معایب کاناپه بادی

کاناپه های بادی از سری محصولات بادی بسیار کاربردی هستند که می توان از آن ها در خانه و یا محل کار استفاده کرد ، شما می توانید با استفاده از این محصولات در مدت زمان طولانی بدون اینکه خسته شوید به استراحت کردن بپردازد و یا به تماشای تلویزیون بنشینید . کاناپه های بادی دارای مزایای بسیار زیادی هستند اما معایبی نیز دارند ، این معایب زیاد نبوده و می توان با رعایت نکاتی از وقوع اتفاق جلوگیری کرد . حال این معایب چه چیز هایی می باشد ؟ در ادامه مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت و انواع آسیب هایی که ممکن است باعث صدمه دیدن این محصولات شود را خواهیم گفت و دیگر عیب هایی که باعث شده مشتریان ، کمی برای خرید کاناپه بادی تردید داشته باشند ، پس در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر این کاناپه های بادی را بشناسید . 


شاید برای اولین بار باشد که اسم این محصولات را شنیده اید و یا برایتان سوال باشد که چگونه می توان کاناپه بادی استفاده کرد . این محصولات بادی بوده و به دلیل نوع ساخت و آرگونومی که دارند بسیار نرم و راحت هستند و می تواند به مانند کاناپه های چوبی و ابری کارایی داشته باشند . نرمی و راحتی بسیار بالای این مبل ها به دلیل بادی بودن و جنس انعظاف پذیری می باشد که در آن استفاده شده است ، همچنین وزن بسیار کم این کاناپه ها باعث شده تا به راحتی قابل حمل و جابجایی باشند ، وزن کم این محصولات به دلیل این است که بیشتر حجم آن را باد پر کرده و صرفا مقدار ناچیز آن ها که متشکل از بدنه می باشد دارای وزن است . از دیگر ویژگی های خوب این محصولات این است که می توان در صورت نیاز نداشتن به آن ها ، کاناپه های بادی خودتان را جمع آوری کرده و در ابعاد بسیار کوچکی بسته بندی کرد ، به همین دلیل شما می توانید فضای اشغال شده توسط این کاناپه ها را باز گردانید و به همین سادگی هر لحظه ای که نیاز به آن ها داشتید در مدت زمان بسیار کم آن ها را دوباره راه اندازی کنید . 

اما جدا از همه مسائل و ویژگی های این کاناپه ها ( که در مقالات دیگر در رابطه با مزایا آن ها گفته شد ) می پردازیم به معایب کاناپه بادی تا ببینیم این محصولات دارای چه عیب هایی هستند و این عیب ها زیاد است یا خیر . معایب کاناپه های بادی کم است اما همان عیب ها ممکن است بسیار مهم باشد و بایستی در هنگام خرید به آن ها توجه کرد تا در آینده به مشکل نخورید . 


معایب کاناپه بادی

معایب کاناپه های بادی به نوع و جنس بدنه آن ها باز می گردد ، چرا که بدنه این محصولات بسیار آسیب پذیرند ، جنس بدنه این محصولات بیشتر از جنس  pvc می باشد ، این جنس بسیار مرغوب و با کیفیت است اما ممکن است در برخی مواقع آسیب پذیر باشد . پی وی سی دارای الیاف و نوع ساختاری است که به دلیل آن ویژگی ها برای ساخت کاناپه بادی مناسب شده است ، pvc انعطاف پذیری زیادی دارد و با وارد شدن فشار به خوبی می تواند کش بیاید ، در صورت کش آمدن زیاد نیز این جنس آسیب نمی بیند و به همین دلیل می تواند وزن های بالا را تحمل کند ، به خاطر همین ویژگی تولید کنندگان از آن جنس در تولیدات محصولات بادی به ویژه کاناپه بادی استفاده می کنند تا در نهایت محصول با کیفیت و راحتی را به عموم اراِئه کنند . اما این جنس معایبی نیز دارد . این کاناپه ها به دلیل اینکه بادی هستند و پی وی سی آسیب پذیر دیواره های محفظه بادی آن را تشکیل داده است می تواند در برابر وسایل و اشیاء نوک تیز آسیب پذیر باشند ، با وارد شدن فشار زیاد از طریق اجسام نوک تیز ( اعم از سوزن ، چاقو ، قیچی ، سنگ ریزه و ... ) سوراخ شوند . با سوراخ شدن بدنه کاناپه بادی دیگر کل محصول به مشکل می خورد و دیگر نمی توان آن را راه اندازی کرد . از دیگر اتفاقاتی که ممکن است به بدنه این محصولات آسیبی وارد شود ، وسایل گرمایشی و پر حرارت مانند آتش یا بخاری نیز می تواند به بدنه کاناپه های بادی آسیب برساند ، چرا که این جنس خاصیتی مانند پلاستیک دارد و ممکن است با بالا رفتن بیش از حد دما ، بدنه آب شده و آسیب ببیند که دیگر خسارت وارده به بدنه جبران ناپذیر خواهد بود . یکی دیگر از اتفاقاتی که ممکن است به بدنه آسیب برساند این است که وزن بسیار زیادی بر روی کاناپه قرار بگیرد ، هر کاناپه بادی دارای تحمل وزن خاصی می باشد که در مشخصات آن ها زده شده که چه رنج سنی می تواند از آن استفاده کند ، پس بایستی در هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید و کاناپه ای را خریداری کنید که وزن مد نظرتان را تحمل کند چرا که تحمل وزن این محصولات گوناگون است . 


ممکن است برخی از کاناپه های بادی را با ساختاری چند لایه و یا ضخیم تر تولید کنند تا محصول بتواند وزن بیشتری را تحمل کند و در برابر فشار های زیاد و یا ضربه به خوبی بتواند مقاومت کند . برخی از کاناپه های بادی دارای رویه PVC و لایه های ابریشمی و نخی می باشند که ممکن است در فشار های بسیار زیاد و قرار نگرفتن کاناپه در محل مناسب ، فشاری به یک طرف بدنه وارد شود و از همان طرف الیاف نخی و ابریشمی داخل کاناپه پاره شده و کاناپه شکلی تخم مرغی به خود بگیرد . برخی از خریداران دوست ندارند که رویه کاناپه بسیار نرم باشد ولی این محصولات به دلیل بادی بودن و نوع جنسی که دارند نرم هستند و شاید برخی از افراد این نرمی بیش از حد را خوشایند ندانند و به همین منظور کاناپه بادی را دوست نداشته باشند . پس با اعتقادات نادرست افراد نسبت کاناپه های بادی ، احساس می کنند که این محصولات نیز می توانند به مانند کاناپه های چوبی سفت و محکم باشند اما این چنین نیست . همچنین برخی برای اینکه کاناپه سفت تر شود بیشتر کاناپه را باد می کنند که این اقدام نیز ممکن است معایب دیگری را به دنبال داشته باشد و همان اتفاق پارگی و یا حالت تخم مرغی برای محصول بیوفتد .


اما شما می توانید با رعایت نکاتی از پیش آمدن این اتفاقات جلوگیری کنید ، به عنوان مثال شما می توانید با انتخاب محل مناسب و ایمن از وقوع اتفاقات جلوگیری کنید ، بهتر است وسایل گرم و داغ که ممکن است به بدنه آسیب برساند را از کاناپه بادی دور نگه دارید ، همچنین وسایل و اشیاء نوک تیز که مهم ترین عامل آسیب رساندن به بدنه این محصولات می باشد را نیز دور نگاه دارید . هنگامی که برای راه اندازی این محصولات اقدام می کنید سعی کنید بادی که به داخل آن هدایت می کنید استاندارد باشد و بسیار کم و یا بسیار زیاد نباشد ، اگر باد داخل کاناپه زیاد باشد ممکن است در اثر فشار پاره شود و کاناپه را با مشکل مواجه کند . اگر کاناپه بادی شما به هر نحوی دچار حادثه شد نگران نباشد چرا که این محصولات قابل تعمیر هستند ، برای تعمیر این محصولات بادی برچسب هایی توسط شرکت اینتکس طراحی شده است که با استفاده از آن ها می توانید محل آسیب دیده را به بهترین شکل ترمیم کنید . شما می توانید این بسته های تعمیراتی به به سهولت از فروشگاه اینترنتی اینتکس خریداری کنید . 


این محصولات در انواع مختلفی تولید شده اند که افراد می توانند بنا به خواسته و نیاز خود کاناپه بادی مد نظر خود را انتخاب کند . یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران برای خرید این محصولات این است که از کجا کاناپه بادی با کیفیت و درجه یک را خریداری کنند ، یکی از بهترین و معتبر ترین بستر های خرید این محصولات فروشگاه اینترنتی اینتکس می باشد ، این فروشگاه سال هاست که در فروش کاناپه بادی فعالیت می کند و اجناسی با کیفیت را از کمپانی های معتبر در فروشگاه خود دارد که شما عزیزان نیز می توانید به صورت حضوری ، تلفنی و یا اینترنتی اقدام به خرید آن ها کنید و در مدت زمان کمی محصول خود را درب منزل دریافت کنید . محصولات این شرکت دارای گارانتی تعمیر بوده و شما می توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید .