موجود می باشد که می تواند سالیان سال مقاومت خوبی را از خود نشان دهد و در مقابله با شرایط مختلف جوی استحکام خود را داشته باشد .

وزن چادر مسافرتی فرینو

وزن چادر های مسافرتی فرینو بسیار سبک است چرا که از آن ها بیشتر برای کوهنوردی استفاده می شود و لازمه هر چادر مسافرتی کوهنوردی این است که وزن بسیار سبکی داشته باشد تا وزشکاران و کوهنوردان بتوانند به راحتی چادر مسافرتی خود را حمل کنند . شرکت فرینو نیز با در نظر گرفتن این موضوع سعی کرد تا با استفاده از اجناسی مانند پلی استر و پلی اورتان برای ساخت بدنه و آلومینیوم برای ساخت پایه ها بهره ببرد . پلی استر و پلی اورتان با کمترین ضخامت و نازک ترین لایه های خود نیز می تواند به خوبی در برابر نفوذ سرما و نیز رطوبت مقاومت کند ، به همین دلیل نیز از وزن بسیار سبکی برخوردار است و دیگر نیازی به استفاده از پارچه های ضخیم برای ضد آب شدن چادر نیست .

از طرفی پایه های آلومینیومی چادر های فرینو نیز توانسته به صورت چشمگیری کاهش یابد چرا که آلومینیوم از مقاوم ترین فلز های موجود است که وزن بسیار سبکی دارد و می تواند از بهترین اجناس برای ساخت چادر مسافرتی باشد . مقاوم ترین و سبک ترین چادر های مسافرتی چادر هایی هستند که از پایه های آلومینیومی ساخته شده اند ، به همین علت نیز پیشنهاد می کنیم تا همواره محصولاتی را خریداری کنید که دارای پایه های آلومینیومی باشند . البته بیشتر محصولات شرکت فرینو از این جنس ساخته شده اند .

طراحی چادر مسافرتی فرینو

طراحی ها و آرگونومی ساخت چادر های مسافرتی فرینو نیز به گونه ای بوده که بتوانند به بهترین شکل در برابر سرما و طوفان ها و شرایط بد جوی مقاوم باشند . به عنوان مثال بیشتر چادر های مسافرتی فرینو دارای ارتفاع کمتری هستند و سقف بیشتر چادر های این کمپانی به صورت گنبدی ساخته شده اند و مکعبی نیستند تا بدین صورت بتوانند تعادل خود را در هنگام وزیدن باد های شدید حفظ کنند . پس برای اینکه بتوانید از شدت هوا و برخورد باد با چادر خورد را به حداقل برسانید سعی کنید تا چادر های مسافرتی را خریداری کنید که سقف کوتاهی داشته باشند و شکل هندسی آن ها بیشتر به صورت گرد و یا بیضی شکل باشد . فروشگاه هایی در سراسر دنیا وجود دارند که اقدام به فروش چادر مسافرتی فرینو می کنند که شما عزیزان می توانید با خرید آن ها خیال خود را از هر نظر راحت کنید چرا که محصولات فرینو دارای ویژگی های استانداری هستند که می توانید بدون هیچ نگرانی آن ها را تهیه کنید . درب و پنجره چادر های مسافرتی فرینو همچنین به بهترین شکل آب بندی شده اند و می توانند در برابر نفوذ سرما و مایعات جلوگیری کنند ، اما با این حال اغلب چادر های مسافرتی کمپینگ و کوهنوردی فاقد پنجره هستند تا درز های کمتری در بدنه محصول وجود داشته باشد .

 

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت رسمی فروشگاه اینترنتی اینتکس انواع مختلف این محصولات را مشاهده کنید و بهترین مدل های چادر مسافرتی فرینو را مشاهده کنید و با کسب اطلاع از قیمت و سایر مشخصات فردی محصول اقدام به خرید آن ها کنید . امروزه در بازار ها جنس های تقلبی بسیار زیادی دیده می شود فلذا پیشنهاد می شود تا خرید خود را از مراکز معتبری چون فروشگاه intex خریداری کنید چرا که این فروشگاه سال های بسیار زیادی است که در زمینه فروش چادر مسافرتی فعالیت می کند و می تواند به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه چادر مسافرتی شما را در خرید چادر مسافرتی ایده آل خود راهنمایی کند . برای خرید تنها کافیست تا به سه صورت تلفنی ، اینترنتی و حضوری اقدام به تهیه محصول خود کنید .