چادر های مسافرتی امروزه استفاده بسیار زیادی را در بین مسافرین داشته و کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از این وسیله ارزشمند استفاده نکند . تولیداتی که اخیرا توسط شرکت های چادر سازی صورت گرفته است از چنان طراحی و کیفیت بالایی برخوردار اند که می توانند حریم خصوصی افراد را به بهترین شکل ممکن فراهم کنند ، همچنین با ایمنی بالایی که دارند می توانند جان افراد را به بهترین شکل و در شرایط مختلف آب و هوایی حفظ کنند . دو عاملی که در بالا اشاره شد یعنی حریم خصوصی و ایمنی چادر مسافرتی از مهم ترین عواملی هستند که هر چادر مسافرتی بایستی از آن برخوردار باشد . شرکت های چادر سازی نیز با توجه به این موضوعات اهدافی را در نظر گرفته و با توجه به آن ها اقدام به تولیدات بسیار عالی زدند تا بتوان چادر ها را در هر شرایطی مورد استفاده قرار داد . همچنین چادر های مسافرتی از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند ، به شکلی که هر فرد می تواند بنا به سلیقه و نیازی که دارد چادر مسافرتی مناسب خود را تهیه کند ، اما برای یک خرید مطمعن آن چیزی که لازم است این است که خریدار باید قبل از هر کاری نیاز های خود را بداند و با توجه به نیاز های خود چادر مسافرتی خود را انتخاب کند چرا که هر چادر مسافرتی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و هر کدام می توانند به نحوی محیطی ایده آل را در موقعیت های مکانی خاص برای افراد فراهم کند .

چادر های مسافرتی از نظر ساختاری و نوع سازه ای که دارند نیز متفاوت هستند و هر کدام از آن ها نیز با توجه به نوع ساختار پایه ای که دارند به اشکال گوناگون راه اندازی شده و مورد استفاده قرار می گیرند ، از همین جهت نیز چادر های مسافرتی را به سه دسته چادر مسافرتی فنری ، چادر مسافرتی اتوماتیک و چادر مسافرتی عصایی تقسیم کرده اند . چادر های مسافرتی فنری و عصایی را در مقالات دیگر موجود در فروشگاه اینتکس معرفی کرده و توضیحات جامعی را از نحوه عملکرد و نوع ساختاری آن ها توضیح داده ایم ، اما در این مطلب قصد داریم به یکی دیگر از چادر های مسافرتی یعنی چادر مسافرتی چتری که نام دیگر آن اتوماتیک می باشد را معرفی کنیم تا بیش از پیش با این نوع چادر مسافرتی بسیار عالی و پر کاربرد آشنا شوید . کسانی که قصد خرید چادر مسافرتی چتری دارند پیشنهاد می شود که به ادامه این مطلب توجه داشته باشند تا با ویژگی های بسیار عالی این نوع چادر ها آشنا شوند و بتوانند با کسب اطلاع بیشتر در رابطه با این نوع چادر ها خرید مطمعن و عالی را انجام دهند ، پس در ادامه همراه ما باشید با چادر های مسافرتی چتری یا اتوماتیک .

چادر های مسافرتی چتری همانطور که از نام آن ها پیداست دارای پایه هایی چتری مانند هستند و می توان آن ها با به مانند چتر های معمولی که از آن ها برای خیس نشدن در زیر آب باران و نیز به عنوان سایه بان استفاده می شود راه اندازی کرد . این چادر های مسافرتی یکی از راحت ترین چادر های مسافرتی است که می توان آن را در کمترین زمان راه اندازی کرد ، چرا که دیگر لازم نیست میله ها یا پایه های چادر را به صورت دستی و به مانند چادر های عصایی سرهم کرده و فریم چادر را با اتصال دادن میله ها راه اندازی کنید ، چرا که در چادر های مسافرتی چتری میله ها به هم پیوسته هستند ، در این نوع چادر ها میله ها به صورت کشویی در داخل یکدیگر فرو رفته اند که شما می تواند با فشردن شاسی و یا دکمه ای که بر روی میله اصلی یا در قسمت کلاهک ( یعنی قسمت بالایی و نقطه اتصال میله های فرعی به یکدیگر ) قرار دارد می توانید میله های فرعی را از میله های اصلی خارج کرده تا در نهایت تشکیل میله های بلند تر را بدهید تا به دنبال آن چادر مسافرتی چتری شما راه اندازی شود . چادر مسافرتی چتری همانطور که گفته شد نام دیگر چادر مسافرتی اتوماتیک می باشد و نحوه راه اندازی آن ها دقیقا شبیه به چادر مسافرتی اتوماتیک است به همین دلیل اگر قصد دارید نحوه راه اندازی صحیح این نوع چادر ها را بدانید می توانید مقالات موجود در فروشگاه intex را که در رابطه با نحوه راه اندازی چادر مسافرتی چتری یا اتوماتیک گفته شده است را بیابید و آن را مطالعه کنید تا به بهترین شکل بتوانید چادر مسافرتی خود را در اندک زمانی راه اندازی کنید .


از دیگر ویژگی های چادر مسافرتی چتری می توان به مقاومت بسیار خوب آن ها اشاره کرد ، مقاومت و ایمنی چادر های مسافرتی چتری یا اتوماتیک در میان دیگر چادر های مسافرتی زبانزد است و چه بسا همین ویژگی بسیاری از افراد و دوست داران چادر های مسافرتی را به سمت و سوی چادر مسافرتی چتری کشانده است . علت اینکه چادر های مسافرتی چتری را مقاوم ترین نوع چادر مسافرتی می نامند این است که نوع سازه چتری محصول این اجازه را می دهد تا از میله های بسیار قطور و مقاوم تری را برای تولید چادر مسافرتی استفاده کنند و چه بسا همین فاکتور باعث شده است تا چادر های مسافرتی چتری از نظر مقاومت بهتر از نمونه های دیگر باشد . علت دیگر اینکه چادر های مسافرتی چتری مقاوم تر از بقیه هستند این است که اغلب میله های این نوع چادر ها فلزی بوده و جنس بدنه است که باعث شده تا چادر از چنین مقاومتی برخوردار باشد . اجناس فلزی که بیشترین کاربرد را در ساخت چادر مسافرتی چتری دارند عبارت است از فلز های چون آلومینیوم و میله های آهنی آلیاژ شده ، این دو نمونه فلز مخصوصا آلومینیوم به دلیل ساختار بسیار مقاومی که دارند می توانند به بهترین شکل در برابر ضربه های شدید ، فشار های تحمیل شده مانند فشار های باد و شرایط بد جوی مانند مجاورت با رطوبت و آب می توانند سالیان سال مقاومت بی نظیری را از خود نشان دهند از همین رو شرکت های چادر سازی نیز برای کسانی که نیازمند چادر مسافرتی مقاوم هستند چادر های مسافرتی چتری را ارائه کرده است .

اما این نوع چادر های مسافرتی نیز برای کسانی توصیه می شوند که مشکل حمل و نقل نداشته باشند چرا که این نوع چادر ها نیز در اکثر اوقات سنگین تر از سایر چادر های مسافرتی می باشند که دارای فریمی پلاستیکی یا فایبرگلاسی هستند . از طرفی بیشتر چادر های مسافرتی چتری ابعاد بسیار بزرگی داشته و بیشتر برای استفاده خانوادگی و جمعی ساخته شده است ، از آن جا هم که سفر های خانوادگی و جمعی بیشتر توسط وسیله نقلیه شخصی صورت می پذیرد دیگر وزن چادر ملاک نبوده و تنها چیزی که می تواند مطرح باشد ساختار بسیار مقاوم و ابعاد بسیار بزرگ چادر می باشد . به همین دلیل نیز اگر شما قصد دارید تا چادر مسافرتی را برای سفر های خانوادگی استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که چادر های مسافرتی چتری را در اولویت قرار دهید ، اما اگر به دنبال چادر های مسافرتی کوچک و ظریف هستید که بتوانید آن را به راحتی حمل کنید بایستی دیگر چادر های مسافرتی را مدنظر قرار دهید . با توجه به این که گفته شد چادر های مسافرتی چتری را بیشتر برای استفاده های گروهی تهیه می کنند طراحان سعی کردند تا طراحی آن ها را نیز به بهترین شکل انجام دهند تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن از چادر مسافرتی چتری خود لذت ببرند . 

به عنوان مثال چادر های مسافرتی چتری خانوادگی دارای درب های بزرگی بوده و از تعداد پنجره های متعددی برخوردار اند تا در صورت لزوم بتوانند با باز کردن آن ها در رفت و آمد و نیز نور گیری و تهویه هوا بتوانند عملکرد مناسبی را از چادر خود ببینند . همچنین برخی از چادر های مسافرتی چتری دارای ویژگی های دیگری چون سایه بان ، لچکی و ... می باشند تا بتوان در صورت نیاز از آن ها بهره مند شد . همچنین مدل های متنوعی از چادر های مسافرتی چتری تولید شده اند که دارای پوشش های دو جداره هستند که ما آن ها را با نام چادر مسافرتی دو پوش می شناسیم . چادر های مسافرتی دو پوش اغلب دارای سازه ای چتری هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن کارایی لازم و ایمنی بسیار خوبی را برای افراد فراهم کنند چرا که هم بدنه آن ها مقاوم است و هم فریم یا سازه فلزی آن ها . بدنه این نوع چادر های مسافرتی را نیز به مانند مدل های دیگر از پارچه های ضد آب و شمعی مانند پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت و ... استفاده می کنند تا محصول بتواند به بهترین شکل در برابر نفوذ مایعات مانند آب باران و اشعه های مضر خورشیدی مقاوم باشد و ایمنی افراد را تضمین کند .

با توجه به ویژگی های بسیاری که در رابطه با چادر های مسافرتی چتری گفته شد ، متوجه می شویم که چادر های مسافرتی چتری یکی از ایمن ترین نوع چادر های مسافرتی موجود در بازار است که می تواند با سازه فلزی خود در برابر حوادث و شرایط بد آب و هوایی مقاومت خاصی را از خود نشان دهد و سالیان سال بدون اینکه مشکل یا آسیبی به چادر وارد شود مورد استفاده قرار گیرد . همچنین گفته شد که این چادر ها راه اندازی نسبتا آسانی را دارند و می توان به راحتی و با کمترین مشکل چادر مسافرتی چتری خود را در مدت زمان بسیار کم راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار داد . ابعاد این نوع چادر ها نیز بسیار متنوع بوده اما بیشتر تولیدات چادر های مسافرتی چتری از ابعاد بسیار بزرگی برخوردار بوده و می تواند به عنوان بهترین نوع چادر مسافرتی خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد . همانطور که در بالا نیز اشاره شد بهترین چادر های دو پوش نیز دارای سازه ای چتری هستند و بدین صورت این نوع چادر های مسافرتی دو پوش می تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید شما عزیزان باشد . تنها عیب چادر های مسافرتی چتری شاید وزن آن ها باشد چرا که بدنه آن ها از میله های قطور و مقاوم فلزی ساخته شده است اما این وزن اضافی چندان ملاک نبوده و امروزه کمتر کسی به دنبال چادر مسافرتی سبک است چرا که ایمنی نقش بسیار مهم تری دارد .

همچنین ویژگی دیگر این نوع چادر ها یعنی چادر های مسافرتی چتری این است که می توان محصول را در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرد ، به همین دلیل استفاده کنندگان می توانند به راحتی چادر مسافرتی چتری خود را با کمترین فضای اشغالی همراه خود به سفر ها ببرند . فروشگاه اینترنتی اینتکس که یکی از بزرگترین مراکز فروش چادر مسافرتی چتری در ایران است انواع مختلف چادر های مسافرتی چتری خارجی و ایرانی را با بالاترین کیفیت ، که بیشتر آن ها نیز از برند های معتبر هستند را با قسمت های بسیار مناسب به فروش می رساند که شما عزیزان می توانید با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید . شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت این فروشگاه گالری عکس های این نوع چادر های مسافرتی را مشاهده کنید و با وارد شدن به صفحه محصول ویژگی های دیگر آن را همراه با قیمت مشاهده کنید و پس از کسب اطلاع از ویژگی های محصول اقدام به خرید کنید .