چادر مسافرتی چی بخرم ؟ سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از خریداران چادر های مسافرتی را درگیر کرده است ، در نگاه اول شاید این سوال یک سوال کاملا ساده و بی مورد باشد اما با کمی تامل می بینیم که خرید چادر مسافرتی خوب می تواند تا حد زیادی کمک حال مسافرین باشد به طوری که با خرید نادرست و بدون اطلاع می توانید مشکلاتی را برای خود و همراهان ایجاد کنید . چادر های مسافرتی می توانند به عنوان دومین منزلگاه شما عزیزان پس از خانه شخصیتان باشد ، به همین علت باید چادری را خریداری کنید که از هر نظر بتواند پاسخ گوی نیاز شما باشد . شاید وقتی از کسی بپرسید که چه چادر مسافرتی بهتر است تا آن را بخرم در پاسخ به شما تنها این جواب را می دهد که هر چه چادر بزرگ تر باشد می توانید از فضای بیشتری برای استراحت داشته باشید پس سعی کنید که چادر مسافرتی بزرگی را خریداری کنید ، یا در راهنمایی بعدی ممکن است به شما بگوید که چادر مسافرتی خریداری کنید که ضد آب باشد اما تنها این دو عامل برای خرید چادر مسافرتی مهم است ؟ مسلما اینگونه نبوده و بسیاری از عوامل دیگر نیز برای خرید موفق چادر های مسافرتی دخیل هستند که بسیاری از مشتریان به دلیل عدم اطلاع از این محصولات انتخاب نادرستی را انجام می دهند که در ادامه مطمعنا با مشکلاتی مواجه خواهند شد که دیگر قابل جبران نیست و باید به فکر خریدن چادر مسافرتی دیگری باشید . توصیه فروشگاه اینتکس به خریداران این است که قبل از خرید هر چیزی در ابتدای کار در رابطه با آن کالا یا وسیله اطلاعاتی را کسب کنند تا بتوانند در هنگام خرید با توجه به اطلاعاتی که دارند محصول خوبی را در نهایت تهیه کنند .

 

همانطور که در بالا نیز گفته شد عوامل بسیار مهمی در خرید چادر مسافرتی اهمیت دارد که در ادامه می خواهیم این عوامل را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم . فارغ از ابعاد و نوع طراحی چادر مسافرتی دو عامل بسیار مهم و حیاتی در داشتن چادر مسافرتی داشتن ایمنی و حریم خصوصی محصول می باشد ، این دو عامل از مهم ترین عواملی هستند که هر خریدار باید قبل از اینکه به مشخصه های دیگر چادر مسافرتی بایستی به آن دقت داشته باشد . از آن جا که کاملا مشخص است ایمنی در چادر های مسافرتی حرف اول را می زد چرا که اگر محصولی نتواند ایمن باشد نمی تواند کارایی لازم را در شرایط مختلف داشته باشد در نهایت افراد را با مشکلاتی روبرو خواهد کرد . حال خود ایمنی چادر مسافرتی به سه عامل بستگی دارد که به هر یک از آن ها می پردازیم . عواملی چون جنس بدنه ، جنس پایه و نوع دوخت و اتصالات بدنه به پایه ها می تواند مشخص کند که چادر مسافرتی ایمنی لازم را دارد یا نه . تولید کنندگان چادر های مسافرتی همواره سعی دارند تا با تولید محصولات با کیفیت مشتریان زیادی را به سمت کالاهای خود سوق دهند تا به دنبال آن به فروش بالا دست یابند ، به همین دلیل تولید کنندگان مطرح با تلاش های بسیار اقدام به چادر های مسافرتی کردند که از نظر ایمنی حرف اول را می زنند .

 

با تحقیقات انجام شده بر روی چادر های مسافرتی میبینیم که داشتن بدنه مقاوم می تواند به خوبی در رابطه با ایمنی ایفای نقش کنند ، به همین علت تولید کنندگان سعی کردند تا با استفاده از پارچه های ضد آب که ممکن است تفاوت ها و شباهت هایی با یکدیگر داشته باشند استفاده کنند ، بیشتر چادر های مسافرتی که امروزه در بازار ها رواج پیدا کرده اند دارای بدنه ای از جنس پلی استر می باشند ، این جنس که یک نوع پارچه شمعی تلقی می شود از بهترین اجناسی می باشد که برای ساخت بدنه چادر های مسافرتی استفاده می شود چرا که از وزن بسیار سبکی برخوردار است و می تواند در نازک ترین لایه ها نیز به خوبی در برابر رطوبت مقاومت کند ، همچنین می تواند در برابر فشار های باد نیز مقاوم باشد و اجازه ورود باد که به دنبال آن سرما وارد خواهد شد جلوگیری به عمل می آورد . پلی اورتان نیز یکی دیگر از پارچه های شمعی است که خصوصیاتی بسیار شبیه به پلی استر دارد و می تواند به مانند آن در برابر نفوذ آب و سرما مقاومت کند ، برخی از چادر های مسافرتی که آن ها را دو پوش می نامند دارای یک پوشش مجزا از پلی اورتان هستند .

 

شاید برای اولین بار باشد که نام چادر های مسافرتی دو پوش را می شنوید اما در تولیدات جدید چادر مسافرتی تولید کنندگان اقدام به ساخت و فروش چادر مسافرتی کردند که دارای دو پوشش مجزا از هم هستند ، اینگونه چادر ها از ساختار دولایه بدنه برخوردار هستند که موجب شده تا محصول در هر شرایطی قابل استفاده باشد ، چرا که لایه اصلی این نوع چادر های مسافرتی از پارچه قابل تنفس ساخته شده است ، پارچه قابل تنفس هم یعنی اینکه می تواند رطوبت را از خود عبور دهد ، این لایه می تواند به خوبی در برابر عرق کردن بدنه جلوگیری کند ، شاید با عرق کردن بدنه چادر های مسافرتی برخورد کرده باشید ، این رویداد زمانی اتفاق می افتد که دمای داخلی چادر بالا تر از دمای بیرون باشد بدین ترتیب رطوبت هوای داخلی چادر به علت تنفس و بخار دهان بالا رفته و پس از برخورد با دیواره های سرد چادر مسافرتی عرق می کند و موجب نارضایتی و خیس شدن افراد و وسایل می شود ، اما اگر بدنه قابل تنفس باشد می تواند رطوبت را به خارج از چادر منتقل کند و مانع از عرق کردن چادر شود ، این اتفاق تنها در هوای سرد اتفاق نمی افتاد چرا که این عمل ممکن است در هوای بسیار گرم و شرجی به خصوص در کنار سواحل دریا و رودخانه ها که رطوبت در آن محل زیاد است نیز رخ دهد . به همین منظور تولید کنندگان با در نظر گرفتن این شرایط لایه اول را از پارچه های قابل تنفس ساخته اند ، لایه دوم نیز مسلما برای اینکه محصول ضد آب باشد از پارچه مقاوم و کاملا ضد آب ساخته شده است که در برابر برخورد رطوبت با لایه زیرین و نفوذ به داخل چادر جلوگیری کند .

 

لازم به ذکر است که لایه های چادر مسافرتی دو پوش بایستی با فاصله از یکدیگر قرار بگیرند و اگر این چنین نباشد نمی تواند عملکرد خوبی از خود نشان بدهد چرا که لایه دوم که ضد آب است در برخورد با لایه قابل تنفس اجازه نمی دهد که رطوبت به خارج از چادر منتقل شود و به همین علت چادر دوباره عرق می کند ، تولید کنندگان نیز با تست های گرفته شده به این نتیجه رسیده و تولیدات خود را به گونه ای انجام دادند که لایه ها از یکدیگر فاصله داشته باشند تا از این رخداد جلوگیری کنند ، پیشنهاد فروشگاه اینتکس به خریداران چادر های مسافرتی این است که چادر مسافرتی دو پوش را در صورت علاقه تهیه کنند چرا که می توانند در هر شرایطی از چادر مسافرتی خود بهره مند شوند . چادر های مسافرتی دیگری نیز وجود دارند که از پارچه های دیگری چون برزنت و فلمنت تولید شده اند ، این لایه ها از ضخامت بیشتری برخوردار بوده و دارای مقاومت بسیار بالا تری به نسبت دو نمونه پارچه قبلی دارند ، همچنین این چادر ها عرق نمی کنند و اگر به خوبی به بدنه دوخته شوند و درزی در آن ها وجود نداشته باشد می تواند به بهترین شکل از نفود آب و مایعات به داخل چادر مسافرتی جلوگیری کند ، اما این پارچه ها علاوه بر مزیت های بسیار بالا یک عیب نیز دارد آن هم وزن بالای آن هاست ، همانطور که گفته شد این پارچه ها ضخیم تر بوده و به همین دلیل  استفاده از آن ها می تواند باعث شود تا وزن کلی چادر مسافرتی بالا برود . از برزنت های ضخیم و فلمنت ها بیشتر برای ساخت چادر های نظامی و امدادی و نیز چادر های مسافرتی بسیار بزرگ استفاده می شود که اغلب از آن ها برای اقامت های طولانی استفاده می شود و سختی حمل و نقل برای افراد اهمیت نداشته باشد .

 

پس از جنس بدنه جنس پایه های چادر مسافرتی است که اهمیت دارد ، جنس پایه های اغلب چادر های مسافرتی را به دلیل افزایش استحکام از مواد فلزی یا فایبرگلاس می سازند ، همواره در هنگام خرید توجه داشته باشید که چادر مسافرتی را خریداری کنید که در عین اینکه پایه های آن مقاوم است دارای وزن کمی نیز باشد تا حمل و نقل در آن به راحتی امکان پذیر باشد . به عنوان مثال دو نمونه از اجناس بسیار کاربردی در ساخت چادر مسافرتی آلومینیوم و فایبرگلاس می باشند ؛ خریداران محترم نیز با در نظر گرفتن این اطلاعات در هنگام خرید به جنس پایه های چادر مسافرتی دقت کنند . آلومینیوم و فایبرگلاس و نیز آهن های آلیاژ شده تو خالی می توانند بهترین گزینه ها برای ساخت چادر مسافرتی باشند چرا که به خوبی می توانند در برابر فشار های وارد شده ناشی از باد های تند و نیز ضربه های ناگهانی و اتفاقی مقاومت از خود نشان دهند . پس از جنس بدنه نوبت میرسد به نوع سازه چادر مسافرتی ، چادر های مسافرتی در حالت کلی سه نوع سازه دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد بطوریکه مشتریان عزیز می توانند بنا به سلیقه و نیاز خود یکی از آن ها را خریداری کنند .

یکی از چادر های مسافرتی که از محبوبیت بالایی برخوردار است چادر مسافرتی فنری می باشد ، این چادر ها که بیشتر از هر مدل دیگری در بین ایرانیان محبوب شده است دارای خاصیت فنری بوده و می تواند با خاصیت تاشویی که دارد جمع شده و راه اندازی شود ، این مدل چادر ها از نظر راه اندازی و جمع  یکی از سریع ترین و راحت ترین چادر های مسافرتی بوده و به همین دلیل نیز یکی از پر طرفدار ترین نوع چادر مسافرتی می باشد . اغلب بدنه ی این چادر ها از پلی استر و نیز پایه های آن از پلاستیک های فشرده تا شونده و فنری ، فایبرگلاس و آلومینیوم ساخته شده است . چادر های مسافرتی دیگری نیز تولید شده اند که به چادر های مسافرتی عصایی معروف هستند این نوع چادر های مسافرتی به دلیل اینکه دارای پایه های عصایی شکل هستن به این نام معروف شده اند ، این چادر ها از نظر مقاومت از چادر های فنری بهتر هستند اما راه اندازی آن ها کمی زمان بر تر . رویه این مدل ها نیز بیشتر از پلی استر و پلی اورتان بوده و جنس پایه های آن اغلب از آلومینیوم است . چادر مسافرتی دیگر که آن ها نیز بسیار معروف هستند و طرفداران زیادی را دارند چادر مسافرتی اتوماتیک نام دارند ، اینگونه چادر های مسافرتی دارای فریم اتوماتیک هستند به طوری که میله های آن ها به صورت چتری طراحی شده و شاخک های هر کدام متشکل از میله های فرعی هستند که به صورت کشویی وارد میله اصلی شده و به صورت اتوماتیک راه اندازی می شوند چرا که دیگر دستی میله ها را نیاز نیست به یکدیگر متصل کنید .

 

خریداران چادر های مسافرتی بهتر است در انتخاب ابعاد چادر مسافرتی خود نیز دقت کنند ، چرا که هر چه چادر مسافرتی بزرگتری را خریداری کنید می توانید محیط بیشتری را در دسترس داشته باشید که به دنبال آن بسیار راحت تر خواهید بود . خریداران بهتر است همواره چادری بزرگتر از نیاز خود خریداری کنند چرا که هیچگاه فضای اضافی بدون استفاده باقی نمی ماند چرا که هر مسافری اقلام همراهی نیز با خود دارد که نیاز است آن ها را هنگام اقامت در چادر همراه خود داشته باشد . همچنین ممکن است در مواقعی میهمانی نیز به شما ملحق شده و نیاز باشد که از چادر مسافرتی استفاده کند ، همچنین در صورت استفاده از کیسه های خواب در درون چادر مسلما فضایی را کیسه خواب نیز اشغال خواهد کرد به همین دلیل است که گفته می شود همواره چادری را بزرگ تر از نیاز خود خریداری کنید . با توجه به ویژگی هایی که گفته شد در نهایت می تواند به نسبت زیبایی ظاهری اقدام به چادر مسافرتی مورد پسند خود کنید . به عنوان مثال اگر قرار است که چار مسافرتی را برای استفاده در مناطق دور افتاده به عنوان مثال کوهنوردی استفاده کنید بهتر است رنگ های شاد و روشن را خریداری کنید به طوری که اگر دچار دردسر شدید می توانید راحت تر توسط دیگر افراد شناسایی شوید ، اما اگر از چادر مسافرتی خود صرفا در آب و هوای مساعد استفاده می کنید می توانید هر چادر مسافرتی را با هر طرحی انتخاب کنید .

 


وجود درب و پنجره ها نیز می تواند از جمله مغایرت ها در چادر های مسافرتی باشد که خریداران می توانند بنا به نیاز خود یکی از آن ها را بخرند ، فروشگاه اینتکس پیشنهاد می کند که اگر قرار است از چادر مسافرتی در شرایط مساعد و به صورت خانوادگی استفاده شود بهتر است که چادری را خریداری کنید که از پنجره های زیادی برخوردار باشد چرا که نور گیری چادر و نیز تهویه هوا به خوبی انجام خواهد شد ، همچنین اگر قرار است که از چادر مسافرتی کمپینگ استفاده کنید و آن را در شرایط نامساعد قرار دهید بهتر است که چادر های فاقد پنجره را تهیه کنید تا درز های احتمالی را کم کنید . شما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اینتکس نواع مخلف چادر های مسافرتی را به همراه مشخصات مشاهده کنید ، همچنین می توانید با کسب اطلاع از قیمت چادر مسافرتی ، محصول دلخواه خود را به راحتی و با خیال راحت از این مرکز فروش معتبر خریداری کنید .