امروزه کمتر مسافری پیدا می شود قصد سفر با خودرو شخصی خود داشته باشد ولی از چادر مسافرتی استفاده نکند . چادر های مسافرتی امروزه از اقلام اصلی سفر های ایرانیان و سایر کشور ها شده است چرا که تولیدات جدید این محصولات از هر نظر عالی بوده و می توان از آن ها برای ایجاد حریمی ایمن و سرپناهی محکم و مقاوم استفاده کرد . با حس رقابت بیشتر میان تولید کنندگان چادر های مسافرتی در سراسر جهان چادر های مسافرتی تولید شده است که از هر نظر کاربردی بوده و می توان از آن ها به بهترین شکل استفاده کرد . خریداران چادر مسافرتی همواره به دنبال محصولاتی هستند که علاوه بر ایمنی بسیار خوب از حجم کم بسته بندی و وزن پایین برخوردار باشند تا حمل و نقل آن به راحتی میسر شود . از مهم ترین خصوصیات هر چادر مسافرتی این است که محصول علاوه بر این که از وزن کمی برخوردار است حجم بسته بندی آن نیز کم باشد ، کم حجم بودن چادر باعث می شود تا بدون هیچ مشکل و کمبود فضایی چادر را در درون خودرو و یا ساک حمل قرار داده و آن را جابجا کرد . بسیاری از دوست داران چادر های مسافرتی به دلیل اینکه کمبود جا دارند از خرید این محصولات سر باز می زنند اما باید دانست که چادر های مسافرتی در انواع متنوعی وجود تولید شده اند که برخی از آن ها از نظر حجم بسیار کوچک هستند و می توان به راحتی آن ها را در هر جایی قرار داده و همراه خود برد .

 

شاید با شنیدن اسم چادر مسافرتی و پیشنهاد خرید آن ها به یاد چادر هایی بیوفتید که در بسته بندی های گرد و بزرگ رنگی قرار گرفته اند که در اکثر صندوق عقب ماشین های هموطنان دیده می شود . این چادر ها که یک نوع چادر مسافرتی ایرانی تلقی می شوند دارای حجم بسیار بالایی بوده و از وزن زیادی برخوردار اند ، از این رو بیشتر افراد با مشاهده و استفاده آن ها از خرید چادر مسافرتی منصرف می شوند اما باید دانست که چادر های مسافرتی بسیار متنوع بوده و این مدل چادر مسافرتی یعنی چادر مسافرتی عصایی تنها مدل در ایران نیست چرا که بسیاری از چادر ها وجود دارند که حجم کمی دارند و شما می توانید به راحتی محصول مد نظر خود را انتخاب کرده و اقدام به خرید چادر مسافرتی کم حجم خود کنید .

در برخی از مواقع کمبود جا برای مسافرین مطرح نیست اما اکثر مسافرین با در نظر گرفتن ابعاد بسته بندی ، به دنبال چادر مسافرتی هستند که حجم آن ها بسیار کم باشد تا بتوانند به سهولت آن را در کیف ، کوله ، ماشین و ... جاسازی کنند تا در سفر خود با کمبود جا برای دیگر وسایل خود مواجه نشوند . برخی از موارد در هنگام ساخت چادر مسافرتی می تواند بر روی حجم محصول موثر باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت ، شما عزیزانی که قصد خرید چادر مسافرتی کم حجم دارید بهتر است که ادامه این مطلب را مشاهده کنید و برای کسب اطلاع بیشتر از نحوه ساخت چادر مسافرتی کم حجم آگاهی پیدا کنید .

عواملی در ساخت چادر های مسافرتی دخیل هستند که موجب می شود تا محصول بسیار کم حجم باشد ، تولید کنندگان چادر های مسافرتی نیز با تحقیقات و آزمون و خطاها تولیداتی را در طی سال ها تغییرات در سازه و اجناس چادر مسافرتی توانستند به هدف خود نزدیک تر شوند و بتوانند چادر هایی بسازند که از لحاظ حجم بسیار کوچک هستند . این عوامل عواملی چون نوع سازه و اجناس استفاده شده در ساخت بدنه چادر های مسافرتی می باشد ، اما این دو عامل چگونه موجب شده اند تا چادر های مسافرتی حجمشان بسیار کم شود ؟ در تولیدات اولیه چادر های مسافرتی ، اغلب آن ها از ابعاد بسیار بزرگی برخوردار بوده و دارای سازه ای یک پارچه با حجم بالا بودند ، به همین دلیل در صورت جمع کردن و بسته بندی چادر مسافرتی ، ابعاد آن ها بسیار بزرگ می شد و حمل و نقل آن مشکل بود . در ادامه تولیدات شرکت های چادر سازی با اعمال تغییراتی در سازه یا فریم چادر های مسافرتی اقدام به تولید چادر هایی کردند که دارای سازه ای تاشو و با حجم کم بودند . چادر های مسافرتی از نظر سازه به سه دسته کلی فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم بندی می شوند که هر کدام به یک صورت بسته بندی شده و یا راه اندازی می شوند .

  

چادر های مسافرتی فنری که از اسم آن ها نیز کاملا مشخص است دارای سازه و فریمی فنری بوده که می توان با تا کردن آن ها چادر مسافرتی را راه اندازی و یا در حجم کم بسته بندی کرد ، این گونه چادر های مسافرتی بر خلاف چادر های مسافرتی اولیه که به صورت دستی میله های بلند را سرهم کرده و در نهایت با کشیدن بدنه بر روی میله ها راه اندازی می شد اینگونه چادر ها به گونه ای ساخته شده اند که بدنه به فریم اصلی و فنری محصول دوخته شده است و دیگر لازم نیست تا به صورت دستی آن ها را به یکدیگر متصل کنید ، این مدل چادر های مسافرتی حجم کمی داشته و می توان آن ها را به صورت دایره ای شکل بسته بندی کرد ، این نوع چادر های مسافرتی که در بالا به آن اشاره داشتیم از سری چادر های مسافرتی ارزان قیمت بوده که در میان ایرانیان محبوب شده است . ابعاد بسته بندی این چادر های مسافرتی به شما اجازه می دهد تا چادر مسافرتی را بتوانید به راحتی در درون صندوق عقب ماشین خود جا کرده و همراه خود به سفر ببرید . اما برخی از خریداران از این نوع چادر های مسافرتی خوششان نمی آید و به دنبال چادر های مسافرتی هستند که از چادر های مسافرتی فنری کوچک تر و کم حجم تر باشند .

  

چادر های مسافرتی دیگری نیز تولید شده اند که به چادر های مسافرتی اتوماتیک معروف هستند . این چادر های مسافرتی در واقع نسل جدید از چادر های مسافرتی می باشد که به دلیل کم حجم بودن بسیار شهرت یافته اند و مقاومت آن ها بسیار بالاست . اغلب چادر های مسافرتی اتوماتیک از ابعاد بزرگی برخوردار بوده و بیشتر از آن ها برای استفاده خانوادگی و نیز دوستانه استفاده می شود . این نوع چادر ها در حقیقت نوعی چادر مسافرتی عصایی بوده که شکل ساده تری به خود گرفته و می توان به صورت اتوماتیک میله های فرعی را از داخل میله های اصلی خارج کرده و در نهایت میله بلند تری را ایجاد کرد . در اکثر مدل های اتوماتیک این کار توسط یک شاسی یا دکمه صورت می پذیرد و شما تنها با فشردن آن کلید میله و سازه را راه اندازی می کنید ، میله ها که شباهت خاصی به میله های چتر دارند ، در کنار یکدیگر قرار گرفته و تشکیل سازه داده اند .

  

از چادر های مسافرتی که چادر های مسافرتی آن ها بسیار معروف است می توان به چادر های مسافرتی فیت یا fit که یکی از تولید کنندگان داخلی ایران می باشد و برخی آن را با نام فخر ایران می شناسند و نیز چادر مسافرتی کیت kit یا همان شرکت چادر سازی خاوران اشاره کرد ، این نوع چادر ها شباهت خاصی با محصولات خارجی خود دارند و شکل ظاهری و سازه آن ها بر گرفته از مدل های خارجی می باشد . به همین دلیل حجم بسته بندی آن ها نیز بسیار کم بوده و می توان به راحتی آن ها را جابجا کرد و در هر جایی بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند آن را قرار داد . اما چادر های مسافرتی اتوماتیک ایرانی مورد تایید نیستند چرا که سازه آن ها از آهن ساخته شده و از وزن زیادی برخوردار هستند اما مدل های خارجی به دلیل استفاده از فلزاتی چون آلومینیوم و فایبرگلاس چادر های اتوماتیکی را تولید کردند که از نظر وزن و حجم بسته بندی بسیار عالی هستند .

 

چادر مسافرتی دیگری که بسیار ایده آل تر از چادر های مسافرتی قبل است چادر مسافرتی عصایی نام دارد . امروزه چادر های مسافرتی عصایی از بهترین مدل های چادر مسافرتی می باشند چرا که مقاومت آن ها بسیار بالا بوده و علاوه بر آن وزن و حجم بسته بندی آن ها بسیار کم است . چادر های مسافرتی عصایی از کم حجم ترین چادر های مسافرتی موجود در بازار است که بسیاری از خریداران و دوست داران چادر مسافرتی کم حجم را به سمت و سوی خود سوق داده است چرا که بدنه و سازه این محصول به صورت جداگانه بوده و می توان آن را در حجم بسیار کمی بسته بندی کرد . این محصولات به دلیل نوع سازه عصایی خود به چادر مسافرتی عصایی معروف شده اند چرا که طریقه راه اندازی میله های آن بسیار شبیه به عصای نابینایان است . این میله ها که قابلیت جدا شدن دارند را می توان در حجم بسیار کمی بسته بندی و نگهداری کرد به همین دلیل نیز جابجایی آن ها بسیار راحت است . تولید کنندگان چادر های مسافرتی حرفه ای مانند چادر مسافرتی کوهنوردی به دلیل اینکه سازه عصایی علاوه بر مقاومت بالای خود وزن و حجم بسته بندی کمی دارد ، سعی کردند تا چادر های مسافرتی حرفه ای و کوهنوردی را به صورت عصایی بسازند ، به همین دلیل نیز چادر های کوهنوردی را می توان به راحتی جاجا کرد و حتی آن ها را در داخل کوله پشتی قرار داده و حمل کرد . پیشنهاد ما به کسانی که دوست دارند به سفر های پیاده مانند کوهنوردی ، جنگل گردی بروند این است که چادر مسافرتی عصایی را خریداری کنند چرا که کم حجم بوده و می توان آن ها را در داخل کیف و کوله ها نیز نگهداری کرد . 

بدنه چادر های مسافرتی نیز می تواند به حجم چادر مسافرتی بیافزاید به همین دلیل نیز تولید کنندگان از پارچه های شمعی چون پلی استر ، پلی اورتان ، آکسفورد و در برخی از مدل ها از برزنت برای ساخت چادر مسافرتی استفاده کردند چرا که این پارچه های شمعی در نازک ترین حالت خود نیز می توانند در برابر رطوبت و ، هوا و سرما کارایی داشته باشند ، به همین دلیل علاوه بر ایمنی که به چادر می بخشد باعث افزایش حجم چادر مسافرتی نخواهد شد . فروشگاه اینترنتی اینتکس که یکی از بزرگترین فروشندگان چادر مسافرتی در ایران است ، سال هاست که در زمینه فروش چادر مسافرتی کم حجم و دیگر مدل ها فعالیت می کند که شما عزیزان می توانید با خیال راحت از کیفیت محصولات این فروشگاه خرید مطمعنی را انجام دهید . فروشگاه اینتکس همواره اجناس خود را از بهترین تولید کنندگان خارجی و داخلی تهیه کرده و به دست مشتری می رساند به همین دلیل نیز شما عزیزان دیگر تردیدی در اصالت جنس نخواهید داشت .