چادر مسافرتی مکعبی

استفاده از چادر ها برای اقامت انسان ها از دیرباز مرسوم بوده و از همان قدیم الایام بیشتر افراد سعی داشتند تا با برپایی چادر در یک محل زندگی و امرار معاش کنند ، اما به مرور زمان و ثابت شدن انسان ها برای زندگی و تجمع آن ها در شهر های بزرگ تر دیگر استفاده از چادر ها کم تر شد ، اما با این حال مردم امروزه برای سفر های خود احتیاج دارند تا در طول سفر اقامت هایی را به منظور استراحت کردن در طول سفر انجام دهند ، به همین علت شرکت هایی به منظور ساخت چادر های مسافرتی که دارای وزن کم با قبلیت حمل را داشته باشند تولید کردند تا مسافرین بتوانند با استفاده از آن ها حریم خصوصی و بستری ایمن برای استراحت خود و همراهان فراهم کنند . در برخی از سفر ها وجود چادر های مسافرتی تقریبا ضروری است چرا که اجاره خانه یا سوئیت در هر جایی ممکن نیست و چه بسا با استفاده از چادر مسافرتی دیگر می توانید در هر جایی که مد نظر شماست چادر را برپا کرده و در آن محل اتراق کنید .

چادر های مسافرتی می توانند در هزینه های سفر شما به خوبی بکاهند چرا که دیگر نیازی به اجاره ویلا یا اقامت در هتل ها نیست تا بدین صورت از هزینه های گزافی که ممکن است برای آن پرداخت شود به دور باشید . شما می توانید با خرید چادر مسافرتی خوب سالیان سال از وجود آن بهره مند شوید . البته انتخاب چادر مسافرتی بسیار حائز اهمیت است چرا که محصولی که قصد خرید آن را دارید باید از بهترین اجناس ساخته شده باشد و بتواند ایمنی شما را در هر شرایطی فراهم کند . چادری که از جنس بدنه و پایه های خوبی برخوردار نباشد و نیز ساختار فریم آن مقاوم نباشد به هیچ عنوان نمی تواند سرپناه خوبی برای شما باشد چرا که ملزومات اولیه چادر مسافرتی این است که بتواند ایمنی افراد و نیز حریم خصوصی آن ها را در شرایط نامساعد و متفاوت جوی فراهم کند ، در ادامه به این دو فاکتور یعنی ایمنی و حریم خصوصی چادر های مسافرتی خواهیم پرداخت و عواملی که بر این دو تاثیر گذار است را مورد بررسی قرار می دهیم . اما قبل از هر چیز می خواهیم در رابطه با ساختار چادر های مسافرتی و نوع طراحی آن ها صحبت کنیم تا با ساختار های مختلف پایه ای و ظاهری آن ها آشنا شده و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر کدام ، انتخاب درستی انجام دهید . تولید کنندگان در طی سال ها تولیدات خود انواع مختلفی از چادر های مسافرتی را ساخته و روانه بازار کرده اند اما یکی از چادر های مسافرتی که در ایران نیز به محبوبیت بسیار بالایی رسیده است چادر مسافرتی مکعبی می باشد ، این چادر ها از نظر ساختاری از دیگر مدل ها متفاوت است و ساختاری متقارن دارند ، همانطور که از نام این چادر ها مشخص است به صورت مکعبی بوده و می توان گفت که اضلاع و دیواره های آن از هر جهت متقارن است . 

به طور حتم از این چادر های مسافرتی استفاده کرده یا آن ها را دیده اید ، چادر های مسافرتی فنری ایرانی که یکی از تولید کنندگان برتر این نوع چادر می باشد با نام تجاری سایانا در ایران آغاز کرده و به ساخت و فروش چادر مسافرتی مکعبی فعالیت می کند . چادر های مسافرتی ویژگی هایی دارند که در ادامه به برخی از آن ها به صورت کامل خواهیم پرداخت ، پس در ادامه همراه ما باشید  . ویژگی های چادر مسافرتی مکعبی چادر های مسافرتی مکعبی ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که باعث شده است تا بسیاری از مشتریان چادر های مسافرتی ، مدل های مکعبی را بپسندند . از جمله ویِژگی هایی که یک چادر مستفرتی مکعبی دارد می توان به داشتن دیواره های صاف و سقف بلند تر اشاره کرد ، بدین ترتیب شما در رفت و آمد و استفاده از چادر مسافرتی بسیار راحت تر خواهید بود و می توانید به راحتی در داخل چادر مسافرتی به صورت سرپا بایستید . گاهی ممکن است که شما نیاز داشته باشید تا یه شی و یا یک چیز بزرگ  را در گوشه ای از چادر مسافرتی قرار دهید ، اگر چادر مسافرتی شما مکعبی نباشد و همچنین دیواره های آن کوتاه  و شیب داشته باشد شما نمی توانید اینکار را انجام دهید و یا نمی توانید در گوشه ها و کناره های چادر مسافرتی بنشینید و حتما بایستی کمی وسط تر بشینید تا دچادر مشکل نشوید . البته چادر مسافرتی مکعبی بیشتر برای مصارف خانوادگی و برای استفاده در محیط های مناسب با آب و هوای معتدل و مساعد طراحی شده است و اصلا برای کوهنوردی و موارد اینچنینی مناسب نیست ، زیرا داشتن ساختار مکعبی در چادر های مسافرتی می تواند استحکام چادر را در برابر طوفان و باد ضعیف تر کند ، چرا که طوفان می تواند به دیواره های چادر برخورد کرده و آن را بلند کند ، این در حالی است که بیشتر چادرهای مسافرتی حرفه ای و کوهنوردی دارای سقف های گنبدی شکل و به اصطلاح کله گاوی هستند که به خوبی می توانند در مسیر باد نیز قرار گرفته و با انحراف ساختن باد به اطراف ، مانع از بلند شدن چادر مسافرتی بشوند . چادر مسافرتی مکعبی فنری یک نمونه از چادر های مسافرتی مکعبی چادر های مسافرتی فنری هستند که در بسته بندی های گرد ورنگی وجود دارند که در صندوق عقب بیشتر ماشین های مسافرین می توانید آن ها را ببینید . 

اغلب چادر های مسافرتی مکعبی دارای ابعاد بزرگی هستند که ایرانیان نیز به دلیل استفاده گروهی و خانوادگی بیش از پیش علاقه به خرید آن ها دارند ، علاوه بر ابعاد بزرگ این مدل از چادر ها ، ارتفاع دیواره های چادر مسافرتی مکعبی نیز به نسبت دیگر چادر ها بیشتر است ، ارتفاع بلند چادر های مکعبی از ویژگی های بسیار خوب چادر برای استفاده خانوادگی است چرا که رفت و آمد در این چادر ها بسیار راحت بوده و افراد می توانند به خوبی درون چادر مسافرتی مکعبی بایستند بدون اینکه سر آن ها با سقف برخورد کنند . ظرفیت چادر های مسافرتی مکعبی متنوع است که آن ها را از این نظر از 1 نفره تا 12 نفره نام گذاری کرده اند ، به همین علت خریداران چادر مسافرتی مکعبی می توانند به نسبت نیاز خود یکی از این چادر ها را بخرید ، نام گذاری چادر های مسافرتی به نسبت تعداد نفراتی که می توانند به صورت نشسته از چادر استفاده کنند انجام می گیرند یعنی وقتی گفته می شود که یک چادر مسافرتی 10 نفره است می تواند ظرفیت لازم را برای قرار گیری 10 نفر به صورت نشسته فراهم کند ، اما در صورت دراز کش این تعداد به نصف کاهش می یابد یعنی 5 نفر ، این خصوصیت در همه چادر های مسافرتی نیز برقرار است چرا که وقتی افراد دراز می کشند می توانند به ابعاد دو تا سه نفر را به صورت نشسته اشغال کند . بدنه چادر های مسافرتی مکعبی نیز مانند چادر های مسافرتی دیگر اغلب از پارچه های شمعی مانند پلی استر و پلی اورتان ساخته می شود چرا که این اجناس یکی از بهترین مواد برای ساختن بدنه چادر های مسافرتی می باشد به همین علت نیز برترین تولید کنندگان این محصولات از پلی استر و پلی اورتان برای ساخت چادر مسافرتی مکعبی استفاده کردند ، برخی از مدل های دیگر نیز ممکن است از بدنه برزنتی و فلمنت ساخته شده باشند که این نوع چادر های مسافرتی نیز از نظر ضد آبی به بهترین شکل می توانند مقاوم باشند . پارچه های شمعی چون پلی استر و پلی اورتان به دلیل اینکه از وزن کمتری برخوردار هستند محبوب ترند چرا که استفاده از آن ها باعث شده تا وزن کلی چادر مسافرتی کاهش یابد . چادر های مسافرتی بزرگ تر که اغلب از آن ها برای اقامت های طولانی استفاده می شود دارای بدنه ای از جنس برزنت و فلمنت می باشند چرا که این نوع چادر ها از علاوه بر مقاومت ، گرم تر نیز بوده و می توانند به بهترین شکل در برابر گرما ، سرما ، بارش باران و برف کارایی داشته باشند . چادر های مسافرتی مکعبی با توجه به اینکه ابعاد بزرگی داشته ولی راه اندازی بسیار ساده ای را  دارند ، این نوع از چادر ها به دلیل داشتن سازه فنری می توانند به صورت اتوماتیک راه اندازی شوند . از ویژگی های بسیار خوب چادر مسافرتی فنری مکعبی می توان به وصل بودن و دوخته شدن بدنه به پایه ها اشاره کرد که دیگر برای راه اندازی نیازی نیست تا چادر را به صورت کلی راه اندازی کنید .

بنابراین برای راه اندازی چادر های مسافرتی مکعبی با سازه فنری خود می توانید تنها با باز کردن فریم تا شده چادر که به صورت فنری جمع شده است ، چادر را راه اندازی کنید . این ویژگی بسیار خوب مناسب برای کسانی است که دوست دارند چادر های مسافرتی خود را حتی در سایز های بسیار بزرگ در ساده ترین و سریع ترین حالت راه اندازی کنند . چادرهای مسافرتی مکعبی طراحی شده به صورت فنری گاهی در بعضی از مدل ها دارای سقفی بیش از 2 متر می باشند که یک ویژگی بسیار خوب برای مسافرین خواهد بود ، چرا که برخی از افراد دوست دارند که بتوانند در داخل چادر مسافرتی به صورت سرپا بایستند . و اما یکی از مشکلات و عیبی که می توان به چادر مسافرتی مکعبی فنری وارد کرد ، حجم بسته بندی آن ها می باشد که نسبتا بزرگ بوده و این می تواند برای مسافرینی که کمبود فضا دارند ، نامناسب باشد . به واسطه اینکه نمی توان بدنه و فریم چادر را از یکدیگر جدا کرد و همچنین امکان تکه شدن میله های بدنه وجود ندارد ، شما تنها می توانید محصول را تا حدودی تا کنید تا جمع آوری شود . بیشتر مدل های فنری در داخل ایران تولید شده و بیشترین استفاده را در ایران دارد ، به همین دلیل حتما در سفر های خود و در طبیعت اینگونه از چادر های مسافرتی را مشاهده کرده اید که دارای ساک گرد بوده که اکثرا ساک و بدنه چادر های مسافرتی آن رنگین است . البته این عیب کوچک نمی تواند باعث این شود که ویژگی های بسیار زیاد دیگر آن را نادیده بگیریم . در ابتدای این بخش به ویژگی ها و خصوصیات چادر مسافرتی مکعبی فنری اشاراتی شد . چادر مسافرتی مکعبی نظامی و امدادی چادر های مسافرتی بسیار بزرگ مکعبی نیز وجود دارند که بیشتر برای استفاده ارگان های نظامی و کمپ های امدادی و ... مورد استفاده قرار می گیرند ، به طور حتم در کنار جاده ها و نیز استراحتگاه های نظامی و امدادی اینگونه چادر ها را دیده اید که به صورت مکعبی ساخته شده اند و دارای ابعاد بسیار بزرگ هستند تا به صورت گروهی مورد استفاده قرار گیرند . اینگونه چادر های مسافرتی مکعبی دارای بدنه و پایه های مجزا از هم هستند که در ابتدا سازه مکعبی آن را راه اندازی کرده و سپس بدنه روی آن را پوشانده و مورد استفاده قرار می گیرد ( 

طریقه راه اندازی اینگونه چادر های مسافرتی مکعبی بزرگ در فروشگاه intex آموزش داده شده است که می توانید با مراجعه به آن ها به بهترین شکل چادر مسافرتی مکعبی خود را راه اندازی کنید ) . سازه چادر های مسافرتی مکعبی در حالت کلی به 4 دسته تقسیم بندی می شوند که یکی از آن ها را در بالا معرفی کردیم که پایه های آن بیشتر به صورت مجزا از هم بوده که با اتصالات میله ها توسط رابط ها و ... اسکلت بندی شده که سپس بدنه را با استفاده از طناب های محکم به اسکلت متصل می شود و بیشتر آن ها توسط ارگان های نظامی و امدادی استفاده می شود . این راه اندازی شاید نسبتا زمان بر باشد اما عموما از اینگونه از چادر مسافرتی نظامی و امدادی برای اسکان طولانی مدت استفاده می شود و به همین دلیل نیز خیلی برای مصرف کننده اهمیت ندارد که چه میزان راه اندازی چادر مسافرتی مکعبی نظامی یا امدادی آن طول بکشد . از نمونه چادرهای مکعبی که می توان اشاره نمود چادر هایی است که توسط جمعیت هلال احمر تولید می شود که بسیاری از مدل های آن نیز به صورت مجزا در بازار وجود داشته و به فروش می رسد . عمدتا جنسی که برای ساخت چادر مسافرتی مکعبی نظامی یا امدادی استفاده می شود از سایر چادر مسافرتی مکعبی متمایز بوده و می توان اشاره نمود که اغلب برای تولید چادر مسافرتی مکعبی نظامی یا امدادی از بدنه برزنتی استفاده می شود که ضخامت بسیار خوبی دارد . برزنت ویژگی های بسیار عالی دارد که می توان به استحکام بالای آن ، ضد آب بودن پارچه ، طول عمر بالای محصول و البته کیفیت و دوام بالا در برابر ساییدگی و ضربه دارد ، همچنین ضخامت بالای بدنه می تواند سبب عایق بودن بهتر آن در برابر سرما یا گرما شود ، به طوریکه در فصول سرد سال می تواند گرما را در داخل چادر حبس کند و البته از ورود باد سرد به داخل جلوگیری نماید ، از سوی دیگر در فصول گرم سال می تواند عایق بسیار خوب حرارتی برای شما باشد و گرمای کمتری را به داخل چادر راه دهد . و اما عیب استفاده از این جنس برای تولید چادر مسافرتی نیز این است که ضخامت و نوع این جنس به دلیل وزن بالایی که دارد می تواند سبب افزایش وزن کلی چادر مسافرتی مکعبی بشود ، به همین دلیل این نوع از چادر ها را بیشتر بایستی با ماشین حمل کنید . چادر مسافرتی مکعبی کیت و اتوماتیک اما به جزء مواردی که در بالا اشاره شد 3 نوع سازه دیگر برای ساختن چادر مسافرتی مکعبی وجود دارد که به نام های چادر مسافرتی فنری ( در متن بالا به صورت مختصر در رابطه با این نوع چادر مسافرتی مکعبی اشاره شد ) ، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک شهرت شناخته می شوند . چادر های مسافرتی عصایی نیز به دلیل سازه عصایی و میله هایی که بسیار شبیه به عصای نابینایان می باشد به این اسم نام گذاری شده اند . 

اما دیگر چادر مسافرتی مکعبی که تولید کنندگان از آن برای ساخت چادر های مکعبی بهره می گیرند ، چادر های مسافرتی مکعبی اتوماتیک هستند ، این چادر های اتوماتیک بیشتر مواقع به صورت مکعبی طراحی شده اند و دارای سقف و دیواره های صاف و مرتفع می باشند چرا که نوع سازه چتری آن می تواند بهتر از هر مدل دیگری حالت مکعبی به محصول ببخشد . این نوع چادر ها شاید از نظر وزن کمی سنگین باشند اما یکی از مقاوم ترین چادر های مسافرتی می باشند که به صورت مکعبی ساخته شده اند ، همچنین چادر های مسافرتی اتوماتیک دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند که خانواده ها می توانند از آن ها به خوبی استفاده کنند . جنس پایه های تمامی چادر های مسافرتی مکعبی فارغ  از نوع سازه نیز بیشتر از آلومینیوم ، آهن ، فایبرگلاس و این قبیل اجناس استفاده می شود تا مقاومت چادر را در هر شرایط مانند فشار های زیاد و ضربه ها افزایش دهد . فلزی چون آلومینیوم ، آهن آلیاژ شده تو خالی و کامپوزیت های پلیمری که آن ها را به نام فایبرگلاس می شناسیم از سبک ترین اجناسی هستند که می توان از آن ها برای ساخت چادر های مسافرتی سبک بهره مند شد  . به جرات می توان گفت که در میان انواع چادر های مسافرتی که ساختار مکعبی دارند ، مدل های اتوماتیک از بهترین نوع آن ها هستند که می توانید با جستجو در گوگل و اینترنت مدل های بسیار زیبا و محبوبی را مشاهده کنید . از جمله برند های تولید کننده ای که چادر مسافرتی مکعبی با سازه اتوماتیک تولید می کنند می توان به برند هایی همچون کلمن ، کملبوس ، کیت و کینگ کمپ اشاره کرد که مدل هایی را با سازه اتوماتیک تولید کرده اند که بیش از پیش مدل های کلمن و کیت از پر فروش ترین آن ها می باشند . برند کلمن یک برند آمریکایی بوده که محصولاتی با کیفیت را تولید می کند و یکی از شناخته شده ترین برند های تولید کننده چادر مسافرتی مکعبی در دنیا می باشد که بدون شک استفاده از چادر های مسافرتی آن توصیه می شود . و اما برند کیت که توسط شرکت خاوران طراحی و تولید می شود یکی از بهترین تولید کنندگان داخلی چادر مسافرتی است که با ساختاری بسیار خوب ؛ محصولات را با کیفیت عالی و با ضمانت به فروش می رساند که می توانید با هزینه بسیار کمتر نسبت به مدل های خارجی یک ، چادر مسافرتی ایده آل و دوست داشتنی را داشته باشید . چادر های مسافرتی عصایی نیز تقریبا ساختار مکعبی دارند ، اما مدل های آن ها متفاوت است ؛ با توجه به اینکه سازه این چار ها متشکل از دو میله بلند است که به صورت ضربدری وارد بدنه چادر مسافرتی می شود سقفی تقریبا هلالی و گنبدی شکل دارد ، اما دیواره های آن به صورت مکعبی است . شما می توانید مدل های مد نظر خود را در فروشگاه تهران اینتکس به صورت کامل و جامع مشاهده کنید .

فروشگاه اینتکس در دسته بندی مربوط به چادر مسافرتی و زیردسته بندی های مرتبط ، انواع چادر های مسافرتی معمولی ، مکعبی ، گرد و ... را با سازه های مختلف موجود کرده است که می توانید به صورت گالری ، تصاویر را مشاهده کنید و با وارد شدن به صفحه محصول ، ویژگی ها و خصوصیات چادر مسافرتی مکعبی از جمله ابعاد و ظرفیت ، جنس بدنه و پایه ، ویژگی های ساختاری و طراحی ، نوع سازه ، وزن و حجم بسته بندی و ... را مطالعه نمایید . چادر های مسافرتی مکعبی در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی تولید شده است تا دست خریداران برای انتخاب چادر مکعبی دلخواه خود باز باشد ، به عنوان مثال طراحی های ظاهری مانند تعداد درب و پنجره ها و نوع سقف ، مجهز بودن محصول به سایه بان و لچکی ، وجود دریچه های تهویه هوا ، دو پوش بودن چادر و ... می تواند از جمله تفاوت ها در این نوع چادر های مکعبی باشد . شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مشخصات این چادر ها و نیز دیدن عکس های آن ها و کسب اطلاع از قیمت چادر مسافرتی مکعبی می توانید با شماره گیری و برقراری ارتباط با فروشگاه اینترنتی اینتکس این محصولات بی نظیر را خریداری کنید . شما عزیزان همچنین می توانید به صورت حضوری و یا اینترنتی ثبت و سفارش خود را انجام دهید . پیشنهاد می شود که همواره خرید خود را از مراکز معتبر خریداری کنید تا در دام فروشندگان تقلبی نیوفتید  .