چادر های مسافرتی امروزه یکی از اصلی ترین لوازم سفری محسوب می شود که مسافرین می توانند با استفاده از آن ها سفری بسیار راحت تر و در عین حال کم هزینه تری را داشته باشند ، وجود این محصولات بی نظیر به مسافرین امکان اسکان را در هر لحظه و در هر مکانی که فقط ابعادی در اندازه های چادر باشد ، آن را راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار داد ، بیشتر از چادر های مسافرتی به این دلیل استفاده می شود که امکان اسکان در مناطقی که خانه ای برای استفاده وجود نداشته باشد یا نیازی به اجاره آن ها نباشد مورد استفاده قرار می گیرند ، اگر چادر مسافرتی خوبی را تهیه کنید می تواند با حس رضایتی که از ایمنی محصول دارید از آن به عنوان یک خانه کاملا ایمن و در عین حال متحرک در هر زمانی استفاده کنید . همانطور که گفته شد می توانید با استفاده از این محصولات همچنین سبب کاهش هزینه های خود شوید چرا که دیگر نیازی به اجاره ویلا ، سوئیت و ... نخواهید داشت . اگر چادر مسافرتی که شما خریداری کردید از ویژگی های خوبی برخوردار باشد می توانید از آن ها در هر شرایط جوی مانند هوای سرد ، گرم ، بارانی و برفی استفاده کنید بدون اینکه کوچکترین مشکلی برایتان به وجود بیاورد . چادر های مسافرتی بایستی دارای بدنه ای کاملا ضد آب داشته باشند تا بدین صورت بتوان از آن ها در شرایط بارانی نیز استفاده کرد ، اگر محصولی ضد آب باشد یعنی می تواند به خوبی در برابر سرما نیز مقاومت کند چرا که اگر آب به داخل چادر نفود کند ، هوای سرد نیز می تواند به راحتی از آن عبور کند و باعث پایین آمدن دمای داخلی چادر شود .

 

یکی از ویژگی های هر چادری که خریداران قبل از هر چیزی به آن توجه می کنند همین نوع پوشش و جنس بدنه است ، چرا که این قسمت است که می تواند گویای کیفیت محصول باشد ، به همین علت تولید کنندگان چادر های مسافرتی سعی کردند تا محصولاتی را با کیفیت بدنه بسیار بالایی بسازند تا از محصول بتوانند در هر شرایط جوی بهره ببرند ، به طوری امروزه چادر هایی ساخته شده اند که می توان از آن ها در ارتفاعات بلند کوهستانی درست در جایی که دمای هوا به شدت کاهش می یابد و نیز امکان بارش برف و باران و نیز طوفان های شدید در آن وجود دارند استفاده کرد ، پس با این اوصاف میبینیم که با تکنولوژی ها و طراحی های بسیار مدرن محصولاتی ساخته شده اند که می توانند محیطی ایده آل را برای افراد در هر نوع آب و هوایی میسر کنند . با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های روز دنیا پارچه ها و بسیاری از اجناس دیگر به وجود آمده اند که آن ها را نانو می نامند ، فناوری نانو یکی از جدید ترین فناوری های پدید آمده است که امروزه در بسیاری از لوازم من جمله چادر های مسافرتی کارایی پیدا کرده اند ، اما این فناوری یعنی نانو چیست ؟

مهندسین در تحقیقات و آزمایش های خود در نهایت به تکنولوژِی دست یافتند که با استفاده از آن می توان هر جسم یا اشیائی را ضد آب یا آبگریز کرد ، با بهره گیری از این تکنولوژی برای ضد آب کردن محصولات تولید کنندگان چادر های مسافرتی نیز به سبب اینکه همواره در تلاش بودند تا چادر های مسافرتی با بدنه ضد آب تولید کنند با بهره گیری از فناوری نانو توانستند تولیدات موفقی در این زمینه انجام بدهند و بتوانند چادر های مسافرتی نانو را تولید و روانه بازار کنند ، چادر های مسافرتی نانو علاوه بر داشتن رویه ضد آب دارای ویژگی های دیگری نیز هستند که موجب شده تا کیفیت محصول بسیار بالا برود و مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند ، به همین منظور نیز ما قصد داریم با معرفی بیشتر این تکنولوژی و نیز استفاده از آن در چادر های مسافرتی راهنمایی باشیم برای خرید چادر مسافرتی نانو شما عزیزان و دوست داران این محصولات سفری .

چادر های مسافرتی نانو از نظر ظاهر و ساختار مطابق با چادر های مسافرتی عادی و معمولی هستند اما بدنه آن ها از فناوری نانو برخوردار است ، به همین دلیل نیز میتوانند بهتر از چادر های معمولی در برابر نفود باد یا سرما مقاومت کنند . استفاده از فناوری نانو در بدنه این چادر های مسافرتی هر چند به منظور آبگریزی بدنه می باشد اما تنها خصوصیت این فناوری به این ویژگی منتهی نمی شود چرا که با استفاده از فناوری تکنولوژِی می توان باعث مقاوم سازی بدنه نیز شد ، خصوصیت نانو علاوه بر آب گریزی می تواند مانع از افتادن لک و باقی ماندن آن بر روی بدنه چادر های مسافرتی شود ؛ همچنین در صورت کثیف شدن نیز به خرد بافت های بدنه نخواهد رفت و تنها با کمی تمیز کاری می توانی حتی کثیف ترین مناطق و مواد سخت پاک شونده را پاک سازی کنید .

 

همانطور که گفته شد این فناوری می تواند باعث مقاوم سازی چادر مسافرتی شود به گونه ای که خاصیت نانو می تواند باعث شود تا بدنه چادر مسافرتی با در برابر آتش گرفتن نیز مقاوم شوند ، به عنوان مثال در صورت بروز آتش سوزی و برخورد شراره های آتش یا حرارت آن بدنه چادر های مسافرتی معمولی به سرعت آب شده و باعث می شود تا مواد پلاستیکی آن باعث شعله ور تر شدن آتش سوزی شود ، به همین دلیل امنیت چادر های مسافرتی معمولی در مواقع آتش سوزی و یا برخورد با اشیاء داغ و پر حرارت سبب آسیب دیدگی چادر خواهد شد اما وقتی چادر مسافرتی نانو باشد می تواند در مجاورت و برخورد آتش و یا حرارت آن مقاومت کند و آتش نگیرد ، تنها آسیبی که می تواند آتش سوزی بر چادر مسافرتی نانو ایجاد کند این است که بدنه این محصولات تا کمی چروک شده و جمع می شوند ولی آتش نگرفته و مواد پلاستیکی آن آب نمی شود . پس اگر ایمنی چادر مسافرتی برای شما تا این حدود اهمیت دارد می توانید با خرید چادر مسافرتی نانو خیال خود و افراد دیگر که از چادر مسافرتی استفاده می کنند را راحت کنید .

 

همچنین این ویژگی نانو می تواند در مقابله با چروک شدن و باقی ماندن خطوط تا شده مقاوم باشد ، مطمعنا اگر چادر های مسافرتی معمولی را دیده باشید یا از آن ها استفاده کرده باشید میبینید که پس از باز کردن و راه اندازی چادر مسافرتی چروک هایی بر روی بدنه آن ها افتاده است که نمی توان آن چروک ها را به راحتی از هم باز کرد ، اما این اتفاق به هیچ عنوان در چادر های مسافرتی نانو رخ نمی دهد و در صورت تا شدن چروک ایجاد شده به سرعت رفع خواهد شد . همچنین نانو باعث می شود تا عمر چادر مسافرتی نیز افزایش یابد  چرا که دیگر آب ، گرما ، تغییرات آب و هوای ، نور آفتاب و اشعه های تابیده شده از آن بر بدنه و ... نمی تواند باعث کوتاه شدن عمر چادر شود چرا که این عوامل نام برده شده بالا همگی باعث پوسیده شدن بدنه چادر های مسافرتی می شود . با داشتن چادر مسافرتی نانو دیگر از خیس شدن آن در زیر باران ، کثیف شدن آن ها ، اقامت طولانی و قرار گیری چادر در زیر آفتاب دیگر نگران آسیب دیدگی این چادر ها نباشید .

بدنه چادر های مسافرتی نانو حتی اگر در نازک ترین حالت خود باشند نیز می توانند در مقابله با بارش های بسیار شدید نیز به خوبی کارایی داشته باشند ، اغلب چادر های مسافرتی هر چند اگر ضد آب باشند نیز اگر به مدت طولانی در زیر باران باقی بمانند ممکن است آب به بافت های بدنه نفوذ کند و در آخر روزنه ای برای ورود آب به داخل ایجاد کند . اما چادر های نانو همانطور که گفته شد در نازک ترین لایه های بدنه نیز می توانند به خوبی از نفوذ آب جلوگیری کنند ، مدل هایی از چادر های مسافرتی نانو وجود دارد که از لایه های شفافی نیز ساخته شده اند به طوری که گویی هیچ لایه ای وجود ندارد . همچنین برخلاف چادر های مسافرتی معمولی چادر های مسافرتی نانو رنگ پارچه و پوشش های دیگر تغییری نمی کند در صورتی که این تغییر رنگ و کمرنگ شدن بدنه در چادر های مسافرتی معمولی بسیار شایع می باشد . یکی دیگر از مهم ترین خصوصیت هایی که می توان در رابطه با چادر های مسافرتی نانو گفت این است که این چادر ها به دلیل نفوذ ناپذیری خاصی که دارد کثیف یا خیس نمی شود به همین دلیل نیز بو نمی گیرد .                        

با توجه به مطالبی که گفته شد پی میبریم که چادر های مسافرتی که از فناوری نانو برخوردار هستند تا چه حد می توانند کارایی داشته باشند ، چادر های نانو به هیچ وجه قابل قیاس با مدل های معمولی جتی چادر های مسافرتی حرفه ای ضد آب نمی باشند زیرا خصوصیت هایی که در این متن در رابطه با چادر های مسافرتی نانو گفته شد موجب برتری این محصولات شده است . به همین دلیل فروشگاه intex همواره به خریدارانی که قصد خرید چادر مسافرتی دارند این است که در حد لزوم از چادر مسافرتی نانو استفاده کنند . چادر های مسافرتی نانو در ایران به صورت محدود وجود دارد و دسترسی به آن ها شاید کمی دشوار باشد ، چرا که شرکت های خارجی در زمینه تولید و فروش چادر مسافرتی نانو فعالیت می کنند و در داخل ایران شرکت چادر سازی وجود ندارد که اقدام به تولید این محصولات بسیار با کیفیت فعالیت کند . قیمت چادر مسافرتی نانو در مقایسه با دیگر چادر های مسافرتی در همان ابعاد به مراتب زیاد است فلذا قیمت این محصولات نیز بسیار بالا خواهد بود چرا که محصولات وارداتی بوده و هزینه گمرک و واردات آن مسلما باعث افزایش قیمت چادر مسافرتی نانو خواهد شد . در خرید چادر های مسافرتی نانو باید دقت زیادی به محصول شود چرا که جنس های تقلبی زیادی با این عنوان به فروش می رسند که تشخیص دادن آن ها بسیار سخت است ، چادر های مسافرتی نانو از نظر ظاهری بسیار شبیه به چادر های معمولی هستند و ممکن است سازه آن ها به صورت فنری ، عصایی یا اتوماتیک باشد ، همچنین این محصولات نیز ممکن است از نظر طراحی به صورت بیضی ، گرد ، مستطیل ، مربعی ، تونلی و ... تولید شوند و دارای ویژگی های دیگری مانند سایه بان ، لچکی و ... باشند به همین علت پیشنهاد می شود که اگر قصد خرید این محصولات را دارید آن را از مراکز معتبر خریداری کنید . برای کسب اطلاع بیشتر و نیز خرید چادر مسافرتی نانو می توانید با فروشگاه اینترنتی اینتکس تماس حاصل فرمایید .