کمپانی اینتکس ( به لاتین : intex ) یکی از بزرگترین شرکت های سازنده محصولات بادی در جهان است که محصولات خود را در سراسر جهان به خصوص در اروپا به فروش می رساند . این شرکت آمریکایی فعالیت خود را در سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی آغاز کرد ، این شرکت اولین شرکت تولید کننده محصولات بادی در جهان است که در حال حاضر نیز به فعالیت خود در این زمینه ادامه داده است ، کمپانی اینتکس اروپا در ابتدای شروع فعالیت خود با صرف هزینه چند میلیارد دلاری یکی از بزرگترین و با امکانات ترین شرکت های فعال در سال ۲۰۰۰ را تحت نظارت و شناسنامه ایالات متحده آمریکا تاسیس کرد و توانست شروع بسیار قدرتمندی را داشته باشد .

در ابتدای فعالیت کمپانی اینتکس محصولاتی چون استخر بادی ، تشک بادی ، تخت خواب بادی ، مبل بادی و … تولید شدند که در سراسر آمریکا به فروش بسیار خوبی دست یافت ، پس از شهرت بسیار زیاد اینتکس و تنوع در محصولات و نیز بالا رفتن کیفیت محصولات تولید شده این محبوبیت جهانی شده و اینتکس توانست در سراسر دنیا به محبوبیت برسد ، اروپا و مشتریان ساکن در کشور های اروپایی ، بیشترین مشتریان را به خود اختصاص داد و همین موضوع باعث شد تا شرکت اینتکس نمایندگی های فروشی در کشور های اروپایی تاسیس کند تا بدین وسیله بتواند خدمات بهتری را به مشتریان خود در اروپا بدهد و محصولات را با قیمت مناسب و به صورت مستقیم به دست مشتری برساند .

اینتکس اروپا

به دلیل زیاد بودن نمایندگی های اینتکس در کشور های اروپایی ، این شرکت را حتی اینتکس اروپا نیز می نامند چرا که بخش عمده ای از محصولات این شرکت در کشور های اروپایی به ویژه در انگلستان ، اسپانیا ، فرانسه ، آلمان ، ترکیه و … به صورت عمده و به وفور یافت می شود . با محبوبیت بیش از حد محصولات شرکت اینتکس و عدم زیرساخت مناسب و زیاد شدن مخارج شرکت ، اینتکس کارخانه های تولیدی خود را به کشور چین واگذار نمود تا بدین صورت بتواند تولیدات خود را به صورت عمد تر تولید کند ، همچنین تهیه مواد اولیه و نیز به کارگیری کارمندان و کارگران با صرف هزینه کمتر باعث شد تا اینتکس خط تولید خود را از آمریکا به چین منتقل کند .تولید محصولات اینتکس تنها ۱ سال در آمریکا صورت گرفت و پس از آن به کشور چین انتقال یافت که می توان به روند رو به رشد محبوبیت محصولات این شرکت پی برد .

در حال حاظر کارکنان شرکت اینتکس در سراسر دنیا به بیش از ۱ هزار نفر می رسد ، این آمار و ارقام نشان از وسعت و بزرگی این کمپانی دارد . بخش زیاد این افراد را کارکنان و افراد فعال در خط تولید شرکت اختصاص دارد و بخشی از آن متشکل از نمایندگی ها و نیز دیگر کارکنان فعال در دفتر مرکزی و … دارد . دفتر مرکزی شرکت اینتکس در هنگ کنک واقع شده است که کار های نظارتی و نیز هماهنگی ، اخد قرارداد ، فروش عمده محصولات و … را در نظر دارد . تمامی روند تولید محصولات این کمپانی زیر نظر طراحان و مهندسین آمریکایی صورت می گیرد .

خط تولید شرکت اینتکس متشکل از انواع دستگاه های مدرن و فوق تخصصی است که باعث شده تا محصولات اینتکس اینچنین از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشند . تمامی محصولات بادی تولید شده در کمپانی اینتکس از pvc ساخته می شوند ، به همین دلیل اغلب دستگاه های موجود در کمپانی اینتکس بر مبنای pvc طراحی و استفاده می شوند . از جمله مهم ترین دستگاه ها می توان به دستگاه های برش زنی ، دستگاه پرس کاری ، دستگاه های تمام اتوماتیک پرچ دریچه های هوا و … اشاره کرد ، در ابتدا بایستی طراح با توجه به تولیدی که قرار است انجام شود الگو های برش زنی را به دستگاه بدهد تا دستگاه برش زنی لایه های محصول را با توجه به الگو ها برش دهد ، پس از آن این لایه ها بایستی به یکدیگر متصل شوند تا بتوانند شکل کلی محصول را ایجاد کنند .

پروسه برش زنی و پرسینگ بایستی به بهترین شکل انجام گیرد تا بتوان گفت که محصول از کیفیت بالایی برخوردار است ، نبود دستگاه پرس خوب می تواند منجر به بروز مشکل و یا ایجاد روزنه برای خروج هوا شود . تنوع محصولاتی که در شرکت اینتکس اروپا و یا دیگر قاره ها وجود دارد به بیش از ۵۰۰ قلم می رسد که هر ساله محصولات متنوع دیگری به آن اضافه می شود . از نکات بسیار مهم دیگری که می توان در رابطه با محصولات بادی تولید شده شرکت اینتکس گفت تست های انجام گرفته پس از تولید محصول می باشد .

تمامی محصولات بادی اعم از تشک بادی ، تخت خواب بادی ، استخر بادی بزرگسال ، استخر بادی کودک ، استخر توپ بادی ، مبل بادی ، کاناپه بادی ، کاناپه بادی تخت شو ، وان بادی ، عروسک های بادی ، تویوپ بادی ، جلیقه نجات بادی ، جکوزی بادی ، قایق بادی ، چادر بازی بادی ، قلعه بادی ، قصر بادی و … قبل از بسته بندی و ارسال به سراسر دنیا توسط کمپانی اینتکس تحت فشار های ۲۴ ساعته قرار می گیرند تا صحت و سلامت محصول تایید شود ، پس از آن محصول بسته بندی و وکیوم می شود و پس از آن به سراسر دنیا و به نمایندگی های فروش رسمی اینتکس در دنیا ارسال می شود .

استاندارد هایی برای ساخت محصولات بادی در نظر گرفته شده است که شرکت اینتکس ملزم به رعایت آن ها می باشد ، این استاندارد ها توسط کشور چین انتخاب نشده اند بلکه این استاندارد ها استاندارد هایی آمریکایی و اروپایی هستند که شرکت اینتکس با رعایت آن ها اقدام به تولید می کند . محصولاتی که توسط اینتکس تولید می شوند هیچگاه قابل کپی برداری نیستند و به راحتی می توان اجناس تقلبی را با محصولات اصل تشخیص داد ، محصولاتی که اصل هستند به راحتی و حتی از روی جعبه بسته بندی نیز قابل تشخیص هستند چرا که به راحتی می توانید با کد درج شده بر روی جعبه محصول خود را پیگیری کنید .

محصولات تولید شده غیر بادی شرکت اینتکس مانند استخر های پیش ساخته نیز دارای استاندارد هایی هستند که بایستی رعایت شوند . از جمله استاندارد هایی که می توان به نسبت استخر های پیش ساخته گفت می توان به ابعاد ، نحوه قرار گیری استخر در بالای زمین ، پمپ تصفیه متناسب و قدرتمند با قابلیت استفاده از کلر برای رفع سموم و آلودگی های موجود در استخر و … اشاره کرد . به عنوان مثال استاندارد هایی از جانب اروپا و آمریکا برای ساخت قایق ها و قایق های ورزشی اینتکس در نظر گرفته شده است که بایستی رعایت شوند . استاندارد های دیگری چون ابعاد استخر بادی کودک نیز بایستی از نظر سنی ساخته و تولید شوند . استاندارد های لازم در نحوه ساخت رویه ، پشتی مبل بادی ، کاناپه بادی و دیگر نشیمنگاه های بادی نیز بایستی در نظر گرفته شود . در آخر استاندارد های لازم در جهت بسته بندی و ارسال محصول بایستی انجام گیرد که توسط شرکت اینتکس به بهترین شکل رعایت می شود .