با کمی تامل می بینیم که چادر های مسافرتی امروزه جایگاه بسیار ویژه ای در امور مسافرتی دارد ، چادر های مسافرتی یکی از اصلی ترین و بهترین لوازمی است که می توان آن ها را در صندوق عقب ماشین های خود و یا حتی در مواقعی در کوله پشتی قرار داده و به سفر های گوناگون بروید . وجود این چادر ها کمک می کند تا در هر شرایطی محیطی ایمن و حریمی خصوصی را در هنگام سفر برای خود و افراد همراه فراهم کنید و حتی با استفاده از آن ها در هزینه های خود صرفه جویی کنید چرا که لازمه هر سفر طولانی داشتن خانه و سرپناهی برای سپری کردن شب و یا استراحت کردن می باشد . به طور حتم با این چادر ها آشنا هستید و در اطراف خود کسانی را دیده اید که در هنگام سفر ها و نیز تعطیلات آخر هفته از وجود چنین لوازمی بهره مند هستند و شما نیز دوست دارید تا با خرید چادر مسافرتی سفر راحتی را داشته باشید . شاید وقتی اسم چادر های مسافرتی به گوشتان می رسد یاد چادر های مسافرتی که با بسته بندی گرد و رنگی طراحی شده افتاده باشید ، چرا که این نوع چادر مسافرتی که نام اصلی آن ها چادر مسافرتی فنری می باشد در بین مسافرین ایرانی شناخته شده و رونق زیادی دارد ، این چادر ها ممکن است از لحاظ رنگبندی و ظرفیت متفاوت باشند ، اما چادر های مسافرتی دیگری نیز تولید شده اند که ساختاری کاملا متفاوت با چادر های فنری دارند که می توان آن ها را نیز تهیه کرد . چادر های فنری گردی که به احتمال خیلی زیاد آن ها را دیده باشید دارای وزن و ابعاد بزرگی در هنگام بسته بندی هستند ، شاید این ابعاد بزرگ بسته بندی و نیز وزن زیاد چادر های فنری خوشایند نبوده و شما را از خرید چادر مسافرتی باز دارد ، اما در این مقاله چادر های مسافرتی دیگری را معرفی خواهیم کرد تا شما عزیزان با توجه به نیازی که دارید چادر مسافرتی محبوبتان را خریداری کنید . این سوال همواره برای خریداران در هنگام خرید پیش می آید که چه چادری بخریم ؟ قصد ما نیز از ارائه این مقاله این است که ویژگی های چادر های مسافرتی مختلف را بیان کنیم تا خریداران با کسب اطلاعات بیشتر خرید موفقی را داشته باشند . در هنگام خرید چادر مسافرتی به ویژگی هایی که در ادامه مطلب خواهیم گفت بایستی توجه داشته باشید :

ابعاد و ظرفیت چادر مسافرتی

در هنگام خرید چادر مسافرتی اولین چیزی که مورد اهمیت است ابعاد و ظرفیت چادر مسافرتی می باشد ، چرا که وجود ابعاد بزرگ می تواند راحتی را برای افراد استفاده کننده فراهم کند . به عنوان مثال اگر قرار است شما چادر 4 نفره را حریداری کنید پیشنهاد می کنیم که چادری بزرگ تر را خریداری کنید ، مثلا چادر مسافرتی 6 نفره ؛ چون به طور حتم شما حداقل به اندازه یک یا دو نفر فضا برای قرار دهی وسایل همراه خواهید داشت اما اگر چادر مسافرتی شما از ابعاد کوچکی برخوردار باشد صرفا می تواند خود افراد را در داخل چادر جای دهد . حتی اگر قرار نباشد کسی به عنوان میهمان به جمع آن ها اضافه شود وجود فضای اضافی هیچگاه بدون استفاده نخواهد ماند چرا که هر چه ابعاد بزرگ تر باشد افراد نیز می توانند با اختیار کردن فضای بیشتر خوابی راحت را داشته باشند ، همچنین در برخی مواقع استفاده از کیسه خواب می تواند فضای بیشتری را اشغال کند و چه بسا بهتر است که چادر مسافرتی بزرگ تر از نیازتان خریداری کنید .

حریم خصوصی چادر مسافرتی

وقتی از چادر مسافرتی استفاده می کنید یکی از مسائلی که بسیار پر اهمیت است ، حریم خصوصی چادر می باشد ، برخی از چادر های مسافرتی دیواره ها و بدنه ای بسیار نازک دارند ، وجود دیواره های بسیار نازک نمی تواند حریمی ایمن برای افراد باشد پس برای حفظ هر چه بهتر حریم خصوصی خانواده سعی کنید تا چادر های مسافرتی خود را با دیواره های ضخیم تر خریداری کنید . این موضوع یعنی حریم خصوصی چادر مسافرتی در هنگام سفر های گروهی و استفاده از چادر در کمپ های عمومی می تواند موضوعی پر اهمیت باشد که شما خریداران عزیز بایستی قبل از خرید به آن توجه داشته باشید . در هنگام خرید بهتر است که از فروشنده بخواهید تا چادر مسافرتی ضخیم تری را به شما عرضه کند و از او بخواهید تا چادر را راه اندازی کرده تا شما بتوانید به خوبی از این موضوع اطلاع پیدا کنید . نازکی چادر مسافرتی ها اغلب در هنگام غروب آفتاب و تاریکی هوا در حالتی که داخل چادر روشن باشد می تواند مشکل چادر را از این بابت به خوبی نمایان سازد .

سهولت راه اندازی و نصب چادر

چادر های مسافرتی از نظر راه اندازی متفاوت هستند ، چادر های مسافرتی در حالت کلی به سه دسته فنری ، عصایی و اتوماتیک تقسیم می شوند که هر کدام به گونه ای راه اندازی و نصب می شوند اما آنچه که برای برخی مورد اهمیت می باشد این است که بتوانند چادر مسافرتی خود را به سهولت نصب کنند . در حالت کلی راحت تر بودن نصب چادر مسافرتی می تواند امتیازی برای آن محصول باشد . اما برخی از چادر های مسافرتی از نظر راه اندازی کمی پیچیده تر و زمانبر تر هستند اما دارای بدنه و پایه های مقاوم تری هستند از این رو اگر مقاومت چادر مسافرتی برایتان اهمیت دارد باید در برخی موارد از سهولت راه اندازی و نصب چادر چشم پوشی کرده و چادری را تهیه کنید که از پایه های قوی برخوردار باشد .

ارتفاع چادر

چادر های مسافرتی همانطور که گفته شد دارای طراحی های متفاوتی هستند و هر کدام با توجه به نیاز متفاوت مصرف کنندگان تولید شده اند . اما یکی از ویژگی های چادر مسافرتی که ممکن است برای برخی اهمیت داشته باشد ارتفاع چادر مسافرتی است ، چادر های مسافرتی بزرگ تر که اصولا به عنوان چادر های خانوادگی از آن ها یاد می شود دارای ارتفاع سقف بیشتری هستند ، وجود ارتفاع بلند می تواند تردد در چادر مسافرتی به خصوص چادر های مسافرتی بزرگ تر را آسان کند ، همچنین اگر ارتفاع چادر مسافرتی بلند تر باشد افراد می توانند به صورت تمام قد در داخل چادر بایستند . با کمی تامل میبینم که این خصوصیت می تواند بسیار مهم و حائز اهمیت باشد . البته در مدل های دیگر چادر های مسافرتی که اغلب آن ها را در شرایط بد آب و هوایی استفاده می کنند بهتر است که سقف محصول از ارتفاع کمی برخوردار باشد ، به عنوان مثال چادر های مسافرتی که برای استفاده در کوهستان ساخته شده اند بهتر است که ارتفاع کمتری داشته باشند تا در صورت وزیدن باد های شدید بتواند باد را از خود عبور دهد و مانع از بهم ریختن تعادل چادر شود .

وزن و ابعاد بسته بندی چادر به همراه لوازم جانبی

چادر های مسافرتی اغلب دارای لوازم جانبی دیگری مانند میخ و طناب نیز می باشد که وجود آن ها باعث می شود تا وزن چادر بالا تر برود ، همچنین وجود این لوازم می تواند در ابعاد بسته بندی نیز تاثیر گذار باشد ، در این صورت اگر شما چادر مسافرتی خود را بخواهید به صورت پیاده حمل کنید تا به محل استقرار برسید ممکن است شما را با مشکل روبرو کرده و خسته شوید ، بایستی در نظر داشت که شاید محل قرار گیری چادر با محل پارک اتومبیلتان متفاوت باشد ، از این رو باید چادرتان را تا محل راه اندازی حمل کنید پس اگر این مسئله برای شما اهمیت دارد بایستی در هنگام خرید به وزن کلی و خالص چادر مسافرتی به همراه لوازم جانبی توجه داشته باشید . وزن کلی چادر ها اغلب به صورت چاپی در بدنه آن ها درج شده است . همچنین اگر ابعاد بسته بندی چادر مسافرتی شما کوچک تر باشد حمل و نقل آن نیز راحت تر خواهد بود .


طراحی بدنه ( درب و پنجره ها ) چادر

طراحی بدنه چادر ها نیز متفاوت است ، از این نظر نیز دست خریداران برای خرید چادر مسافرتی محبوبشان بسیار باز است . طراحی های چادر مسافرتی بیشتر به نوع و شکل ظاهری چادر و تعداد درب و پنجره های چادر مسافرتی می باشد که می تواند برای افراد اهمیت زیادی داشته باشد . وجود درب و پنجره می تواند امتیاز بسیار خوبی برای آن مدل باشد مخصوصا در چادر های مسافرتی خانوادگی که ابعاد بزرگتری دارند .  وجود پنجره های زیاد می تواند موجب شود تا نور بیشتر و کافی در داخل چادر راه پیدا کند و تهویه هوا به خوبی صورت گیرد تا بدین صورت در هنگام استفاده کردن از چادر آسایش بیشتری داشته باشید . اکثر درب و پنجره های چادر مسافرتی دارای محافظ توری هستند تا از ورود حشرات به داخل چادر جلوگیری کنند ، پس در هنگام خرید به این موضوع نیز توجه داشته باشید .

جنس بدنه و پایه های چادر

از اساسی ترین و مهم ترین فاکتور های موجود در هنگام خرید چادر مسافرتی انتخاب بهترین چادر مسافرتی از نظر جنس می باشد ، از این رو اهمیت زیادی را باید به جنس چادر های مسافرتی قائل شد ، اگر مواد تشکیل دهنده چادر خوب نباشد نمی توان از چادر مسافرتی انتظار داشت تا بتواند به بهترین شکل در شرایط مختلف آب و هوایی دوام بیاورد . داشتن جنس بدنه خوب می تواند موجب شود تا چادر را در شرایط بد مانند بارش باران نیز استفاده کرد ، این جنس بدنه است که می تواند گویای ضد آب بودن ، ضد اشعه بودن ، ضد حریق بودن و ... باشد . جنس بدنه خوب در کنار جنس پایه های خوب باعث می شود تا چادر از هر نظری مقاوم و ایده آل باشد . اغلب چادر های مسافرتی خوب و با کیفیت از جنس بدنه پلی استر ، پلی اورتان ، برزنت ، پولیمر و ... ساخته می شود و از نظر جنس پایه نیز ممکن است دارای پایه های آلومینیومی ، فایبرگلاسی و آهنی باشند .

سخن پایانی

همانطور که گفته شد فاکتور های زیادی حائز اهمیت هستند که در هنگام خرید چادر مسافرتی بایستی به آن ها توجه کامل داشت ، ویژگی هایی چون : ابعاد ، ظرفیت ، حریم خصوصی ، لایه های ضخیم بدنه ، سهولت نصب و راه اندازی ، وسایل جانبی ، طراحی ظاهری و باطنی ، تعداد پنجره ها و درب ها ، ارتفاع سقف ، وزن ، ابعاد بسته بندی ، فضای داخلی چادر ، جنس بدنه ، جنس پایه و دیگر ویژگی ها می تواند از نظر خریداران پر اهمیت باشد ، فلذا پیشنهاد می کنیم تا با در نظر گرفتن این فاکتور ها چادر خود را خریداری کنید . خرید از فروشگاه های مطمعن نیز می تواند به تهیه چادر مسافرتی خوب شما را یاری کند . یکی از فروشگاه های معتبری که اقدام به فروش چادر مسافرتی می کند ، فروشگاه intex می باشد ، این فروشگاه با عرضه بهترین چادر های مسافرتی در انواع و اشکال مختلف از بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران است که محصولات خود را با قیمت ارزان تری به فروش می رساند .