چرا باید از پمپ تصفیه کن آب استخر استفاده کنیم ؟

امروزه اغلب منزل ها و آپارتمان ها دارای استخر های مدرن و شیک می باشند که توسط اعضای خانواده و دیگر ساکنین ساختمان  مورد استفاده قرار می گیرند . استخر ها می توانند یکی از لذت بخش ترین تفریحات برای انسان ها باشد و از کوچک ترین کودکان گرفته تا افراد بالغ و مسن حتما آب تنی کردن و استفاده از استخر را تجربه کردند و دیدند که دارای محیطی بسیار شاداب و لذت بخش می باشند . برخی دیگر نیز در منازل و حیاط خود از استخر های رو باز و یا استخر های پیش ساخته استفاده می کنند که آن ها نیز به مانند استخر های بتنی می باشند و از ابعاد بزرگی برخوردار هستند . همانطور که می دانید با استفاده ی مکرر از آب استخر ها و آب تنی کردن در استخر ها به مرور باعث کثیفی و آلوده شدن آب می شود . حتی اگر از آب استفاده نشود و آب در مدت بسیار زیادی راکد بماند ممکن است در آن میکروب های زیادی به وجود بیاید و یا بستری برای رشد جلبک ها و ... شود ، حال باید برای جلوگیری از این مشکل می بایست تدبیری اندیشید . شما می توانید با تغییر و تعویض آب این کار را انجام دهید و برای تمیز شدن آب استخر می توانید آب موجود را خالی و آب تازه را وارد استخر کنید . اما آیا واقعا این کار مناسب می باشد؟ آب هایی که در استخر های بزرگ استفاده می شوند حجم بسیار زیادی آب را می طلبند و برای پر شدن ممکن است هزاران لیتر آب را مصرف کنند . حال آیا خالی کردن این حجم آب و پر کردن با آب تمیر کاری عقلانی می باشد ؟ در ضمن دوباره به مرور زمان باید این روند تکرار  شود و می بایست آب را تعویض کنید . همچنین هزینه های زیاد آب و نیز کمبود آبی که امروزه گریبان گیر کشور شده است خوشایند نیست که آبی با این حجم را هدر دهید ؛ علاوه بر آن هزینه ی زیادی نیز بابت تعویض پرداخت خواهید کرد . پس اینجاست که پمپ های تصفیه کن آب استخر به کمک ما می آیند و می توانند روند تصفیه ی آب را به راحتی انجام دهند و موجب تمیز تر شدن آب استخر شوند . 

پمپ تصفیه آب استخر یکی از کاربردی ترین و بهترین ابزار ها و دستگاه هایی میباشد که برای هر استخری وجود آن لازم و حیاتی است . این پمپ ها می توانند هزینه های استفاده از آب را به مراتب کاهش دهند و همچنین از هدر رفتن آب جلوگیری به عمل آورند ، به طوری که قرار نیست دیگر آبی به استخر تزریق شود بلکه همان آب موجود در استخر را تصفیه کرده و دوباره به داخل استخر باز می گرداند . در مقالات دیگر این سایت  شما می توانید با انواع پمپ های تصفیه کن آب استخر که مشخصات آن ها نیز در صفحات مرتبط به آن ها وجود دارد را مطالعه کنید ، همچنین شما عزیزان می توانید به نسبت ابعاد استخر خود از طریق همین فروشگاه اقدام به خرید پمپ تصفیه آب استخر اقدام کنید . در دیگر مقالات شما می توانید انواع این پمپ ها و کارایی آن ها را مطالعه کنید و ویژگی های مختلف این پمپ ها را مقایسه کنید . 

پمپ های تصفبه کن ، قابلیت استفاده در استخر های کوچک را دارند و هم با توجه به مدل های قدرتمند دیگر می توان برای تصفیه آب استخر های بزرگ و پیش ساخته کرد . حال می خواهیم ویژگی های بیشتر این این پمپ ها را بیان کنیم تا شما عزیزان بدانید روند کارکرد این دستگاه ها و وسایل کاربردی چیست و چرا بایذ از پمپ های تصفیه کن آب استخر استفاده کنیم ؟ 

روند تصفیه پمپ های تصفیه کن آب استخر چگونه می باشد ؟

همانطور که در مطالب بالا در رابطه با پمپ های تصفیه کن گفته شد ، دیدیم که وجود این پمپ ها برای هر استخری امری است حیاتی . حال شاید جالب باشد که بدانید این پمپ ها چگونه آب استخر را تصفیه می کند . وقتی که صحبت از تصفیه کردن آب استخر گفته می شوند این نیست که فقط این پمپ ها می تواند کمی آب را تصفیه کند و موجب شفافی آن شود ، بلکه این پمپ ها بسیار قدرتمند هستند و می توانند به راحتی بد ترین و کثیف ترین آب را ها در عرض چند ساعت به آب تمیز و ذلال تبدیل کنند . تصفیه کن ها از لحاظ ساختاری ممکن است متفاوت باشند و دارای ساختاری یک تکه و یا چند تکه باشند . اما چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که آیا این پمپ می تواند به خوبی حجم آب استخر مد نظر ما را تصفیه کند یا خیر ؟ در هنگام خرید حتما مشخصات محصول را مشاهده کرده و نسبت به ابعاد و وسیع بردن استخر پمپ متناسب با آب را انتخاب کنید . این پمپ ها با استفاده از فیلتر هایی که بر روی مخزن های آن های آن ها قرار می گیرد می تواند روند تصفیه سازی را انجام دهد . این فیلتر ها در انواع بسیار گوناگونی ساخته و تولید می شوند که می توان با توجه به ویژگی های مختلف هر کدام که متناسب با کار شما می باشد استفاده کنید و روند پاک سازی را انجام بدهید ، به عنوان مثال دو نمونه از این فیلتر ها را در این مطلب اشاره می کنیم و روند تصفیه کردن آن را توضیح می دهیم . یکی از فیلتر هایی که بسیار قدرتمند و کاربردی می باشد فیلتر های کاغذی چند لایه است که قدرت جذب بسیار بالای آلودگی را دارد و با عبور آب از این لایه ها می تواند به خوبی آب کثیف و آلوده را به آب تمیز و ذلال تبدیل کند . دیگر فیلتر های موجود که بسیار با کیفیت می باشند و می توانند به بهترین شکل روند تصفیه سازی را انجام دهند فیلتر های شنی نام دارند ؛ فیلتر های شنی اغلب از شن و یا نمک و ید تشکیل شده اند و یا از سنگ ریزه های شن برای تصفیه استفاده می کنند . این فیلتر ها به دلیل نوع ساختارش می تواند بدترین آب ها که دارای لج زار و جلبک می باشند را تصفیه می کند . 

روند به این گونه می باشد که پمپ قوی این دستگاه ها عمل مکش آب را به داخل دستگاه انجام میدهد . این پمپ ها هر چقدر قوی تر باشند می توانند حجم بیشتری را با سرعت بالا تر به داخل دستگاه منتقل کنند و باعث تسریع در روند تصفیه کن شود ، سریع بودن دستگاه و پمپ به تنهایی آب سریع تر شدن روند تصفیه نمی باشد بلکه نوع فیلتر و کیفیت آن نیز بر سرعت آن دخیل است . آب از طریق لوله ی ورودی که یک سر آن به پمپ وصل شده است و سر دیگر آن آزاد می باشد به داخل مخزن کشیده می شود . اصولا لوله ها دارای طول زیادی می باشند که بتوان به راحتی آن را به فواصل دور تر نیز کشید . اغلب این لوله ها خاصیتی فنری دارند و دارای انعطاف پذیری بالا می باشند و به ندرت دچار آسیب می شوند . بعد از اینکه آب توسط پمپ و از طریق لوله با مخزن انتقال داده شد به سمت فیلتری که داخل مخزن قرار گرفته است می رسد و با عبور از آن تصفیه شده و سپس از طریق لوله ی خروجی به بیرون هدایت می شود . 

لازم به ذکر است که با توجه به مدت زمان فیلتر و استفاده ی چندین مرتبه ای از فیلتر ها می بایست به نسبت تعویض آنان اقدام کنید ، چرا که به مرور لایه های این فیلتر ها را جرم میگیرد و دیگر نمی تواند به مانند روز اول عمل تصفیه را انجام دهد . این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی می توان نسبت به تعویض فیلتر آن ها اقدام کنید . برای راهنمایی های بیشتر روند تعویض فیلتر های این پمپ های تصفیه کن می توانید به دفترچه ی راهنمای آن محصول مراجعه کنید و به بهترین شکل این کار را انجام دهید . 

جمع بندی

با توجه به مطالبی که در متن بالا گفته شد ، دیدیم که وجود این پمپ های تصفیه کن آب برای هر استخری بسیار لازم است و نبود آن ها می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد . با استفاده ی مکرر از آب  استخر و نیز راکد ماندن آب در یک محل می تواند موجب رشد میکروب ها و جلبک ها شود و به مرور زمان باعث کدری و بد بویی آن شود ، پس می بایست نسبت به تعویض آب آن ها اقدام کنید . همانطور که می دانید حجم مصرفی آب استخر های بتنی یا پیش ساخته بسیار زیاد است و عملا تعویض آب آن ها کاری است غیر عقلانی . چرا که هم حجم آب بسیاری هدر می رود و هم هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت . اینجاست که این پمپ های تصفیه کن به کمک ما خواهند آمد . در این مطلب روند تصفیه ی آب را با استفاده از پمپ های تصفیه کن را شرح دادیم و دیدیم که چگونه می توانند به بهترین شکل آب کثیف و آلوده ی استخر شما را به آب ذلال و تمیز تبدیل کنند و موجب صرفه جویی در زمان ، هزینه و آب شوند . شما عزیزان می توانید به راحتی این پمپ ها را با کیفیت بسیار بالا از طریق نمایندگی فروش پمپ تصفیه خریداری کرده و در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرید . فروشگاه اینتکس انواع متنوع و مختلفی از این پمپ ها را با قدرت های متفاوت در دسترس شما عزیزان قرار داده است .