چادر های مسافرتی از محبوب ترین وسایل کمپینگ می باشد که مسافرین زیادی در سراسر دنیا ترغیب به استفاده از آن ها می شوند ، چرا که با استفاده از این محصولات بی نظیر می توانید حریم خصوصی و ایمن را در طول سفر خود داشته باشید . داشتن یک چادر مسافرتی خوب می توان سال های سال طول عمر کند و حافظ شما در تمامی شرایط آب و هوایی باشد ، از جمله مهم ترین امر در خرید چادر مسافرتی این است که به برند سازنده محصول توجه داشته باشید . شرکت های زیادی در زمینه تولید چادر مسافرتی فعالیت می کنند ، همین موضوع نیز باعث شده تا تنوع این محصولات بسیار زیاد شود ، اما با این حال تمامی این برند ها و شرکت ها دارای کیفیت مطلوبی نیستند ، اما می توان در این بین برند هایی را پیدا کنیم که محصولات تولید شده آن ها درجه یک بوده و کیفیت بسیار بالایی دارند ، از جمله این برند ها می توان به برند های آمریکایی بست وی ، اسپانیایی کلمن ، کلمبوس ، و کشور های اروپایی مانند جمهوری چک با برند فرینو و ... اشاره کرد . این شرکت های معرفی شده از بهترین شرکت های فعال در این زمینه هستند که خط تولید آن ها در مناطق مختلف جهان است . اما برند بسیار بزرگ و معروف دیگری نیز با عنوان کچوا فعالیت می کند که چادر های تولید شده آن را می توان در لیست بهترین چادر ها مشاهده کنید  .

  

شرکت کچوا ( به لاتین : Quechua ) یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و فروشندگان اروپایی چادر مسافرتی می باشد که واقع در کشور فرانسه است . این برند فرانسوی که فعالیت خود را در سال 1997 آغاز کرد ، یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین شرکت های تولید کننده محصولات کمپینگ مانند چادر مسافرتی است می باشد که در سراسر جهان بسیاری از فروشگاه ها اقدام به فروش چادر مسافرتی کچوا می کنند . تولیدات شرکت کچوا تنها در زمینه  چادر مسافرتی نیست زیرا این شرکت بسیار بزرگ محصولات دیگر کمپینگ و ورزشی مانند کوله پشتی ، کیسه خواب ، چراغ قوه ، وسایل و تجهیزات کوهنوردی را نیز تولید می کند . پس می بینیم که شهرت برند کچوا تنها به چادر مسافرتی کچوا باز نمی گردد و محصولات بسیار متنوع و با کیفیت دیگری نیز در این شرکت ساخته و به فروش می رسد . یکی از سیاست های کاری برند کچوا این بوده که محصولات خود را با قیمت بسیار پایین از هر برند دیگری وارد بازار کند ، ارزان بودن چادر های مسافرتی کچوا نشان از کیفیت پایین آن ندارد ، چرا که این عمل تنها سیاست فروش شرکت کچوا است و چه بسا کیفیت ساخت چادر های مسافرتی کچوا بسیار بالاست . با این هدف برند کچوا توانست با سود کم فروش خود را بسیار بالا ببرد تا با فروش بالا به سود برسد .

 

کچوا همواره در طراحی محصولات خود به ویژه چادر مسافرتی حساسیت به خرج داده و سعی کرده تا با ارائه چادر های مدرن محصولات خود را زیبا تر از دیگر چادر های مسافرتی ارائه کند . البته زیبایی محصولات کچوا توام با کیفیت و طراحی های استاندارد است . این استاندارد بودن تنها در چادر های مسافرتی کچوا دیده نمی شود بلکه این برند در تمامی محصولات خود استاندارد های لازم را رعایت کرده است تا به دنبال آن مشتریان با خیال راحت و به دور از نگرانی بتوانند وسایل مورد نیاز خود را از شرکت کچوا انتخاب کنند . موضوع اصلی این مقاله نیز چادر مسافرتی کچوا می باشد ، به همین دلیل نیز قصد داریم تا استاندارد های رعایت شده در این محصولات بسیار کاربردی را به شما عزیزان معرفی کنیم تا با کسب اطلاع بیشتر از ویژگی این محصولات بتوانید در امر خرید چادر مسافرتی کچوا خود موفق باشید . پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید با طراحی ، آرگونومی ساخت ، جنس ، نوع سازه و دیگر مشخصات چادر های کچوا .

 

طراحی های استفاده شده در ساخت چادر های مسافرتی کچوا به دو دسته تقسیم می شود ، چادر هایی که برای استفاده خانواده ها طراحی شده که دارای ابعاد بزرگ تری هستند و چادر های مسافرتی کمپینگ که بیشتر برای استفاده در کوهنوردی و فعالیت ها و گردش های پیاده صورت می گیرد . بسیاری از شرکت های فعال در این زمینه اقدام به تولید هر دو دسته از چادر های مسافرتی کردند اما در برخی مواقع با شکست روبرو شدند اما شرکت کچوا توانست از پس تولیدات و طراحی های این دو دسته به صورت کامل بر بیاید و بتواند به بهترین شکل چادر های مسافرتی را مناسب با هر نوع آب و هوا طراحی و تولید کند . به عنوان مثال طراحی نوع خانوادگی این چادر های مسافرتی بیشتر از ابعاد بزرگی بهره مند هستند که ویژگی هایی چون درب بزرگ ، ارتفاع سقف بلند تر ، تعداد پنجره های بیشتر و ... را تولید کردند که مناسب برای آب و هوای معتدل و بارانی است . اما در مقابل آن چادر های کمپینگ را نیز با ابعاد و حجم بسته بندی کوچک تر تولید کردند که حمل و نقل محصول به سهولت انجام شود ، از آن جا از چادر های کوهنوردی در آب و هوای نامساعد و خاص جوی استفاده می کنند تولید کنندگان این نوع چادر ها مانند کچوا سعی کردند تا با تغییرات در ساختار آن ها این محصولات را برای استفاده در شرایط بد آماده کنند .

 

به عنوان مثال چادر های کمپینگ یا کوهنوردی کچوا دارای ابعاد بسیار کوچکتر هستند و اغلب برای استفاده یک نفر تا سه نفر طراحی شده اند ، همچنین بیشتر چادر های تولید شده توسط این شرکت دارای طراحی گرد یا بیضی هستند ، چرا که این نوع طراحی یعنی سقف گرد و گنبدی شکل چادر مسافرتی مخصوصا چادر کوهنوردی می تواند کمک کند تا چادر در هنگام وزیدن باد های شدید که نظیر آن در ارتفاعات دیده می شود مقاومت کند و با منحرف ساختن جریان باد از شدت برخورد آن با بدنه جلوگیری به عمل آورد تا به دنبال آن بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند و جابجا نشود . از آن جا که وزن چادر ها به خصوص چادر های کوهنوردی بسیار پایین است لازم است تا این ساختار برای تولید چادر های کوهنوردی انجام شود . همچنین شرکت کچوا تمامی چادر های خود را اعم از چادر های مسافرتی معمولی یا خانوادگی و چادر های حرفه ای یا کوهنوردی خود را مجهز به گیره هایی در بدنه کرده است تا مسافرین و کوهنوردان بتوانند با استفاده از آن گیره ها و طناب و میخ های همراه بتوانند چادر مسافرتی خود را پس از راه اندازی به خوبی به زمین متصل کنند تا استحکام چادر را به مراتب افزایش دهند . بیشتر چادر های مسافرتی کچوا از این ویژگی برخوردار هستند و در کنار محصول لوازم همراهی چون طناب و میخ قرار داده شده است .

 

همچنین کچوا برای تولیدات چادر های مسافرتی بهترین نوع سازه ای را در نظر گرفته است ، این شرکت با تجربه با آزمایش های انجام شده و با تحقیقات انجام شده به نسبت دیگر برند های تولید کننده سعی کرد تا با به کار گیری بهترین نوع سازه ای مقاومت چادر های خود را افزایش دهد به همین دلیل این شرکت بیشتر چادر های مسافرتی خود را به صورت عصایی تولید و روانه بازار کرد ، این نوع سازه علاوه بر مقاومت بسیار بالایی که دارد می تواند در ابعاد بسیار کوچکی نیز بسته بندی شود تا به دنبال آن حمل و نقل محصول راحت شود . همچنین اجناسی که برای ساخت این سازه ها توسط شرکت کچوا استفاده می شود اغلب از آلومینیوم و فایبرگلاس است چرا که این دو جنس باعث می شود تا وزن محصولات افزایش نداشته باشد با این حال مقاومت چادر بسیار زیاد خواهد شد چرا که این دو جنس یاد شده از سبک ترین و مقاوم ترین اجناس در میان سایر مواد ها است . همچنین کچوا با استفاده از پارچه های شمعی مانند پلی استر بدنه چادر های مسافرتی خود را ساخته است تا با استفاده از آن محصولات بسیار با کیفیتی را روانه بازار کند ، این جنس کاملا ضد آب بوده و می تواند سال های زیاد بدون اینکه پوسیده شود مورد استفاده قرار گیرد . این نوع پارچه ها دارای درصد پلی استری می باشند که کچوا در بیشتر تولیدات خود از پارچه های % 100 پلی استر استفاده می کند . 

فروشگاه اینترنتی اینتکس نیز که از قطب های بزرگ فروش چادر مسافرتی در ایران است ، با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و با کیفیت برند کچوا برترین مدل های این شرکت را در فروشگاه خود قرار داده است تا هموطنان عزیز بتوانند به راحتی به این محصولات اصل دست پیدا کنند . همچنین محصولاتی که در این فروشگاه به فروش می رسند دارای قیمت بسیار پایین تری به نسبت دیگر فروشگاه هاست و تخفیفات ویژه ای برای این محصولات توسط شرکت intex در نظر گرفته شده است که می توانید از آن ها بهره مند شوید . خرید از این مرکز فروش به سه صورت تلفنی ، اینترنتی و حضوری انجام می شود .