کاناپه بادی چند حالته چیست ؟

کاناپه بادی چند حالته چیست ؟ شاید بار ها نام کاناپه های بادی چند کاره و یا چند حالته را شنیده باشید اما نسبت به آن ها اطلاعاتی را نداشته باشید . در سال های گذشته شرکت های تولید کننده محصولات بادی با پیشرفته کردن دستگاه های خود و همچنین با خلاقیت طراحان کاناپه هایی را تولید کردند که قابلیت چند کاره بودن را دارند به طوری که می توان آنها در حالت های دیگری نیز راه اندازی و استفاده کرد ، هدف از ارائه این مطلب نیز پاسخ به سوال کاناپه بادی چند حالته چیست ؟ می باشد ، پس اگر با این محصولات بادی پر طرفدار آشنایی ندارید در ادامه مطلب همراه ما باشید .

کاناپه های بادی برگرفته از کاناپه های ابری و چوبی ساخته شده اند اما با این تفاوت که ساختار این محصولات بادی است ، یعنی با باد کردن راه اندازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد . برای ساخت محصولات بادی نیاز به مواد اولیه در جهت ساخت بدنه ، استفاده از الگو ها برای برش زنی لایه های بدنه و همچنین دستگاه های پرسینگ و … می باشد . طراحان با ایده پردازی کاناپه های بادی را طوری طراحی کردند که قابلیت تا شدن و تبدیل شدن به تخت بادی را نیز داشته باشند از همین رو تغییراتی را در ساختار کاناپه های بادی ایجاد کردند .

این تغیرات بیشتر در قسمت پایین و نشیمنگاه کاناپه های بادی رخ داد و آن هم این بود که به جای یک تکه بودن قسمت تحتانی کاناپه های بادی ، آن را به صورت تشک تاشو طراحی کردند تا با تا کردن آن بتوان محصول را با عنوان کاناپه بادی استفاده کرد و در صورت نیاز با باز کردن آن تخت خوابی نرم و طبی را داشت . البته نا گفته نماند که طراحی تشک زیرین این کاناپه های بادی چند حالته بسیار مدرن بوده و حالت طبی دارد به همین منظور می توان آن را یکی از بهترین بستر ها برای خوابیدن و استراحت کردن دانست .

این نوع از محصولات فضای زیادی را اشغال نمی کنند و با ساختاری که دارند می توانند بستر را برای نشتن و دراز کشیدن فراهم کنند ، همچنین در صورت عدم نیاز به استفاده از آن ها می توان باد آن ها را خالی کرده و در حجم بسیار کوچکی بسته بندی کرد . از همین رو اگر به دنبال محصولی برای نشستن و خوابیدن هستید بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کند بهترین گزینه برای شما کاناپه بادی چند حالته می باشد . بسیاری از افراد به دلیل فضای کمی که در خانه دارند از خرید کاناپه و یا تخت خواب های چوبی و کلاسیک خودداری می کنند اما کاناپه های بادی چند حالته می تواند بسیار ایده آل باشد .


استفاده از کاناپه های بادی تنها به استفاده در اتاق خواب منزل محدود نمی شود و چه بسا می توان آن ها را در ویلا ها و حتی در سفر ها به همراه خود برد چرا که وزن و حجم بسیار کمی را داشته و به سادگی می توان آن را در هنگام سفر کنار خود داشت . نمونه های زیادی از این نوع کاناپه ها در بازار وجود دارد که می توانید به نسبت سلیقه خود یکی از آن ها را خریداری کنید .

کاناپه بادی چند حالته فارغ از تنوع رنگی و ساختار ، به صورت تک نفره و دو نفره ساخته شده اند و نمونه چند نفره آن طراحی نشده است ، نوع طراحی آن ها به گونه ای است که حتی اگر به صورت تخت خواب استفاده شوند نیز فضای کافی را برای دراز کشیدن افراد فراهم می کند . از همین رو نگران فضای کاناپه های بادی چند حالته تخت شو نباشید چرا که ابعاد آن ها کاملا استاندارد می باشد .

جنس بدنه

کاناپه های بادی چند حالته نیز به مانند کاناپه های بادی معمولی و حتی مبل های بادی از جنس pvc ساخته و طراحی شده اند چرا که پی وی سی کیفیت بسیار خوبی دارد و کاملا مناسب برای ساخت محصولات بادی می باشد . pvc ها لایه هایی نازک اما بسیار محکم و مقاوم هستند که خاصیت لاستیکی و کشسانی بالایی دارند ، در برابر ضربه ها و فشار بالا مقاوم هستند و می توانند در برابر رطوبت و همچنین نور خورشید مقاوم باشند به همین دلیل بهترین گزینه برای ساخت محصولات بادی به ویژه کاناپه بادی چند حالته می باشند .

تنها عیب پی وی سی آسیب پذیر بودن آن در برابر اجسام تیز و برنده می باشد که حتی این عیب را هر جنس دیگری خواهد داشت چرا که برای بدنه محصولات بادی استفاده خواهد شد و مطمعنا می بایست به صورت لایه لایه استفاده گردد . البته شرکت های معتبر و بزرگ تولید کننده این محصولات به مانند اینتکس و بست وی بدنه کاناپه های چند حالته تخت شو را به صورت چند لایه و با ضخامت بیشتری تولید می کنند که امکان آسیب دیدگی آن ها به صفر می رسد . همانطور که در متون قبلی اشاره شد .

لازم به ذکر است که رویه پی وی سی این محصولات از یک لایه مخملی نیز پوشیده شده است که باعث شده تا سطح مبل نرم تر و لطیف تر شود ، همچنین این لایه می تواند تا حد بسیاری از عرق کردن بدن جلوگیری کند .

نحوه راه اندازی و استفاده از کاناپه بادی چند حالته

نحوه راه اندازی و استفاده از کاناپه بادی چند حالته چندان پیچیده نیست ، بر خلاف تخت خواب های بادی کاناپه های بادی چند حالته دارای پمپ باد سرخود نیستند به همین دلیل نیاز است تا پمپ بادی را خریداری کنید . بهترین پمپ باد برای کاناپه های بادی پمپ های باد دستی و پدالی می باشد ، چرا که این پمپ ها نیازی به برق نداشته و می توان در هر شرایطی بدون دسترسی به برق شهری از آن ها استفاده کرد . در غیر این صورت می توانید پمپ های باد برقی و یا فندکی را نیز خریداری کنید .

برای راه اندازی سریع تر کاناپه بادی بهتر است آن را کاملا پهن کنید ، قسمت های مختلف کاناپه های بادی مانند تکیه گاه ، تشک ، دستگیره های کناری ممکن است از محفظه های جداگانه ساخته شده باشند به همین جهت دریچه های جداگانه ای دارند که می بایست به ترتیب آن ها را باد کرد . میزان باد کاناپه بادی بایستی استاندارد باشد تا سطح ایده الی را ایجاد کند . در صورت کم بودن باد ، احتمال تکان خوردن کاناپه بادی وجود دارد ، همچنین باد زیادی نیز می تواند بدنه را تحت فشار بگذارد .

نگهداری و تعمیرات کاناپه بادی چند حالته

همانطور که اشاره شد این کاناپه ها به دلیل بدنه لایه ای و ساختار بادی دارند در برابر اجسام تیز و برنده آسیب پذیر هستند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که محل مناسبی را برای راه اندازی کاناپه بادی خود در نظر بگیرید . استفاده از یک زیر انداز در مواقعی که قصد استفاده از کاناپه بادی را محیط های باز و در سفر ها دارید از آسیب دیدن کف کاناپه تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد .

در صورت آسیب دیدن کاناپه های بادی و سوراخ شدن آن ها نگران نباشید چرا که برچسب های تعمیراتی مخصوص ترمیم این محصولات توسط شرکت هایی چون اینتکس و بست وی ارائه شده است که می توانید اقدام به پنچر گیری محصول خود کنید . شما عزیزان می توانید حتی محصول خود را برای فروشگاه اینتکس ارسال نمایید تا تعمیرات کاناپه بادی شما را به بهترین شکل انجام دهد .